Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy klub TAEKWON - DO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_jaca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Samo nazwisko Murata odstręcza. No cóż kolejne polskie piekiełko. Hmmm stopnie nadane przez Murata :)
  • 0

budo_roseache
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
A ja do dzisiaj żyłem w niewiedzy :oops: i raczej nie jestem zadowolony z tego co się dzieje w PUT'ach. Najbardziej pewnie ucierpią/cierpią zawodnicy, ale kto by się tam nimi przejmował
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
No cóż, z informacją bywa różnie i warto sobie poczytać o działalności obu stron, a potem wyrobić zdanie. Dlatego też zapraszam do zapoznania się ze stronami obu PUT-ów:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Mały szczegół, rozprawa jest jutro, a nie dziś, z rozpędu mi się kalendarz przesunął. Myślę jednak, że niezależnie od jej wyniku, szanse na ponowne zjednoczenie są minimalne, za dużo rzeczy się zdarzyło między obiema grupami. Co najwyżej ktoś zmieni nazwę albo założy nową organizację w miejsce starej, co chyba zresztą będzie najlepszym wyjściem, bo ludzie przestaliby mylić te dwie organizacje. Dzisiaj PUT nagminnie mylony jest z PUT-do, GTF z PUTem, a niektórzy wszystko, co nie jest ITF lub WTF, skłonni wrzucać są dodatkowo do worka z napisem GTF ;-)

Gizmo
  • 0

budo_jaca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Kiedys był ITF i WTF (prznajmniej w Polsce) potem doszedl GTF. Po śmierci Generała zaczeły się jaja.
  • 0

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO

Kilku liderów PUT-do otrzymało też wyższe stopnie mistrzowskie od PFDSziSW R. Murata (Wojtek Dolny 8. dan, Przemek Danowski 6. dan, H. Ficek 6. dan, K. Pajewski 4. bądź 5. dan, W. Gromowski 5. dan)


8 dan 8O

W ITF polska jest max 6. dan a istnieje juz dlugo i z powodzeniem. 8 dan - samo to swiadczy o stabilnosci i powazaniu tej organizacji :?
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO

Kiedys był ITF i WTF (prznajmniej w Polsce) potem doszedl GTF. Po śmierci Generała zaczeły się jaja.


zaczęły się wcześniej Choi Jung Hwa już za życia generała odszedł "aby pozostać wiernym jego zasadom" ;)
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Organizując wcześniej zamach na prezydenta Korei..........Złamał ojcu serce ta decyzja :twisted: i zaważyła ona sensjie treningów wielu Taekwondokow i pozycji Tkd jako drogi.Ilu ludzi wie o historii ITF :?: :?: :?: i jakie ma znaczenie Historia kiedy jest tak słodko i kasiasto w PZT."...wybaczam Ci jako ojciec ale nie jako Taekwondoka.." to smutne slowy ojca twórcy.. :!: Znam pare historii od Park Jung Tae itd....Fakt jest taki Taekwondo ITF to zajebiście Pierwszy pomysł na naparzanke w profesjonalnym stylu...i perfekcja wizualna niedostępna innym stylom.Pozdrawiam aczkolwiek wiem , że kogoś mogą sprowokować moje słowa. Ale mam nadzieje ,że poplyna kulturalne w miarę komentarze polepszające naszą natwatloną organizacyjnie historie polskiego TKD.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Myśle, że tak naprawdę nie mamy szans poznac do końca przyczyn odejścia mistrza Choi Jung Hwa ze starego ITF, tak jak i wcześniejszego odejścia wielu innych mistrzów, w tym Park Jung Tae, kulis wspomnianego zamachu (kto za tym stał i kto z "czuba" ITF o tym naprawdę wiedział) albo chociaż dzisiejszego rozłamu. Każda strona "sprzedaje" swój punkt widzenia. Zresztą, po co daleko szukać - ile osób tak naprawdę wie, co było przyczyną rozłamu w PUT. A to przecież zdarzyło sie kilka miesięcy temu, w naszym kraju...

Gizmo
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO

Myśle, że tak naprawdę nie mamy szans poznac do końca przyczyn odejścia mistrza Choi Jung Hwa ze starego ITF, tak jak i wcześniejszego odejścia wielu innych mistrzów,


na historii (powszechnej) nauczono mnie, że przyczyny rozłamów to:

1) pieniądze
2) ambicje

kolejność przypadkowa.

Zdaje się, że w każdej większej organizacji w pewnym okresie czasu ktoś stwierdza: "mnie się też należy" (nie odczytujcie tego, jako personalny atak na kogokolwiek).
Naiwnością byłoby sądzić, że tkd ustrzeże się podziałów.

Tak samo jak niemożliwe jest (jak kiedyś stwierdził mistrz Rhee Ki Ha) stanowisko: "interesuje mnie tylko sztuka walki, a nie spory organizacyjne i polityka".

Działanie w organizacji zmusza do opowiedzenia się po którejś stronie sporu, niestety.
Chyba, że otwieramy autonomiczny klub i omijamy wszelkie organizacje z daleka. Tylko co wtedy można zaoferować ćwiczącym? Zero wymiany doświadczeń.
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Niestety jak to w "NASZYM" przypadku boleśnie brzmi....aczkolwiek mydło i papier ,ścierny robią swoje :lol:
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO

Organizując wcześniej zamach na prezydenta Korei..........


Można rozwinąć tę wypowiedź. Troszkę nie jestem na bieżąco ostatnio.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Bo to wszak stare dzieje są... przełom lat 80. i 90.

Gizmo
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
ale i tak mozna by rozwinac... tez jestem ciekaw
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
No ... Ludzie, bo mnie ciekawość żżera ;)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Chyba juz kiedyś było o tym na Budo. Nie mam w tej chwili "TKD Timesa" z artykułem, ale sprawa wypłynęła gdzieś w 1990 czy 1991 roku. Mistrz Choi Jung Hwa był zamieszany w organizacje zamachu na prezydenta Korei Pd. Jun Doo-Hwana podczas jego wizyty na Filipinach na początku lat 80. Kontaktowal się w tej sprawie z dwoma kanadyjskimi "ciemnymi typami". Przed aresztowaniem wyjechał z Kanady i przebywał w Polsce, potem wrócił, aby stanąć przed sądem. Został skazany na sześć lat więzienia, odsiedział bodaj trzy. O sprawie pisał także generał Choi Hong Hi w swojej autobiografii.

Gizmo
  • 0

budo_elizka
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Witam

Trafiając na te starsze wątki dowiedziałam się więcej o historii "taekwondo PUT'u" :-)
Pozdrawiam wszystkich.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Cieszymy sie bardzo z tego powodu Elizo :wink: ale nie musisz odświeżać każdego tematu z którego udało Ci sie czegoś dowiedzieć.
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
Zawsze można sie zareklamować.Powodzenia od SIROCCO :wink: Gratulacje za medale!!
  • 0

budo_flextor
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy klub TAEKWON - DO
A może ktoś zna jakiś klub Taekwondo w Kaliszu?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024