Skocz do zawartości


Zdjęcie

3 małe diabełki oraz Pan mistrz diabeł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomaszoo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

3 małe diabełki oraz Pan mistrz diabeł
Witam,

Naczytałem się wiele, lecz nie rozwiązało to mojego problemu w doborze oświetlenia EDC.
Proszę o opinie latarkoholików, na jaki model zdecydowaliby się gdyby podstawowym kryterium był rozmiar, zakładając, że cena nie ma znaczenia.

Proszę o propozycję z LED min.3W w 3 możliwych opcjach zasilania, co przekłada się zazwyczaj na wielkość sprzętu (1x CR123, 1xAA, 2xCR123) oraz porównanie 3 finalistów z wymienionych kategorii.

Będę serdecznie wdzięczny za opinie mając nadzieję, że pomoże ona w podjęciu decyzji zarówno mi jak i wielu borykającym się z tym zagadnieniem.

Powiedzmy, że dobrze by miał 2 poziomy świecenia.

Pozdrawiam
tomaszo
Świeżo zarażony nikt nie wie kiedy zostanie wyleczony
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 małe diabełki oraz Pan mistrz diabeł
Minimum 3W na EDC? jestes gornikiem czy ratownikiem?
  • 0

budo_tomaszoo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 małe diabełki oraz Pan mistrz diabeł

Minimum 3W na EDC? jestes gornikiem czy ratownikiem?


Bardzo chorym
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 małe diabełki oraz Pan mistrz diabeł
Jet-1 od emiliona. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Fenix L2T. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jak szukasz szperacza, to kup body VitalGeara w 3 opcjach (albo VG F2 i 2 body na 1i 3cr123) i dokup sobiew do nich głowice SF, najlepiej KL3.

Trudno znaleźć latarkę, która będzie miała dobrego kopa, dużo opcji zasilania i regulowaną jasność świecenia. Zazwyczaj albo robią duże, mocne taktyczne latarki na 2lub 3CR-123, albo małe EDC na 1xAA lub 1xCR123.
  • 0

budo_tomaszoo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 małe diabełki oraz Pan mistrz diabeł

Jet-1 od emiliona. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Fenix L2T. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jak szukasz szperacza, to kup body VitalGeara w 3 opcjach (albo VG F2 i 2 body na 1i 3cr123) i dokup sobiew do nich głowice SF, najlepiej KL3.

Trudno znaleźć latarkę, która będzie miała dobrego kopa, dużo opcji zasilania i regulowaną jasność świecenia. Zazwyczaj albo robią duże, mocne taktyczne latarki na 2lub 3CR-123, albo małe EDC na 1xAA lub 1xCR123.


ov_Darkness – dziękuję za odpowiedź

Nie chodziło mi o 3 opcje zasilania w jednym, lecz najlepsze propozycje w tych opcjach.


Proszę o pomoc w wyborze.

Pozdrawiam
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 małe diabełki oraz Pan mistrz diabeł
Możesz wziąść pod uwagę też Nuwai TM-301X-3 albo Nuwaj Q3. Nie kosztują zbyt dużo i są solidnie zrobione. Pierwsza jest na dwa CR123 i ma dwa poziomy świecenia, druga na pojedynczą CR. Obydwie świecą w sposób moim zdaniem idealny do EDC. Do Q3 pono można dostać adaptery na 2AA.
  • 0

budo_tomaszoo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 małe diabełki oraz Pan mistrz diabeł

Możesz wziąść pod uwagę też Nuwai TM-301X-3 albo Nuwaj Q3. Nie kosztują zbyt dużo i są solidnie zrobione. Pierwsza jest na dwa CR123 i ma dwa poziomy świecenia, druga na pojedynczą CR. Obydwie świecą w sposób moim zdaniem idealny do EDC. Do Q3 pono można dostać adaptery na 2AA.


A co myślisz o HDS Basic 42 , SF E1L Outdoorsman, SF L1 Lumamax
Zastanawiam się czy są warte swej ceny.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 małe diabełki oraz Pan mistrz diabeł
Pytanie za 100 punktów.
Biorąc pod uwagę jakość wykonania pewnie i tak. :)
W gruncie rzeczy istotne jest to, ile skłonny jesteś za latarkę zapłacić. Niestety nie jestem posiadaczem żadnej z nich. :wink:
  • 0

budo_argasiu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 małe diabełki oraz Pan mistrz diabeł
witam
wszystkie te trzy latarki mialem(HDS Basic 42 , SF E1L Outdoorsman, SF L1 Lumamax) pozbylem sie tylko SF L1 reszte trzymam dalej i nie mam zamiaru jak narazie pozbywac sie.Z tego co zaobserwowalem to wielkiej roznicy w swieceniu na wieksza odleglosc nie ma miedzy HDS Basic 42 a SF E1L Outdoorsman no moze SF troszeczeke ale bardzo troche lepiej ale przy tych odleglosciach na jakie swiecilem to nie ma znaczenia. Ale na krotkie odleglosci tzn poswiecic pod nogi na spacerku w lesie (jaki normalny czlowiek chodzi na spacery po ciemnicy do lasu ?? :) ) poszukac czegos tam w ciemnym zakamarku to jednak polecalbym HDS-a. SF ma zamontowana soczewke, ktora powoduje ze beam jest skupiony i na boki malo swiatla rozprasza, hdsik z kolei jest zakonczony (??) plaska szybka i conieco swiatla rozprasza sie na boki, no i te cztery poziomy swiecenia dostepne jak za kliknieciem czarodziejskiej rozdzki. Polecalbym HDS-a.
  • 0

budo_m.o.d.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 małe diabełki oraz Pan mistrz diabeł
Posiadam SF E1l i Nuwaja Q3.
Obie latarki świetnie sprawdzają się jako EDC.
SF ma bardziej skupione światło niż Q3. Nuwaj za to jest świetny do pomieszczeń, daje przyjemną okrągłą "plamę" światła.
Wykonanie - Q3 przyzwoite, SF - bardzo dobre, choć w obu latarkach, gdybym mógł, zmieniłbym pewne rzeczy.

Z tej pary częściej użytkuję SF.
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 małe diabełki oraz Pan mistrz diabeł
Mam Fenixa L2T i jestem nim zachwycony. Kilkanaście nocnych wypadów po lasach i w zupełności wystarcza. Jako EDC też będzie OK, tym bardziej, że wcale nie jest aż tak duży. Z 2 miechy temu skrobnąłem kilka zdań o nim - przeczytaj. Może to przekona Cię do tego taniego i dobrego światła...
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 małe diabełki oraz Pan mistrz diabeł
Hmmm. najlepsze swiatełka w tych opcjach na 3w luxeonie...

1xCR123: Amilite Neo T3, HDS'y, KL1 gen2 +vb1, fajne są Alephy, ale drogie kosmicznie.
2xcr123: KL3+vb2(ew. C2), VG striker, SF Kroma, Night ops Gladius

1xAA- L1T fajne ale nie ma 2 trybów, Jetbeam jet-1- ekstra, ale mark2 18% słabszy od mark1, Liteflux też niegłupi. Dostał 5 gwiadek na flashlightreviews.

Ja bym spośrod nich wybierał zapewne. I pewnie wybrałbym coś kompatybilnego z Serią E Surefire'a, bo można by to było potem rozbudować o głowice Aleph.
  • 0

budo_tomaszoo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 małe diabełki oraz Pan mistrz diabeł
Witam,
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.
Ostatecznie została zamówiona Amilite Neo T3, choć do końca nie wiem czy to najlepszy wybór.
Najlepiej by było mieć je wszystkie z możliwością pomacania.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024