Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co sądzicie o Elite 8482; T1 5W


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Co sądzicie o Elite 8482; T1 5W
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , Ma możliwość zasilania z klku różnych ogniw (Przetwornica DC-DC, zakres: 3,0V-7,2V), czyli:
CR123A 3V
RCR123A 3,6V
oraz ogniwa 18650
Ma możliwość regulacji ogniskowej, dochodzi do tego 16 stopni regulacji mocy światła, z układem, który pamięta ostatni poziom podobno nawet po wyjęciu baterii. Co w połączeniu z klasycznym włącznikiem z tyłu latarki daje możliwość uzyskania maksymalnego lub minimalnego światełka z punktu, w zależności od oczekiwań. Zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem poprzez obrót wyłącznika. Czas pracy chyba też nie najgorszy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
No i oczywiście cena, która aż tak nie przeraża.
Ciekawe jak z wykonaniem i trwałością?
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Elite 8482; T1 5W
ano,wlasnie sie zastanawiam na ile to ta sama latarka...w orginale bezel mial stala pozycje i nie mial zmiennej ogniskowej.W testach byly dwa prototypy,jeden z wlacznikiem z tylu oraz nowszy bez niego,uruchamiany tymi dwoma wlacznikami na korpusie.Moze ty wiesz cassini czy to jest na 100% wersja produkcyjna tamtych dwoch rozwojowych wersji czy tez niekoniecznie?No i pozostaje kwestia beamu.Znamy beam wersji 1 oraz 2 ale nie znamy beama wersji latarki z allegro.Skoro beam ma mozliwosc regulacji to jestem ciekaw jak to sie ma w praktyce.Mam raczej negatywne doswiadczenia z podobnymi konstrukcjami uzywajacymi ksenonu czy halogenu.Ciekawe jak to jest z luxeonem?
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Elite 8482; T1 5W
jeszcze jedno mi przyszlo do glowy...skoro w opisie jest ze latarka ma 120lumenow a w testach byly dwie znacznie rozniace sie moca wersje to nastepne pytanie o wiarygodnosc owych 120lumenow.L2 daje spokojnie ponad 100lumenow na nowych ogniwach.Ale doswiadczenia z dalekowschodnimi produkcjami ucza ze to co podaje producent mija sie z prawda.Kto uwierzy w 80lumenow z niwai tm301x-3 albo w 55lumenow z fenixa L2T?Wiec moze rowniez tutaj mamy nominalna moc diody 120lumenow a w praktyce 70-80lumenow?Poki co zona zadala pytanie sprzedawcy z prosba o fotki beamu,jak dostane je to wrzuce na forum
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Elite 8482; T1 5W
zobacz tez tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i tutaj
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

cena jakby atrakcyjniejsza.Tylko wciaz pytanie,na ile to ta sama konstrukcja....
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Elite 8482; T1 5W
Troche poszperalem i nasunelo mi sie kilka pomyslow...starsza wersja testowana na flashlightsreviews miala wlacznik taki jak w latarce z CPF.Rowniez dioda nie byla 5W.W nowszym tescie jest juz wlacznik click oraz dioda 5W.Wiec wyglada ze latarka z allegro moze byc produkcyjna wersja tej z testu.Ale w opisie latarki jest sporo naduzyc.
Wykresy mocy w czasie nalozono na siebie a to jakby porownywac metry z calami.Wykres mowi tylko o zaleznosci mocy maksymalnej(a ta jest rozna w kazdej latarce)w czasie.
Kolejne naduzycie to podane mocy Elite T1 5W.Opis robi wrazenie i dla laika jest wystarczajacym powodem by okrzyknac elite najlepsza latarka w galaktyce.Czysty marketing.Tym czasem owszem-calkowita moc jest nieznacznie wieksza w elite-o okolo 12%
Ale juz throw jest o podobna wartosc wiekszy w L2.Dlatego nie widze Elite jako latarki 'taktycznej".Juz Surefire ma zbyt rozproszona wiazke,a tu mamy ja jeszcze bardziej rozproszona.No chyba,ze zmiana ogniskowej pozwala zmienic ten stan rzeczy.Ale sadzac po doswiadczeniach z maglight czy electrolumens raczej watpie w to ze da sie swobodnie modelowac ksztalt beama z szperacza na szeroki bez wplywu na jego jakosc.
Troche danych z pomiarow podanych w testach elite i sf L2

Elite T1 5W:
Throw (Lux) high ~ 780 at beam center. (27.93)
low ~ 139 at beam center. (11.78 )
Overall Output high ~ 7200 (72.00)
low ~ 1120 (11.20 )

Surefire L2
Throw (Lux) Max ~ 880 at beam center. (29.66)
Min ~ 160 at beam center. (12.65)
Overall Output Max ~ 6400 (64.00)
Min ~ 500 (5.00)

Podsumowujac...to moze byc znakomita latarka,ale...nie wiadomo jaki ksztalt beama bedzie idealny przy uzytym w latarce produkcyjnej odblysniku.Skoro jest regulowany to w zasadzie mozna sie spodziewac wszystkiego-super szperacza albo tez szerokiej wiazki bez dobrego zasiegu.I dlatego zdjecia beamu tej latarki sporo by wyjasnily.A najwiecej powiedzialby test :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Elite 8482; T1 5W
Dzięki, że się odezwałeś.
Sam kombinowałem trochę podobnie.
I ja nie widzę tej latarki jako taktycznej, myślę jednak, że do wykorzystania w turystyce może być ok. Tu istotna może się okazać regulacja wiązki światła (mimo pewnych wad takiego rozwiązania), no i oczywiście rewelacją jest wiele poziomów mocy i (jak dla mnie) sposób przełączania. Oczywiścię wiele z tego co gość napisał to marketing, jednak chyba nie są nim parametry przetwornicy.
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Elite 8482; T1 5W
mysle ze to wiele naswietli :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mossberg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Elite 8482; T1 5W
troche odgrzebuje temat ale u tego samego sprzedawcy na 'alledrogo' pojawiła sie latarka Elite T1 4W
dwia korpusy na 1xCR123 i na 2xCR123
co to takiego(ta latarka) ?
bo nigdzie nie moge jej znalesc
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024