Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiek a zawody?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_stawek86
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a zawody?
Ja trenuje 4 lata karate kyokushin. Po roku treningow wystartowalem w zawodach wojewodzkich i zajelem 3 miejsce w kata. potem mialem przerwe w zawodach. A w tym roku majac 19 lat wystartowalem jako senior w MP Zachodniej w Karate kyokushin i zajelem 3 miejsce, potem mialem starty w roznych turniejach i nie zchodzilem ponirzej 2 miejsca. A w ten piatek jade na MP juniorow. Startuje tylko w konkurencji kumite. Podalem nawet temat na forum czy ktos startowal w zawodach ale nikt sie nie wypowiedzial. Wiec wszystko przed toba. A jak juz sie zdecydujesz na jakies starty to daj znac jak poszlo.
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a zawody?
19 lat "za stary" ? Nie nooo bez przesady to w końcu "naście" a nie "dziesiąt" lat (jak w przypadku 20sto i wyżej latków :D )

Generalnie czasami można spotkać się z opinią, że starty są dobre do 30 lat , oprócz pewnych wyjątków oczywiście. Kwestia zdrowia i faktu, że "gdy na przeciw siebie staje dwóch zawodników o podobnej budowie, wzroście i technice - wygra młodszy" :D takie coś usłyszałem podczas relacji chyba K1.

Lecz należy zaznaczyć, że wiele wyjątków jest w stanie obalić tą "regułę".
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a zawody?
Np. w federacji Nishiyamy, ITKF Krzyś Neugebauer czy indianin J.Gomez to zawodnicy po 40-tce, Krzyś w zeszłym roku zdobył po raz trzeci Puchar Świata, a Gomez wciąż utrzymuje się w człówce i wygrywa. Chyba ma rację DzikiRulez, że decyduje tu nie wiek, a Ty. Szczególnie w karate, gdzie czym dłużej trenujesz i startujesz, tym masz bogatsze "narzędzia" i doświadczenie. Jeden "wypala się" po trzydziestce, bo kontuzje, bo brak chęci, bo jest się wolnieszym... inny po czterdziestce walczy, jak nigdy przedtem. Chyba rzecz tkwi i w indywidualnych predyspozycjach organizmu i w psychice.
  • 0

budo_dagger
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a zawody?
Pewnie że startuj! Startują i starsi od ciebie z tym samym stopniem. Poza tym to najlepszy sposób żeby się sprawdzić w karate. (apropos ja tez mam 8 kyu i tylko 2 lata mniej i zamieżam startowac).
  • 0

budo_kabutosan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a zawody?
Dziękuje za odpowiedzi. Nie pozostaje mi teraz nic innego jak trenować z jeszcze większą zaciekłością. :D Oss!
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a zawody?
Mam 38 lat na karku i przygotowywuje sie teraz do turnieju knock-down karate w USA. Jesli czujesz potrzebe walki to startuj nie pytaj nikogo czy mozna i czy tak wypada.
  • 0

budo_hakel
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wadowice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a zawody?
na start w zawodach nigdy nie jest za pozno

moj ojciec/48/ tez cwiczy i niedawno na zawodach w wadowicach /mazec/ zaja trzecie miejce wiec nikt nie jest za stary na zawody :wink:
pozdro
  • 0

budo_kacha
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a zawody?
Ja tez mam 19 lat, ale jedna mała różnica- jestem dziewczyną :) i też zamierzam a raczej chciałabym startować w zawodach :lol: i czytając wasze wypowiedzi nabrałam większej motywacji i chęci aby dawac z siebie jak najwięcej na treningach :) :) :) POZDRAWIAM
  • 0

budo_olaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a zawody?
hymm moim zdaniem startowac mozesz czemu nie ale ciezko bedzie Ci cos osiagnąc
ja mam 17 lat cwcze shotokan od 10 lat startuje na zawodach od 7 roku zycia i wsumnie teraz dostrzegam ze to nie jest to wole sparowac w full kontakt z znajomymi z innych styli ostatnio TKD i JUDO:) o duzo szybciej sie rozwiniesz niz na zawodach shotokanu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024