Skocz do zawartości


Zdjęcie

nóż survivalowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_rolnik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

nóż survivalowy
witam.
rozglądam się za nożem survivalowym do 350 zł. nie dłuższy niż 15cm(ostrza) i oczywiście wytrzymały na złamania. mam na oku bk10, srk, może a1 ale to już nie ta liga. już się w tym troche pogubiłem i nie mam pojęcia co wybrać dlatego proszę o poradę.
pozdro
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż survivalowy
SRK ludzie chwalą, ja osobiście nie mam przekonania, BK 10 ma b. wygodny chwyt, jest brzydki jak niedźwiedzia dupa, ma b.wysoki płaski szlif.

Jeśli miałby to być jeden nóż, to raczej BK10, bo lepszy rębacz.

Jeśli nosisz siekierkę, to coś niedużego np. F1, CS Master Hunter, a moze jakiegoś RAT'a?

Jesli lubisz klasyczne noże, to może Helle? Bylyby fajne do ostrzenia z ręki i nie są drogie, ani ciężkie, a moją klimat.

Generalnie rzecz biorącszukaj czegoś solidnego, łatwego do ostrzenbia w warunkach polowych, raczej nie z wklęsłym szlifem (chyba, że pełnym wklęsłym)- bo przy przygotowywaniu żarcia nalepsze są płaskie ew, convex'y.

Przede wszystkim pomacaj, co Ci najlepiej leży w łapie.

Ja bym wybrał tak:

1 Zestaw bez siekierki (albo kukri)
BK10 + duży vicek albo multitool

2 zestaw z siekierką
Rat-5, albo tak-1, Fiskars mały i vicek albo multitool.
  • 0

budo_rolnik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż survivalowy
czytałem troche o stali tejże bk10, która jest podobna do stali C5, krórą urzywa cold steel, która po próbie wbicia w pniaka na mrozie pękła. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
czy to normalne w nożach w tej stali?
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż survivalowy
a słyszałeś o temp. przejścia stali w stan kruchy??
na mrozie każdą stal potrafię załatwić (no prawie) jak jeszcze dołoże rochu szybkiej siły to kaplica

pozdro
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż survivalowy
Zgadzam się z przedmówcą . Poza tym tego ostrza na taką głebokość napewno ręką nie wbił i pewnie do wyjęcia z pieńka samej reki nie używał . Każdy nóż można zniszczyć jak się chce. Ja dość długo używam SRK i z czystym sumieniem moge go polecić jako nóż terenowy bo to prawdziwy wół roboczy i w terenie jest świetny.

Pozdr. Surval

P.S. Poza tym ten złamany nóż to nie SRK tylko CS Scout niby z tej samej stali ale konstrukcyjnie się troche różnią.
  • 0

budo_rolnik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż survivalowy
macie racje. mimo wszystko jednak nie mogę się do końca zdecydować który nóż wybrać.
rat 5 też jest dobrym nożem lecz troche mniejszym. Bo rat7 to już raczej za duży jak dla mnie. nie żebym nie mógł unieść ale srk jest chyba mniejszy.
wybór noża nie jest łatwym zadaniem...
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż survivalowy
Ja w chwili obecnej mam dwa warianty sprzetowe:
1. Pojedyńczy nóż - All Hunter terain + zakopany w kieszeni vick do zadań specjalnych (obcinanie paznokci, otwieranie puszek, śrubki i kapsle)
2. CS Mini Kukri + Becker Necker + vick.

Obecnie zastanawiam się też nad noszeniem w teren M21 bo duży i pancerny, a mniej rzuca się w oczy jak się go odpowiednio wepnie. Chodzi o sytuacje gdy ma sie po drodze duży kontakt z "cywilami".

Gdzie mozna w necie kupić RAty bo nie mogę ich namierzyć. Z SRK czy z BK nie miałem problemu żeby namierzyć jakiś sklep.
  • 0

budo_rolnik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż survivalowy
z RATami w necie w Polsce ze sklepu to chyba nie dostaniesz. też już szukałem do znudzenia. McBren mam małe pytanko. Jak się sprawuje twój SRK bo zamierzam sobie kupić ale do końca nie wiem jeszcze co wybrać. SRK czy BK?
  • 0

budo_m_a_c
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż survivalowy
Od paru lat mam SRK, miałem też styczność z BK. Mam małe dłonie, lepiej leży SRK. Nie wiem czy to reguła.

Co być nie wybrał - SRK czy BK, nie będziesz żałować :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024