Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido poza matą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido poza matą

mam tylko nadzieję, ze nie unosisz filiżanki oburącz nad głowę i nie opuszczasz szybkim i zdecydowanym ruchem na podstawkę.....


To już wiem dlaczego zanim się napiję to filiżanka pusta!
I jakieś dziwne plamy na suficie.... :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido poza matą
Ja pamiętam, że coś koło 6 lat temu, po przyjęciu komunii (w pocycji klęczącej), wstałem w kamae (wtedy jeszcze pozycja shudokanowska) hehe, do dzisiaj to ze śmiechem wspominam.

A tak po za tym, to generalnie zawsze kiedy jestem na rockotece, cały "młyn" który się wtedy tworzy, traktuję jako jedno wielkie randori. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji spróbować to polecam taką formę zabawy;], świetny sposób na wytrenowanie zejść i przepuszczeń, no i wszystko legalnie oczywiście :) .
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido poza matą
Tylko trzeba uważać bo może odruchowo wejść irimi i atemi, a wtedy to już będzie Randori w pełnym wydaniu :)
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido poza matą

.......A używasz bokken czy shinai ??? a może jednak tanto, poręczniejsze w tych dzisiejszych ciasnych kuchniach
:) :) :) 8)


Zdecydowanie bokken :!:
Jak trening to trening :twisted:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido poza matą

Tylko trzeba uważać bo może odruchowo wejść irimi i atemi, a wtedy to już będzie Randori w pełnym wydaniu :)


Nie no Stary ;] wtedy to się zaczyny prawdziwa zabawa dopiero hehe :)
  • 0

budo_wirid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido poza matą
Ja ostatnio zastosowałam bardzo ładne atemi, na bardzo niemiłym osobniku, który sam się o to prosił 8) . Osobiście nie lubie przemocy :wink: , pomimo, że nikt tego nie zauważa :roll:
albo inny przykład to stosowanie ushiro kiri otoshi na niesfornych kolegach szkolnych :twisted: . no dwa razy mi się zdarzyło ale zawsze.

pozdrawiam
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido poza matą

Ja ostatnio zastosowałam bardzo ładne atemi, na bardzo niemiłym osobniku,........ ciach......


ja to bym normalnie powiedział, że dałeś mu w ryja... no ale skoro to dział aikido, to faktycznie "atemi" jest bardziej na miejscu :wink: :) :) :)
  • 0

budo_steve
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido poza matą
Ja zauważyłem, że niekiedy stosuję irimi tenkan przy przechodzeniu przez drzwi (ale to tylko niekiedy). Natomiast notorycznie wykonuję ten właśnie ruch, gdy się spieszę w szkole i jakiś uczeń mnie zaczepi. :-)
  • 0

budo_benek1313
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido poza matą

Ja ostatnio zastosowałam bardzo ładne atemi, na bardzo niemiłym osobniku, który sam się o to prosił

Takie prawdziwe atemi w stylu "małpa kradnie pomarańcze", wyrwaniem krtani i wydłubaniem oka, czy miała na myśli zwykłego plaskacza?
  • 0

budo_derkater
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków znów JUHU!!!

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido poza matą

Yep ! Zwłaszcza sonkyo ! :)



Sankyo jest świetne do karmienia niejadków, łapiesz takiego za łapkę przy stole, zakładasz na sankyo i delikatnym ruchem naklaniasz do skłonu, dzięki któremu paszcza niejadka ląduję w talerzu.

Natomiast ruch wznoszenia bokken jest naturalnym ruchem, analogicznym do tego, który wykonujemy dowolnym napojem podnosząc go do ust w dowolnym miejscu na świecie.
  • 0

budo_wirid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido poza matą

Ja ostatnio zastosowałam bardzo ładne atemi, na bardzo niemiłym osobniku, który sam się o to prosił

Takie prawdziwe atemi w stylu "małpa kradnie pomarańcze", wyrwaniem krtani i wydłubaniem oka, czy miała na myśli zwykłego plaskacza?

Plaskacze to przeżytek ;) , z mojej pięknej piąstki w szczene dostał, aż miło było popatrzeć :D tak twierdzą moi znajomi ;) nikomy nic nie urywałam 8)

pozdrawiam
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido poza matą
Mam nadzieję, że te kredki, co wypadły z tornistra owemu osobnikowi, wspólnie z dumnymi znajomymi pozbieraliście? 8) :wink: :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024