Skocz do zawartości


Zdjęcie

napoje dajace kopa:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: napoje dajace kopa:)
kolega pija sobie izotonik Activite Hot i jest bardzo zadowolony z jej dzialania. w sam raz do popijania po wysylku fizycznym. Smak podobno tez bardzo dobry wiec nie przestawal jej zachwalac
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: napoje dajace kopa:)

kolega pija sobie izotonik Activite Hot i jest bardzo zadowolony z jej dzialania. w sam raz do popijania po wysylku fizycznym. Smak podobno tez bardzo dobry wiec nie przestawal jej zachwalac



Po wysiłku fizycznym? A nie przypadkiem w trakcie? Czy uwazacie, ze napoje energetyczne powinno sie brac przed np. jazda na rowerze, a izotoniki w trakcie jazdy?
Uzywal ktos z was preparatu Power Bar do rozcieczania z woda?
  • 0

budo_szkarłatnik
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: napoje dajace kopa:)
Wg mnie najlelepszym i zarówno najtanszum napojem energetycznym jest zwykła glukoza zmieszana z wodą( można ją kupić w apteze za ok 2,60/100g). Na mnie działa bardzo szybko zwłaszcza po treningu na siłowni poniewasz dostarcza w ekspresowym tempie energi (ostrzegam bo nie na wszystkich działa tak szybko). Pamiętaj także jak bedziesz chciał zażywać glukoze nie przesać z jej ilością bo poprostu zwymiotujesz pijąc ją.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: napoje dajace kopa:)
energii dostarcza tylko na jakis czas, jak dobrze kojarze ma to zwiazek z insulina i innymi takimi, a koncowy bilans dostarczania cukrow w wiekszej ilosci do organizmu jest ujemny, bo to co zyskujesz na poczatku, ten zastrzyk energii pozniej sie niweluje a do tego dochodza delikatne negatywne skutki.
i nie mozna tego nazwac napojem energetycznym :P
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: napoje dajace kopa:)
zarowno w trakcie jak i po. zalezy od uznania i aktualnego pragnienia.
  • 0

budo_czewu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: napoje dajace kopa:)
czyli które byście Wy polecali na zawody typu judo, bjj ??? zeby czuc sie lepiej podczas walk itp
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: napoje dajace kopa:)
wodke zebys byl bardziej gietki.
  • 0

budo_marass
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: napoje dajace kopa:)
Nie jezdze zbyt wiele na rowerze, ale biegam dlugie dystanse, wiec moze sie wypowiem -otoz na zadnej ze stron traktujacych o bieganiu nie poleca sie picia pobudzajacych napojow energetycznych, bo ich sklad nie jest skompletowany pod wzgledem dlugotrwalego wysilku fizycznego. Izotoniki, w przeciwienstwie do nich, zawieraja weglowodany, sod i inne skladniki, ktorych pobor w czasie wysilku jest najwyzszy, wszystko w odpowiednio dobranych ilosciach.

I teraz tak: uzupelnianie plynow w trakcie biegu nabiera sensu glownie podczas wysilku trwajacego godzine i wiecej, tudziez przy wysokiej temperaturze i wilgotnosci powietrza -kiedy to pocenie jest najbardziej obfite. Warto wowczas wypic przed wysilkiem 200-400ml i uzupelniac plyny w malych ilosciach, ale systematycznie. Przegrzanie/odwodnienie to naprawde grozna sprawa.

Anyway napoje typu Burn czy RB lepiej zostawic sobie na sesje a podczas wysilku pic wode tudziez Power/Gator/inne -ade. Niektorzy wode odradzaja, ale to juz inny temat. Warto moze tylko wspomniec, ze wysokozmineralizowana nie jest zalecana do picia na codzien, ze wzgledu na odkladanie sie nadmiaru mineralow.

Uff, to tyle. Na szybko znalazlem jeszcze taki artykulik: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Enjoy!

Marass
  • 0

budo_morya
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: napoje dajace kopa:)
polecam Izo Plus Olimpu - izotonik, z karnitynka i innymi dodatkami (puszka 400g proszek do rozpuszczania, starcza mi na 2 tyg codziennych treningow, bo mniej daje proszku, zeby za slodkie nie bylo - co prawda wtedy juz nie jest "izo" no ale coz... :> )
w czasie treningu (bjj) jest super, jestem padnieta, ale nie tak jak przy zwyklej wodzie (moze to tylko autosugestia, a moze nie? ;> ) no i zalezalo mi tez zeby schudnac przy okazji, bo same treningi niewiele mi dawaly w tym kierunku, a teraz po jakims miesiacu czy poltora w tydzien zrzucam 1-2kg (od 3 tygodni) a niestety karnityna nie dziala od razu :( tylko ostrzegam, ze smak jest koszmarny ;] ale dzieki temu nikt nie podpija mi na treningu :P
no a typowe energetyki daja kopa na chwile, ale potem czlowiek jest wypruty i na trening sie tego nie poleca, zbyt serce obciaza
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: napoje dajace kopa:)
a mi tam i tak najlepiej wchodzi woda ( tak tak - nie ma tu zadnej literowki ;) )

JEJ ATUTY:
-niewątpliwie smak (jak cos nie smierdzi to da sie pic)
-cena
-przyswajalnosc
-przyzwyczajenie (?)
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: napoje dajace kopa:)
No dobrze ze napisałes bo myślałem ze zapomniałeś "ó" w wyrazie woda :lol:

A tak na powaznie to ja tez jestem konserwatywny jezeli chodzi o picie na treningi .
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: napoje dajace kopa:)
ja pije mineralke na treningach i jakos zyje !!
  • 0

budo_velocidad
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: napoje dajace kopa:)
Moglibyście doradzić jaki izotonik pić/spożywacz po treningach, tak na 'odnowe' mineralną, etc. ?? Przeczytłem właśnie tutaj coś o Vitalmaxie, możecie coś wiecej o tym napisać?
z góry dzięki.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: napoje dajace kopa:)
kumpel polecal mi kiedys zielona herbate z cytryna i miodem, na kilka(nascie) minut przed walka.
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: napoje dajace kopa:)
Ostatnio patrzylem na sklad IceCool 6 zl za 1 litr, i na RedBula 5zl za 250ml. I wszystkie proporcje sa takie same ,dokladnie co do grama (oczywiscie w 100ml).Czy az taka przebitka jest bo to firma??Chciaz w sumie ten Ice na mnie duzo slabiej dziala,ale czemu skoro sklad jest taki sam ? 8)
  • 0

budo_sukimaru
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hajnówka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: napoje dajace kopa:)
Ja osobiście polecam znany chyba Enery Drink Tiger. Używany przez naszego Boskera Michalczewskiego (czy jak mu tam) polecam albo butelkę litrową albo w puszcze na szybkiego. I dobrze dość działa :)
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: napoje dajace kopa:)

Ja osobiście polecam znany chyba Enery Drink Tiger. Używany przez naszego Boskera Michalczewskiego (czy jak mu tam) polecam albo butelkę litrową albo w puszcze na szybkiego. I dobrze dość działa :)


Tigery wykupuje na potege w tesco. sprzedaja je po 3.7 za litr :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024