Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
Pomysł taki juz od kilku lat jest, ale mam nadzieje ze nie wypali :

1. Zobacz jak skłocone jest srodowisko, przyklad 2 mp dzien po dniu
2. Pod co podpiac bjj? jak pod jiu-jitsu to korzysci z tego jakie beda to margines tego co otrzymuje jj
3. Dla mnie osobiscie, jest to jedna rzesz jaka podoba mi sie bjj, brak zwiazku, skladek licencji itp.. bo tak by sie predzej czy pozniej skonczylo, w kazdej chyba obecnej w polsce Sw, zarzad jest tym co hamuje tę sztuke: przyklad: startowalem w kicku to oplaty byly znacznie wieksze niz w bjj: licencja, oplaty za egzaminy, oplaty za uczestnictwo w zawodach, skladki czlonkowskie i zaufaj ze wychodzilo to duuuzo drozej niz teraz uczestnictwo w zawodach bjj ( a taki podajesz argument za wprowadzeniem zwiazku)

4. Teraz offtop wynikajacy z frustracji po zawodach w Koninie ;) Przez te Twoje organizowanie nie pojechalem na zawody do Konina bo zarzekałeś sie ze klucze na stope beda obowiazywac, choc dla mnie prawie pewne bylo, ze bedzie inaczej kiedy do głosu dojda osoby majace o tym pojecie, niestety zaufałem, nie pojechalem ze wzgledu na kontuzje stopy i co sie okazalo , ze nawet organizator nie umial dotrzymac regulaminu zawodow
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
nie wypali.
środowisko za bardzo "zróżnicowane" (nie chce pisać skłócone :wink: )

w bjj nie reprezentuje sie, z tego co wiem, kraju tylko szkołe w której sie ćwiczy (jeśli sie myle to proszę o sprostowanie)

a co do pasków to nie słyszałem żeby ktoś sam sobie nadał (taki ktos miałby przekichane... wszyscy by sie z niego śmiali, zero rescepta)

co do tych kretów to w każdym stadzie są czarne owce...

jedynym plusem krajowego zwiazku byłoby to ze chłopaki którzy mogliby zawalczyc na mundialu a ich na to nie stać, dostali by fundusze na wyjazd.
tyle odemnie.
pzdr gnz
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy

jedynym plusem krajowego zwiazku byłoby to ze chłopaki którzy mogliby zawalczyc na mundialu a ich na to nie stać, dostali by fundusze na wyjazd.
tyle odemnie.
pzdr gnz


a My wszyscy musielibysmy pewnie z okazji tego wyjazdu placic skladke czlonkowska :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy

a My wszyscy musielibysmy pewnie z okazji tego wyjazdu placic skladke czlonkowska :)

No co Ty! Sponsorzy by zapłacili ;)
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
taaa...
cała masa sponsorów.
spod drzwi związku bys ich nie odgonił.
kazdy sie chce zareklamować w brazylii :wink:
pzdr gnz
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
Czesc klubow ma swoich sponsorow, takze sa sponsorzy na zawodach, wystarczy spojrzec na koszulki z 2 MP SW w Szczecinie :)
  • 0

budo_jacek wróbel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:COPACABANA KONIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
Chriser00, co do kluczy na stopę. W zamieszczonym na stronie obowiązującym regulaminie wpisane były, a ponieważ nie jestem sędzią więc nie miałem wpływu na to czy nie zmienią zdania przed zawodami tydzień lub dwa. Skoro były wpisane to znaczy, że miały być dopuszczone. Skoro sędziowie zmienili zdanie. Sorry, nie będę się z nimi kłócił. Widać mieli powody. Nie powiem im, że mają być bo jak nie to zwijam zabawki Pucharu nie będzie. Przyznaję, jest w tym też i moja wina, bo pytanie się pojawiło, a ja się nie upewniłem czy nie zmienią zdania. Ale stwierdziłem, że skoro dostałem regulamin od Karola to był on przejrzany i nie będzie ulegał zmianom.
Dałem ciała, i postaram się następnym razem nie zbagatelizować jakichkolwiek wątpliwości.

Podobnie postąpiłem z zapytaniem o tani nocleg. Na moją prośbę o zgłaszanie się osób, które chciałyby przyjechać do Konina dzień wcześniej odzew był jednoosobowy. Ale gdy zadzwonili do mnie chłopacy z Bastionu Tych i powiedzieli właśnie wyjeżdżamy w 4-y osoby do Konina. Zorientuj się w sprawie taniego noclegu, głowiłem się co im skołować. Nocowali w schronisku młodzieżowym pod Koninem za 20pln. Mieli do dyspozycji kuchnię. I jak stwierdził Robert Trzcionka, warunki były bardzo przyzwoite.

Mam nadzieję, że byłeś w zeszłym roku w Koninie na zawodach. Ze swojej strony, jako organizator staram się by doszły do skutku, by były sprawnie rozegrane, by nie było przestojów na matach itp. Mam nadzieję, że ten warunek spełniłem.
A o tym najlepiej zaświadczą Ci, którzy byli na obu ogranizowanych w Koninie pucharach: zarówno jako sędziowie jak i zawodnicy. I o wypowiedzi w tej kwestii oczywiście ich proszę.

Ja poddaję się krytyce i oczywiście o nią też proszę. Fakt, muszę jeszcze wiele poprawić. Częściowo wiem gdzie popełniłem błędy, ale to jedynie mobilizuje by w przyszłym roku było już tylko lepiej. Może więcej sponsorów, może lepsze nagrody, wreszcie brak osówki czasowej w rozpoczęciu zawodów.

Co do związku. Nie chciałbym by był podpięty pod J-J. Nie jestem też do końca przekonany, że taki związek to tylko dojarka kasy z klubów. Wszystko zależy od tego jak będzie to poukładane. Przy okazji istnienia związku zawsze można liczyć na dotacje z Państwa.
Startujący w Koninie judocy jak usłyszeli o wysokości wpisowego powiedzieli, że drogo. Oni na swoich zawodach płacą 10zł. W dodatku dostają kase na wyjazd itp. Z pewnością istniejące stowarzyszenia też korzystają z dotacji udzielanych im przez miasto.

Nie wiem jak bardzo jesteś zorientowany w kwestii formalnej funkcjonowania jakiegoś sportu, ale gdy brak struktur organizacyjnych, to w dowolnym dla władz momencie mogą skasować "istniejącą samowolnie" dyscyplinę sportową.

pozdrawiam
jacek
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
czy to znaczy ze nagle "władza" może zabronić ćwiczyc bjj? :roll:
maja chyba inne problemy...

co do zawodów w Koninie, na ostatnich nie byłem ale byłem rok wcześniej i uważamm, że organizacja była ok.
tylko prośba o wcześniejsze informowanie o terminie zawodów bo w tym roku jak dla mnie było troche późno.
pzdr gnz
  • 0

budo_olafthenaturat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
dokładnie, trochę mało czasu
  • 0

budo_jacek wróbel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:COPACABANA KONIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
gonzo, niestety tak. są pewne ustawy, które regulują pewne kwestie istnienia i funkcjonowania dyscypliny sportowej. I gdy komuś się coś się nie spodoba to ..............

czas informowania o zawodach i ich terminarz
podjęte zostały już pewne kroki by ustalić terminarz przyszłorocznych zawodów np. MP SW, LIGI, COPA POSNANIA, PUCHARU BJJ. Na pewno nie będą odbywały się z tygodniowym odstępem.
Co do poinformowania, fakt późno, ale niestety wynikło to też z możliwości potwierdzenia przez miasto hali. Organizowanie czegoś na mniejszym obiekcie było by równaniem w dół, a nie o to chodzi. W przyszłym roku na pewno informacja o zawodach pojawi się duuużo wcześniej. Poczynię odpowiednie kroki by już pod koniec tego roku ustalić dokładną datę zawodów z władzami miasta i osobami, które brały udział w planowaniu przyszłorocznych zawodów.

Poza tym, przed zawodami rozsyłałem mailem informację o zawodach. Szkoda, że nie mogłem skorzystać z jakiegoś miejsca gdzie byłyby maile lub adresy pocztowe. Na pewno wysłałbym do tych klubów info o zawodach.

NA PEWNO WSZYSCY STARTUJĄCY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA OBOWIĄZKOWE PRZEDSTAWIENIE KSIĄŻECZKI ZDROWIA SPORTOWCA - BEZ NICH RYGORYSTYCZNIE NIE ZOSTANĄ DOPUSZCZENI DO STARTU.

Co do formalizmu i ogranizacji. Nie wiem czy spostrzegliście ale podobna struktura rozwija się w MMA. Są osoby odpowiedzialne za region, jest ktoś kto temu patronuje/nadzoruje, są obowiązki np. zorganizowanie szkoleń czy zawodó, są też przywileje np. zniżki dla startujących zawodników. I jakoś nikt się na to nie skarży. Chyba, że coś przeoczyłem..... Jeśli tak proszę uświadomcie mnie.

pozdrawiam
Jacek Wróbel
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy

NA PEWNO WSZYSCY STARTUJĄCY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA OBOWIĄZKOWE PRZEDSTAWIENIE KSIĄŻECZKI ZDROWIA SPORTOWCA - BEZ NICH RYGORYSTYCZNIE NIE ZOSTANĄ DOPUSZCZENI DO STARTU.


to spodziewaj sie 20 osob na zawodach ;) to wymyslone zostalo tylko w stosunku do Pucharu Polski?

Co do formalizmu i ogranizacji. Nie wiem czy spostrzegliście ale podobna struktura rozwija się w MMA. Są osoby odpowiedzialne za region, jest ktoś kto temu patronuje/nadzoruje, są obowiązki np. zorganizowanie szkoleń czy zawodó, są też przywileje np. zniżki dla startujących zawodników. I jakoś nikt się na to nie skarży. Chyba, że coś przeoczyłem..... Jeśli tak proszę uświadomcie mnie.


chyba ostro przeoczyles ;) nic takiego sie nie rozwija Mirek powpisywal pare osob na swoja liste na stronce. pewnie wiekszosc do tej pory nie wie ze sa szefami ktorejs strefy, nie ma obowiazku organizowania zadnych szkolen. Co wiecej do mma Polska juz nikt nawet nie wie czy nalezy czy nie
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy


NA PEWNO WSZYSCY STARTUJĄCY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA OBOWIĄZKOWE PRZEDSTAWIENIE KSIĄŻECZKI ZDROWIA SPORTOWCA - BEZ NICH RYGORYSTYCZNIE NIE ZOSTANĄ DOPUSZCZENI DO STARTU.


to spodziewaj sie 20 osob na zawodach ;) to wymyslone zostalo tylko w stosunku do Pucharu Polski?

Czemu 20 osob? Wedlug mnie to krok w dobrym kierunku, na zawodach kazdej innej dyscypliny jest to wymagane ze wzgledow bezpieczenstwa, wiec czemu na BJJ mialoby byc inaczej.
Wiadomo jak jest z zaswiadczeniem od lekarza ogolnego - to jedna wielka sciema, zadnych specjalistycznych badan sportowych i nie wykluczaja zadnego zagrozenia.
Zeby dostac ksiazeczke zdrowia sportowca trzeba przejsc zestaw specjalistycznych badan skierowanych na sporty chwytane co duzo bardziej zmniejsza niebezpieczenstwo wypadku.
Nie rozumiem co za problem zrobic ksiazeczke? Jezeli problemem jest przejscie badan, to moze takie osoby powinny zrezygnowac ze startow, a jezeli chodzi o kwestie finansowe, to dopiero po 21 roku zycia sie za to placi, ale jak komus zalezy na startach to mysle ze jakos to (50-200 zl zaleznie od zestawu badan, bo niektore sa dluzej wazne) przeboleje :)
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
Nie wiem jak to wyglada od strony prawnej w Polsce, ale moim zdaniem wystarczyloby podpisanie oswiadczenia o starcie na wlasna odpowiedzialnosc, tak jak jest to w innych krajach np. na ME w Lisbonie.
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
Charly a Ty bys zrezygnował ze startów? z jakichś tam powodów zdrowotnych?

Popo mam nadzieje że będzie taka mozliwość.
pzdr gnz
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
[quote name="budo_Charly"]


Czemu 20 osob? Wedlug mnie to krok w dobrym kierunku, na zawodach kazdej innej dyscypliny jest to wymagane ze wzgledow bezpieczenstwa, wiec czemu na BJJ mialoby byc inaczej.
Wiadomo jak jest z zaswiadczeniem od lekarza ogolnego - to jedna wielka sciema, zadnych specjalistycznych badan sportowych i nie wykluczaja zadnego zagrozenia.
Zeby dostac ksiazeczke zdrowia sportowca trzeba przejsc zestaw specjalistycznych badan skierowanych na sporty chwytane co duzo bardziej zmniejsza niebezpieczenstwo wypadku.
Nie rozumiem co za problem zrobic ksiazeczke? Jezeli problemem jest przejscie badan, to moze takie osoby powinny zrezygnowac ze startow, a jezeli chodzi o kwestie finansowe, to dopiero po 21 roku zycia sie za to placi, ale jak komus zalezy na startach to mysle ze jakos to (50-200 zl zaleznie od zestawu badan, bo niektore sa dluzej wazne) przeboleje :) [/quote]

20 osob bo nie wszystkim bedzie sie chcialo tracic kase na takie badania rok w rok[/quote]
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy

Charly a Ty bys zrezygnował ze startów? z jakichś tam powodów zdrowotnych?

Gdyby badania wykazaly ze start jest niebezpieczny dla mojego zycia poniewaz wyszla jakas wada serca lub cos innego, to zrezygnowal bym...
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
To nara... :wink:
A ja, widzisz, nie i dlatego wolałbym żeby na zawodach podpisywało by sie papier tak jak mówi Popo i po sprawie.

pzdr gnz
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy

20 osob bo nie wszystkim bedzie sie chcialo tracic kase na takie badania rok w rok

Ksiazeczke odnawia sie co pol roku :) Tylko nie wszystkie badania trzeba robic, czesc jest wazna rok a czesc dwa lata.
Co do wydatkow to jak policzylem, a robilem wszystko prywatnie to wychodzi mi srednio 370 zl na dwa lata. Jezeli sie dogadasz z rodzinnym i da Ci skierowania i uda Ci sie zrobic przeswietlenie, EEG i badania krwi/moczu na fundusz to wtedy zostaje tylko oplata w przychodni sportowej co pol roku (u mnie jest to 50 zl).
Ale jednak duza czesc startujacych miesci sie do tych 21 lat i maja te badania refundowane i nie wydadza ani zlotowki.
  • 0

budo_olafthenaturat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
ok, jak chcesz to rób badania, ale niech bedzie też szansa podpisać papierek i już, jak ktoś jest dorosły, to niech dysponuje swoim zdrowiem/życiem jak uważa, jeśli nie szkodzi przy okazji innym.

Kiedyś na ostrym kacu uczyłem sie do egzaminu, zamówiłem w knajpie potrójne espresso, a po chwili drugie takie same, przyszedł manadżer i kazał podpisać papier, że pija to na własne ryzyko:)
  • 0

budo_radzioolczyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:United Gym

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
Z tego co wiem... Gdy się stanie coś poważnego ( nie piszę o skręceniach itp.) to odpowie organizator. Papierkiem to można wtedy sobie... Niestety.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024