Skocz do zawartości


Zdjęcie

pasek - taktyczny i nie tylko :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_arizzon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

pasek - taktyczny i nie tylko :)
Witam!

Trochę z potrzeby zaprojektowaliśmy pasek taktyczno/użytkowy. Jest to w miarę prosta konstrukcja jednakże zastanawiamy się czy czasem czegoś więcej do niego nie dodać. Obecnie wygląda on tak:
Dołączona grafika

Pasek jest na fastexie 40 mm YKK. Regulacja jest wspomagana za pomocą rzepu który zatrzymuje taśmę by się nie poruszała i przy większym obciążeniu by pas się nie "rozjeżdżał". Wszystko jest na 40 mm taśmie. Po drugiej stronie od rzepa po środku naszyta jest taśma 25mm - w tym przypadku nie poprzyszywana ale myślimy o zszyciu tak by pasowała do molle.

Będzie on dostępny w kilku rozmiarach i na pewno cena będzie dużo dużo niższa niż podobne produkcje znanych producentów.

Czy macie jakiś pomysł co jeszcze dodać lub odjąć od takiego paska? Czekam na ciekawe pomysły.

Pozdrawiam serdecznie

arizzon.com
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: pasek - taktyczny i nie tylko :)
Poodoba mi się ten pomysł z przyszytym od środka paskiem z przeszyciami moll. Przynajmniej rzeczy na pasie nie będę się przesuwały, a tak to musiałem przypinać je w okolicach szlufek od spodni żeby nie jeździły. Coś innego jeszcze do zwykłego paska jest cięzko wymyśleć, fajnie by było gdyby klamra miał dodatkową blokadę przed rozpinaniem (są takie klamry).
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: pasek - taktyczny i nie tylko :)

Poodoba mi się ten pomysł z przyszytym od środka paskiem z przeszyciami moll. Przynajmniej rzeczy na pasie nie będę się przesuwały, a tak to musiałem przypinać je w okolicach szlufek od spodni żeby nie jeździły. Coś innego jeszcze do zwykłego paska jest cięzko wymyśleć, fajnie by było gdyby klamra miał dodatkową blokadę przed rozpinaniem (są takie klamry).


Bez obaw, ta klamra sama sie nie rozepnie.
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: pasek - taktyczny i nie tylko :)
No, ja bym musiał mieć czarny :) . Czy będzie dostępny w takim kolorze?
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: pasek - taktyczny i nie tylko :)
a tą klamre przez szlufki się przeciągnie?
A jeśli będzie się go zakładać tak luźno na biodro to czy nie powinien być nieco sztywniejszy?
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: pasek - taktyczny i nie tylko :)
Do czego ten pasek miałby służyć?
Do czego by nie był, Jest zbyt wiotki, taka klamra nadaje się na pas zewnętrzyn noszony na podpasiu włożonym w szlufki (tak jak wszystkie pasy do IPSC, jak pasy służbowe np BHI Duty belt) nie do noszenia luzem. Także najpierw decyzja do czego taki pas? Potem czy w szlufki = zmienić klamrę czy na wierzch, wtedy klamra moze zostać, ale musi być miękki rzep od spodu na całej długości do podpasia. Na pewno usztywnić.

Za wzór bardziej uniwersalnych pasków polecałbym ten 1,5" Wilderness czyli niemal to samo co obecnie sprzedaje 5.11 jaki swój Tactical 1.5" Trainer Belt.
5.11
Dołączona grafika
Wilderness
Dołączona grafika
  • 0

budo_dzikipl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pasek - taktyczny i nie tylko :)

Trochę z potrzeby zaprojektowaliśmy pasek taktyczno/użytkowy

W dobie dzisiejszej "taktyczności" trudno sprzedać coś co nie ma domieszki taktyczności :wink:

Przychylam się do pytania Szeryfa do czego miał by być ten pasek "taktyczno/użytkowy" :lol: ? Bo jakoś faktycznie ciężko znaleźć dla niego zastosowanie.

Zbyt miękki jak na pasek do noszenia czegokolwiek(część zastosowań taktycznych :wink: )

Klamara może utrudniać używanie go jako paska użytkowego... Poza tym jako pasek użytkowy tego typu zamknięcie nie jest zbyt wygodne(jak dla mnie nosiłem kiedyś taki pasek właśnie z klamrą fastex)

Moim skromnym zdaniem nie trafiony pomysł... Do codzniennego użytkowania lepiej sprawdzają się paski typu riggers- chociażby taki jaki pokazał Szeryf, jednak moim zdaniem najlepsze są paski rescue(właśnie one łączą walory użytkowe i taktyczne)

To moje subiektywne odczucie...

Pozdrawiam
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: pasek - taktyczny i nie tylko :)
Jeszcze tylko dla sprostowania, te zaproponowane wyżej paski 5.11 i Wilderness to tak naprawdę na maxa odchudzone pasy Rigers rescue. Ułożenie klamry ma zapewnić możliwość wpięcia karabińczyka w pozostawione ucho. Obydwa pasy mają podaną nośność. Do tego oba są w std. rozmiarze czyli 1,5" :D więc pasują do każdych spodni.

Nic tylko szukać takiej klamry i szyć coś podobnego :wink:
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: pasek - taktyczny i nie tylko :)
No ja poproszę coś na wzór jakiegoś Rescue Belt za 1/3, 1/2 ceny i chętnie wezmę :)
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: pasek - taktyczny i nie tylko :)
mnie sie podoba. i wyglad i wykonanie.
zgadzam sie ze jego sztywnosc bedzie najwazniejsza kwestia w zastoowaniach taktycznych. do klamry nie mam zastrzezen.
jedyne co bym dodal aby podniesc jego walory uzytkowe to ukryty schowek na pieniadze albo cos innego :wink: .
wtedy biore dwa :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024