Skocz do zawartości


Zdjęcie

Savoir vivre w aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido
Wlasnie o to mi chodzi. Nie potraficie zrozumiec o co mi chodzi. Wasza sprawa, ale fakt jest ze forum nie jest zachecajace przez takie zachowanie.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido

Do serniczka nalezy z szacunkiem

no jak na kolanach, to faktycznie, serniczek ruleZ! :lol:

Macex, sie nie denerwuj, poczatki na forum sa trudne, poczytaj sobie troche tematow juz istniejacych to wiele spraw stanie sie jasniejsze. Aikido Bujina znane jest na forum glownie z niezwykle pozytywnego stosunku do serniczka, wiec nikt sie nie dziwi ze sie zszokowal w zetknieciu z polskim hardcorem..... :wink:
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido
Czytałem wiele tematów na forum i zawsze jest to samo, to nie chodzi o moją nowość, to że ktoś nie wypisuje głupot w każdym topiku to nie znaczy, że jest nowy. Po co mieć 300 postów jak 295 z nich to blubranie bez sensu??
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido
Proszę nie karmić trola... serniczkiem :)

W.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido
Macex ma rację, chociaż czasem można też trochę poblubrać :wink:
Ciągle się dziwię skąd ciągle tyle ciśnienia związanego ze sprawdzaniem hakam czy w ogóle kogokolwiek podczas treningu aikido.
Naprawdę nie trzeba być szczególnie złośliwym żeby obnażyć czyjeś techniczne braki. W końcu wszyscy na macie są po to, żeby się uczyć i każdy błędy popełnia. Jeżeli zaś ktoś pozuje na miszcza lecz jego umiejętności tego nie potwierdzają, to przecież widać na pierwszy rzut oka :-)
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido

Jeśli ktoś przychodzi na trening to musi sie liczyc z tym ze to trening aikido a nie zebranie na kawke i ciastka wiec chyba jednak wole cwiczyc intensywniej a nie podskakiwac "na luziku".
Widziales kiedys zeby ktos cwiczyl np. karate na luziku.



z twoich wypowiedzi wynika, ze jestes kompletnym ignorantem, na dodatek maloletnim, co poniekad cie usprawiedliwia.
jesli natomiast osoba ze stazem co najmniej 5-letnim wypowiada podobne bzdury, to jest to niepokojace (pomijam szczepana, bo to przypadek kliniczny).
budo nie polega na udowadnianiu komukolwiek czegokolwiek. nie musze znosic czyjegos braku wyobrazni tylko dlatego, ze ma on ochote sprawdzic prog mojej wytrzymalosci na bol.
ludzie na zachodzie dziela sie na tych, ktorzy potrafia sie bawic aikido i tych, ktorym sie wydaje, ze maja martial spirit i z grobowa mina probuja zjednoczyc sie z wszechswiatem.
jedni i drudzy jednak nigdy nie pozwoliliby sobie narazic zdrowia uke na szwank.
w stanach w wielu dojos hakamy nosi sie od 5 kyu (ASU Saotome sensei). Uwazam, iz niedopuszczalne jest robienie technik "na zatrzask' nie znajac mozliwosci uke.



  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido

Uwazam, iz niedopuszczalne jest robienie technik "na zatrzask' nie znajac mozliwosci uke.

probelm w tym, ze znamy tylko relacje jednej strony, czyli twoja. Jak tam naprawde bylo to nie wiadomo. Moze najpierw chciales pokazac jaki to z ciebie kozak, a jak cie ktos przycisnal troszeczke to zaczynasz piszczec cienkim glosem ..............
Napisz w jakim dojo to bylo, to spokojnie uzyskamy relacje z drugiej strony 8) i wtedy dyskusja bedzie miala sens.

Bo nawet gdyby naprawde cie sponiewierali na friko, to tez powinna byc nauka dla ciebie, zeby tak rozwinac swoje odbieranie technik, zeby nikt nie mogl cie uszkodzic. Tak naprawde to jedyna rzecz co mozesz zrobic.

Z moich podrozy po roznych dojo wynika, ze liczenie na wspanialomyslnosc gospodarzy to ogromne ryzyko. Np. w dojo shihanow jest duzo ludzi, i zawsze znajdzie sie grupa hardocorowa. Poza tym twoja(czy jakakolwiek inna ) definicja 'narazanie zdrowia uke na szwank' w zaden sposob nie jest uniwersalna. Jakbys duzo jezdzil na cwiczyc z roznymi ludzmi tobym ci nie musial tlumaczyc takich podstawowych spraw. :roll:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido

...Bo nawet gdyby naprawde cie sponiewierali na friko, to tez powinna byc nauka dla ciebie, zeby tak rozwinac swoje odbieranie technik, zeby nikt nie mogl cie uszkodzic. Tak naprawde to jedyna rzecz co mozesz zrobic...

No, temu tez nie mozna zaprzeczyc... :oops:
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido
Że się wtrące niechcący: Jakiś czas temu trafił mnie na stażu współćwiczący ładnym tsukasem w kichawę. Widział to grand master prowadzący i przygalopował do nas po czym obsobaczył mnie przy wszystkich, że twarzą to się nie blokuje i że na tym poziomie zaawansowania to niedopuszczalne bo młodzi patrzą. Alem się wstydu najadł... :oops:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido
Psychoanaliza mówi, że to co zarzucamy innym ludziom jest zazwyczaj naszą cechą, naszym problemem... :twisted:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido

Że się wtrące niechcący: Jakiś czas temu trafił mnie na stażu współćwiczący ładnym tsukasem w kichawę. Widział to grand master prowadzący i przygalopował do nas po czym obsobaczył mnie przy wszystkich, że twarzą to się nie blokuje i że na tym poziomie zaawansowania to niedopuszczalne bo młodzi patrzą. Alem się wstydu najadł... :oops:


Trzeba było upaść na ziemię, nikt przynajmniej nie napisałby później że w Aikido atak jest markowany, a tak jak przyjąłeś na twarz i stoisz, to znaczy że słabizna :)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido
Eee to było gdym błądził jeszcze i ćwiczył zapamiętalej karacenie i trza było pokazać siłę ducha mimo spuchniętej i krwią broczącej kichawy.
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido

PostWysłany: Pią 21 Lip, 2006 Temat postu:
Macex napisał:

Jeśli ktoś przychodzi na trening to musi sie liczyc z tym ze to trening aikido a nie zebranie na kawke i ciastka wiec chyba jednak wole cwiczyc intensywniej a nie podskakiwac "na luziku".
Widziales kiedys zeby ktos cwiczyl np. karate na luziku.

z twoich wypowiedzi wynika, ze jestes kompletnym ignorantem, na dodatek maloletnim, co poniekad cie usprawiedliwia.
jesli natomiast osoba ze stazem co najmniej 5-letnim wypowiada podobne bzdury, to jest to niepokojace (pomijam szczepana, bo to przypadek kliniczny).
budo nie polega na udowadnianiu komukolwiek czegokolwiek. nie musze znosic czyjegos braku wyobrazni tylko dlatego, ze ma on ochote sprawdzic prog mojej wytrzymalosci na bol.
ludzie na zachodzie dziela sie na tych, ktorzy potrafia sie bawic aikido i tych, ktorym sie wydaje, ze maja martial spirit i z grobowa mina probuja zjednoczyc sie z wszechswiatem.
jedni i drudzy jednak nigdy nie pozwoliliby sobie narazic zdrowia uke na szwank.
w stanach w wielu dojos hakamy nosi sie od 5 kyu (ASU Saotome sensei). Uwazam, iz niedopuszczalne jest robienie technik "na zatrzask' nie znajac mozliwosci uke.


Z tego co czytam wnioskuje, że wogóle nie zrozumiałeś tego co napisałem. I kto tu jest ignorantem??
Napisałem ćwiczyć intensywnie a nie "robić sobie krzywde", "sprawdzać wytrzymałość na ból " czy coś takiego.
Możliwe jednak, iż mamy odmienną definicję słowa intensywnie.
Więc może zanim nazwiesz kogoś ignorantem pomyśl czy dobrze go zrozumiałeś czy zauważyłeś w tekście to co chciałeś zobaczyć.
Pozdrawiam
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido
argument z kawy i ciastek jest zalosny. podtrzymuje teze o twojej ignorancji.
ja tez moge cwiczyc intensywnie. ale nie zawsze mam na to ochote. czasem mam ochote poskakac na luziku. i nic komu do tego.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido

argument z kawy i ciastek jest zalosny. podtrzymuje teze o twojej ignorancji.
ja tez moge cwiczyc intensywnie. ale nie zawsze mam na to ochote. czasem mam ochote poskakac na luziku. i nic komu do tego.



czy przychodząc na trening każdy ma zakładać, ze jego partner akuratnie ma 'loozikowy" nastrój i że powinien z nim ćwiczyć lajcikowo do przesady, (bo nigdy nie wiadomo co dla kogo jest hardcorem), czy może nowy w dojo, przychodząc z zewnątrz, z zamiarem pocwiczenia bez krawędzi, powinien swoich partnerów poprosić, żeby byli nice and gentle, bo nie ma ochoty na wysiłek....?

tak sobie to czytam, i faktycznie wychodzi, że troszkę Cię podkręcili, lekko zakrawędziowali i teraz masz żal do świata, że jest be :twisted:
przecież to Ty byłeś gościem i to Ty powinieneś się dostosować do tego co jest w dojo, a nie dojo do Ciebie.
Aikido to nie obóz pracy przymusowej - zawsze można powiedzieć, STOP - taka krawędź to nie dla mnie.

tak mnie się przynajmniej wydaje.......
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido
Bujin przeczytaj co napisał kurm i może zrozumiesz o co chodzi. Bo widzisz jak ktoś chce ćwiczyć to nie tłumaczy się, że ma dzień na luzika tylko ćwiczy, a jak ktoś jest ściemniaczem to myśli podobnie jak Ty.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido
Trzeba było ładnie ich poprosić, żeby się ładnie przewracali. Czasem to działa ;)
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido

czasem mam ochote poskakac na luziku.

:lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido

Trzeba było ładnie ich poprosić, żeby się ładnie przewracali. Czasem to działa ;)


nie garry. chodzi o to, ze ja moge robic na tych napalonych ludzikach techniki na maxa, jesli im to odpowiada. ale wcale nie mam ochoty na rewanz. nie musze miec ochoty. verstanden?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Savoir vivre w aikido
Ty bujin, twoja ochota tu nie ma nic do rzeczy. To nie towarzyskie spotkanie przy akordeonie. Cwiczysz SW, znaczy obojetnie kiedy musisz byc gotowy na Najgorsze. To jest czescia "zanchin". Nie ma to nic wspolnego z twoja czy czyjakolwiek chota.
To co cie spotkalo to niedbala smiesznostka, nie warta nawet wzmianki.

Ale poniewaz ciagle wyjezdzasz z ta swoja 'ochota' oznacza to ze nie masz zadnego pojecia co to znaczy cwiczyc aikido jako Budo. No ale mozna bylo sie tego spodziewac :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024