Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metody tereningowe Muay Thai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_ronin_cz-wa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Metody tereningowe Muay Thai
Witam

Nie wiem, czy taki post był już kiedyś czy nie, ale zadam to pytanie i mam nadzieje na ciekawe i zróżnicowane odpowiedzi.
W jaki sposób prowadzone są Wasze trening Muay Thai - charakter treningów, podział, metody, techniki, etc.
Mam nadzieje, że uwagi, którymi uda się tutaj podzielić pozwolą prowdzącym lepiej zauważyć potrzeby uczniów, a uczniom pokażą różnorodnośc stosowanych metod i umożliwią dalszy rozwój porzez ich stosowanie.

Chok dee
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody tereningowe Muay Thai
Przez lipiec organizowałem treningi Muay Thai na Clepardii - Kraków.
Mniej więcej wyglądało to tak:
Treningi 4 razy tygodniowo.
1. wtorek - boks + rozciąganie,
2. czwartek - technika,
3. sobota - wytrzymałość,
4. niedziela - sprzęt + sparingi.

Ad. 1 Na treningach poznawało się podstawy boksu. 1 tydzień - poruszanie się. 2 tydzień - dochodziły uniki. 3 tydzień - uderzenia.
Ad. 2 Na jednym treningu priorytetem był jeden element. Np. low-kick, okrężne, tip, kolano, łokcie. Ćwiczone to było zawsze w parach (nie w powietrze.) Zaczynało się od prostych kombinacji - np. prosty + low-kick, później coś było dodawane. Co jakiś czas zmiana w parach. Dla urozmaicenia sparingi zadaniowe - np. tylko prosty i low-kick.
Ad. 3 Wytrzymałość robiliśmy na sprzęcie - tarcza, pas. Techniki były proste - low-kick, tip, okrężny, kolano. Praca przez 2 min., dynamiczna - lało się z nas. Na koniec 3 razy po 2 min. z minutową przerwą obwód - wyskoki, pompki, brzuszki, grzbiety, wyrzuty nóg, przysiady, ... po 10.
Ad. 4 Podobnie jak ad. 3, tylko mniej dynamicznie. Sparingi - tylko dystans, tylko klincz, wszystko.

Po jakim czasie zauważyłem, że taki podział na technikę, wytrzymałość, sprzęt nie ma sensu gdy większość chodzi nieregularnie.
Gdy było mało osób na treningu - 2-3, pytałem się każdego co chce robić i robiłem to czym byli zainteresowani obecni.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody tereningowe Muay Thai
jest sens, niech chodzą regularnie, treningi nie są po to zeby chodzić w kratkę. A taki podział jest dobry bo mniej więcej wiadomo czego się spodziewać. Oczywiście że zbyt sztywny nie może być , wiadomo czasem można zmieniać ale generalnie myśle że ok.
  • 0

budo_ronin_cz-wa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody tereningowe Muay Thai
Witam
Dzięki za odpowiedź, ja zwykle też dzielę treningi.
Wygląda to mniej więcej tak:

1. Trening techniczny
- Rozgrzewka
- Skakanka
- Walka z cieniem
- Techniki w parach
- Walki zadaniowe (lub sparingi)
- Wytrzymałość

2. Trening wytrzymałościowo- siłowy
- Rozgrzewka
- Skakanka
- Walka z cieniem
- Techniki na tarcze
- Walka w zwarciu (lub sparing)
- Rozciaganie

3. Trening na worku

Oczywiście im więcej ktoś ma czasu tym bardziej można trening podielić i ukierunkować na różne techniki. Niestety większość nie ma aż tyle czasu, żeby trenować codziennie, więc trzeba znaleźć "złoty środek".
Jakiś czas próbowaliśmy robić trening całościowy, ale nie rezultat był kiepski, bo nie można się było na niczym skupić (no chyba, że ktoś ma stalową kondycję i może trenować 3 godziny).
W tej chwili trening trwa około godziny plus rozciąganie, wystudzenie i inne ćwiczenia, no może godzinę i piętnaście minut. Jeżeli ktoś się na prawdę przykłada to i tak na koniec wychodzi prawie na czworakach.

Chok dee
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody tereningowe Muay Thai
wasze metody treningowe to ciul, ja nauczę się tego wszystkiego w ciągu jednego dnia albo weekendu...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody tereningowe Muay Thai

wasze metody treningowe to ciul...

Przepraszam :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :lol:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody tereningowe Muay Thai

wasze metody treningowe to ciul, ja nauczę się tego wszystkiego w ciągu jednego dnia albo weekendu...


OOOPS...
czy w tej cenie zapewnione jest również spuszczenie wp...lu komuś (z zasobów kadrowych wynika ze chyba trenerowi), który to wp..ol stanowi przeciez konieczny element pełnego, kompleksowego wyszkolenia zawodnika Muay Thai..... ???
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024