Skocz do zawartości


Zdjęcie

Film a realna walka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka
Z tego co wiem to Segal zanim zabrał się za granie w filmach przez wiele lat nauczał Aikido w Japonii, przeszedł nawed prube Randori, ogłądałem o tym film dokumentalny (fajnie wygladało jak rozwalał czterech japońców na raz).
  • 0

budo_nexu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka

a kto to jest ten velinov ?


zobacz na reklamy budo na górę :wink:

albo tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka
''Bardzo ważnym i przełomowym momentem w przygodzie z Aikido jest spotkanie na jego drodze mistrza Steven'a Seagal'a (7DAN).

-"Spotkanie z mistrzem Seagal'em jest dla mnie nagrodą. To profesjonalista, człowiek bardzo bogaty wewnętrznie i niezwykle ciekawy. Dla mnie jest przede wszystkim mistrzem. Nauki u niego to wielkie wyróżnienie".

Marcin Velinov jest jego osobistym dublerem filmowym. Mówi, że stara się wykorzystać każdą chwilę, by podpatrzeć mistrza i nauczyć się czegoś nowego. Mistrz Seagal w wolnych chwilach uczy Marcina i przekazuje mu swoje doświadczenie i postrzeganie życia.''
-mały cytat ze strony Aikido.
  • 0

budo_okinawa_marti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka

Okinawa_Marti:

Generalnie. Jeśli nie jest to osoba, która trenuje regularnie jakąś ze Sztuk Walki to zastosowanie po tak krótkim czasie elementów z filmu na ulicy odpada ...

Nie wiem, o co tutaj ci chodziło,ale tacy aktorzy jak Bruce Lee,Jackie Chan,Jet Li,Tony Jaa i masa innych im podobnych aktorów trenuje SW przez całe swoje życie.
Filmów z aktorami, którzy uczą się na pamięć ciosów i sekwencji nie oglądam, bo to nudne oglądać film walki gdzie "nie ma walki".


Rozmawiamy tu na temat filmu i realnej walki.
Uważam że jeśli ktoś nie trenuje na codzień, nie poradzi sobie w walce na ulicy.
Nie kwestionuję przecież umiejętności wyżej wymienionych aktorów.
Oni wrośli na trenowaniu Sztuk Walki.

:-)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka

-"Spotkanie z mistrzem Seagal'em jest dla mnie nagrodą. To profesjonalista, człowiek bardzo bogaty wewnętrznie i niezwykle ciekawy. Dla mnie jest przede wszystkim mistrzem. Nauki u niego to wielkie wyróżnienie".

A ja słyszałem, ze Seagal to zadufany w sobie, egoistyczny szowinista i seksoholik, a także trochę ekscentryk, ogólnie mówiąc cham :roll: Ciekaw jestem czy to prawda...
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka

A ja słyszałem, ze Seagal to zadufany w sobie, egoistyczny szowinista i seksoholik, a także trochę ekscentryk, ogólnie mówiąc cham :roll: Ciekaw jestem czy to prawda...

Słyszałem coś podobnego od gościa który go poznał prywatnie. Ale topic nie jest o tym czy aktorzy są milusiami, tylko o tym czy potrafią realnie walczyć.

O ile sobie przypominam to Jet Li po obejrzeniu jakiejś walki mma stwierdził że on z tymi zawodnikami nie miałby najmniejszych szans. Jak ktoś mu nie wierzy to przypominam że on nie trenował pod walkę, a poza tym obejrzyjcie sobie ile w jego filmach jest latania na sznurkach a nie "uczciwego" napierdalania.

A jak ktoś uważa że to co prezentuje w filmach Tony Jaa jest zajebiste na ulice, to proponuje sprawdzić jak działa wyjebanie z golenia w ceramiczną miednicę. Ale jak sobie rozjebiecie nogę to z pretensjami nie do mnie (ale poza tym to podobają mi się bardzo jego stunty, chociaż raczej w pierwszym filmie :)
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka
Jet Li ''walczył'' z 10 zawodnikami UFC w filmie ''Od kołyski, aż po grób'', był wśrud nich między innymi Tito Ortiz. Wypwiedział się na temat tej sceny, że w realnym starciu zabiliby go w kilkanaście sekund.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka
to jakim człowiekiem jest Seagal nie było tematem :wink: tylko czy byłby sobie w stanie poradzić. Chodziły jakieś tam pogłoski, że z takim "radzeniem sobie" miał doczynienia wiele razy(hardcorowa wersja plotek: chodził po ciemnych uliczkach i zaczepiał jakieś łajzy ). Czy to prawda to sam Bóg wie :) ale nie ma co sie w plotki wdawać bo po co.

Jeśli chodzi o Jet'a Li, to on by sobie poradził bo pewnie nosi cały czas na ręce te swoje igiełki, co miał w filmie "Kiss of the Dragon". :D , a że w innych wymiarach już nie żyje żaden jego sobowtór to jest on posiadaczem niewyobrażalnie wielkiej siły. Więc nawet Fedor by go nie załatwił :D
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka
Jakby byl problem to dzwonia pewnie po dublera:P :D :D
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka
a tak pomyślcie, czy aktorzy trenujacy sztuki walki ucza sie tylko technik ktore wykorzystuja w filmach czy moze troszke wiecej????

mysle ze nalezaloby by zrozumiec (bo widze ze niektorzy chyba nie rozumieja) ze co innego gdyby
ten aktor mial walczyc w realnej walce
a co innego
ten aktor mial walczyc w realnej walce przy uzyciu technik takich jakie stosuje w filmach

mysle ze aktorzy tacy jak van Damme, Seagal, Chuck Norris, nawet Jet Li, i wielu innych, spokojnie poradziło by sobie na ulicy. niektorzy nawet juz musieli. i prosze nie piszcie ze ten juz stary tamten stary, bo na kazdego przyjdzie pora i sie zestarzeje. i chocby czlowiek byl mistrzem jakiejs sw, to w podeszlym wieku nie bedzie sie staral udowadniac ze jest lepszy w walce od jakiegos mlodego, narwanego adepta sw.

pozdrawiam
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka
z aktorow to jatawiam na ala bundi i na bialasa z fast and furius
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka
oczywiscie mialem na mysli walki 1 na 1 przede wszystkim, a nie obrony przed nozem i innymi takimi :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka
mógłbym dać przykład filmu z aktorami, którzy z pewnością by sobie poradzili tylko ni jestem pewien tytułu, chyba "Haunted". Film był o dwóch gościach, którzy byli jakimiś tam super wyszkolonymi gościami, w każdym bądź razie, jeden drugiego tropił a jak był pojedynek to walczyli na noże. Nie moge sobie przypomnieć nazwisk aktorów(ten zły to był aktor z filmu "Przekręt", grał gościa o ksywce "Franky Four Fingers"). Do filmu ćwiczyli Sayoc Kali :)
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka
Nożownik (Hunted)

jak to w filmach z Tommy Lee Jonesem - ściga, a ten drugi - Benicio Del Toro - jest ściganym

pozdrawiam
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka
ooo właśnie, Nożownik
heheh ależ trudny był ten tytuł do zgadnięcia :)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka

Jestem ciekawy jakie byłyby szanse w ulicznej walce takigo naprzykład Tonego Jaa, Jeta Li czy Segala. Jeśli goście odwalają w filmach takie rzeczy to myśle, że w realu też byliby skuteczni.

Najskuteczniejszy byłby Keanu Reeves. Tylko nie wiem czy w „realu”.

Jeśli chodzi o Jet'a Li, to on by sobie poradził bo pewnie nosi cały czas na ręce te swoje igiełki, co miał w filmie "Kiss of the Dragon". :D , a że w innych wymiarach już nie żyje żaden jego sobowtór to jest on posiadaczem niewyobrażalnie wielkiej siły. Więc nawet Fedor by go nie załatwił :D

Bardzo się mylisz. Z Fedorem nie ma szans. O ile pamiętam zakończenie „The One” to pozostał jeden sobowtór Jeta Li.
To właśnie Fedor pozabijał wszystkich swoich sobowtórów w innych światach – jak proste jest wytłumaczenie jego sukcesów w Pride.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka

Film był o dwóch gościach, którzy byli jakimiś tam super wyszkolonymi gościami, w każdym bądź razie, jeden drugiego tropił a jak był pojedynek to walczyli na noże.


Do dupy, "Nożownik" był omawiany na VB i (słusznie) zjechany.
To tak samo Johny Rambo by sobie poradził
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka
... z niedźwiedziem. :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka
ale dla czego jechany, nawet na stronie Atienza Kali jest filmik gdzie pokazali jak dwaj aktorzy trenowali. Fakt, nie musi to być prawdą, ale o co chodzi?
Mógłbyś postawić zarzut w jednym zdaniu bo czytać kilkadziesiąt stron z których 3/4 to jechanie po sobie to ja dizękuje :D

co do filmu "The One", kurcze racje masz, jego sobowtóra przecież w jakimś więzieniu zamknęli. Cholera to dlatego Defor taki zabijaka jest :) wszystko stało się jasne :D , oprócz zarzutu do filmu.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Film a realna walka

co do filmu "The One", kurcze racje masz, jego sobowtóra przecież w jakimś więzieniu zamknęli.

Nie zamknęli, tylko wysłali na planetę-więzieni w jakimś tam świecie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024