Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
Wlasnie paski, czy ktos wie ile ich juz mamy?
Kiedys Hast robil [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], ale jako ze nie byla ona aktualizowana ponad rok, dawno juz nie jest aktualna...
Moze pomyslelibysmy nad stworzeniem takiej listy, bo kolorowych paskow mamy juz tak duzo ze pogubic sie mozna :)
Ale zeby lista zawsze byla aktualna trzeba by robic ja na jakiejs stronie i aktualizowac po promocjach.
A sama lista moglaby zawierac imie, nazwisko, stopien, kto nadal i klub.

Jezeli chodzi o liste to poczatek nie stanowi problemu:
Czarny pas:
-Mariusz Linke
Brazowe pasy:
-Piotr Baginski
-Robert Siedziako
-Maciek Linke
-Karol Matuszczak
-Slawek Barczak
-Mirek Okinski
-Rutkowski Grzegorz


Ale dalej juz sie zaczynaja schody bo purpur jest juz chyba ze 30, a niebieskich to pewnie ze 100, dlatego fajna sprawa wlasnie byloby spisac i aktualizowac ta liste w jednym miejscu.
Tak sobie pomyslalem ze dobrym miejscem na taka liste bylaby strona Brata Pita, jezeli podjalby sie czegos takiego :wink: A to dlatego ze sprawnie funkcjonuje tam juz popularny ranking chwytaczy, serwis jest znany, a lista taka bylaby ciekawym uzupelnieniem i wkoncu wszystko byloby w jednym miejscu. Ale to tylko taka mala sugestia, chodzi o to zeby znalazl sie ktos kto sie tego podejmie.
Co wy na to? :)
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
Charly - to miała być niespodzianka w lipcu, serio... wszystko zepsułeś ;-) Lista pasów bjj miała w moim pierwotnym zamyśle funkcjonować w połączeniu z bazą danych zawodników.

Skoro temat został poruszony - proszę o przesyłanie list pasów w poszczególnych klubach. Mam tylko taką sugestię, żeby robiła to jedna osoba - to ułatwi mi pracę. Mile widziane kompletne info np w excelu albo pliku tekstowym w takim oto formacie:

imie;nazwisko;miasto;klub;pas;data otrzymania;instruktor który nadał pas

czyli moze byc, ze Zdzisław Dyrman ma purpurę więc:

Zdzisław;Dyrman;Pierdziszewo Górne;BJJ Pierdziszewo Górne;niebieski;1981-12-13;Helio Gracie
Zdzisław;Dyrman;Pierdziszewo Górne;BJJ Pierdziszewo Górne;purpurowy;1984-01-23;Rorion Gracie

W ten sposób możemy stworzyć historię każdego posiadacza pasa bjj w Polsce 8)

pozdrawiam

Piotr

ps - mechanizm wyszukiwarki zrobię na początku lipca, w czerwcu mam niestety za mało czasu.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
8)
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
Gdzie jest Pierdziszewo Górne, bo nie moge go znalesc na mapie ?
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
u góry nad dolnym ;)
  • 0

budo_paolobjj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Barra Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
Zdzisław Dyrman rządzi.

Ale podobno już ma brąz nadany przez Ryśka Murata :lol:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy

Zdzisław Dyrman rządzi.

Ale podobno już ma brąz nadany przez Ryśka Murata :lol:

Nieprawda, bo to Dyrman nadał Ryskowi żółty pas w shotokanie, żółte pasy nadane przez Dyrmana upoważniają do posiadania 10 dana w czykolwiek innym

Swoja droga Pitt, że też Ci się chce to wszystko robić
pzdr
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy

Swoja droga Pitt, że też Ci się chce to wszystko robić

I chwala mu za to!
A swoja droga idac tym tokiem rozumowania moglbys spytac wszystkich ktorzy robia strony internetowe nie w calu zarobkowym, miliony osob na calym swiecie :wink:
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
a jak będzie z bekami których wysyp nastąpił ostatnimi czasy?
bo np. wymieniony Zdzisław mógł na swojej purpurze dostac trzy belki od Ricksona ale wyjechał do Anglii i dostał brąz od Rogera.
wpisać obu czy tylko jednego?

poza tym czy nie wystarczy tylko imie, nazwisko i pas, ew. od kogo?
po co np jest data otrzymania pasa?
pzdr gnz
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
Belki to wewnetrzne sprawy klubow i nie obowiazuja poza nimi. Wazne sa tylko kolory i to kto nadal pas, dlatego to wystarczy.
Co do dat to jak Pit pisal przyda sie do stworzenia historii zawodnika, a pozniej mozna bedzie np. robic jakies statystyki :wink:
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy

Swoja droga Pitt, że też Ci się chce to wszystko robić
pzdr


TO JEST MILOSC!!! hehe odrazu widac :)
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
Jak zaczynałem ćwiczyć, chodziła o BJJ legenda, że paski, w przeciwieństwie do innych styli, nadaje się tu za starty i osiągnięcia w zawodach. Wtedy, to mogło mieć jakies znaczenie. W obecnych czasach, na co komu taka lista?
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
Kurcze, jak dla mnie to Kimura dotknął sedna sprawy.
pzdr gnz
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy

Jak zaczynałem ćwiczyć, chodziła o BJJ legenda, że paski, w przeciwieństwie do innych styli, nadaje się tu za starty i osiągnięcia w zawodach. Wtedy, to mogło mieć jakies znaczenie. W obecnych czasach, na co komu taka lista?

Jak ja zaczynalem cwiczyc to tez chodzila taka legenda, a niebieski pas traktowalo sie wtedy niemal na rowni z czarnym w innych stylach i w niektorych szkolach dalej tak jest i stopnie znacza o umiejetnosciach.
Nie mozna powiedziec ze pasy w BJJ juz nic nie znacza, bo wiekszosc naprawde na nie zasluguje, a lista jest tylko po to zeby uporzadkowac sytuacje stopni w polskim BJJ, zeby byla baza zawodnikow w jednym miejscu... chyba nie ma w tym nic zlego...
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
ja słyszałem ze purpura w bjj równa się brązowemu w judo...

a baza to po to chyba, że chciałbyś wiedzieć gdzie jest ile jakich pasów.
ale tak naprawdę może zrobić to każdy klub osobno... jeśli mu na tym zależy.
pzdr gnz
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
Teraz jest osobno dlatego jest balagan i nikt nawet nie wie ile jest juz purpur w Polsce...
Gonzo przeciez nikt nic nie ma do ukrycia wiec w czym problem zeby byla jedna wspolna baza?
  • 0

budo_paolobjj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Barra Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy

Jak zaczynałem ćwiczyć, chodziła o BJJ legenda, że paski, w przeciwieństwie do innych styli, nadaje się tu za starty i osiągnięcia w zawodach. Wtedy, to mogło mieć jakies znaczenie.


A teraz nie ma? CO do tych legend to brazylijczycy (tych, których ja poznałem) się z nich śmieją - szczególnie, gdy chodzi o niebieskie paski! Zarówno Roger Gracie jak i Draculino, czy Lagarto mówili, że niebieski to jakby pierwszy stopień wtajemniczenia, w Brazylii możesz już go dostać po 6 miechach.
Co innego purpura czy brąz - tu oboje zgodnie mówili, że trzeba być świetnym technicznie i startować. Zaznaczali jednak, że dobrzy instruktorzy nie muszą być świetnymi zawodnikami - oni mają ich szkolić.

A taka lista ma znaczenie chociażby informacyjne. :roll:
  • 0

budo_sebanek999
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin BJJ
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy

Jak zaczynałem ćwiczyć, chodziła o BJJ legenda, że paski, w przeciwieństwie do innych styli, nadaje się tu za starty i osiągnięcia w zawodach. Wtedy, to mogło mieć jakies znaczenie. W obecnych czasach, na co komu taka lista?


No u nas caly czas pasy przyznaje sie za osiagniecia a nie za sympatie czy tez cos innego ... :) Wiec wszytsko zalezy od klubu :)
  • 0

budo_jacek wróbel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:COPACABANA KONIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy BJJ w Polsce - stworzenie listy
Witam
Może ktoś się skrzywi i powie, że to bezsens, formalizm i inne tam pirdy, ale ja zauważyłem, że wszystkie działania czy poruszane zagadnienia zmierzają ku jednemu: formalnemu utworzeniu ogólnopolskiego związku BJJ.

przesłanki:
1. coraz więcej klubów działa jako stowarzyszenia sportowe a one są potrzebne do utworzenia związku sportowego,
2. ustalenia dotyczące zawodów: badania lekarskie, zgłoszenia, ubezpieczenia, terminarz
3. liczba zawodników startujących w zawodach; jest już dość liczna i prezentująca taki poziom, że można i trzeba by zaczęła reprezentować Polskę a nie tylko poszczególne kluby. Mogłaby wówczas liczyć na wsparcie finansowe, a nie samemu starać się o kaskę na seminaria, turnieje itp.
4. kadra instruktorska, na tyle reprezentatywna i komunikatywna by móc wypracować kompromisowe ustalenia
5. kadra sędziowska; jest już kilkoro sędziów, których werdykty rzadko ktoś podważa, czas by nie tyrali cały dzień za dziękuję i by mogli liczyć, że za jakiś czas będą mieli godnych następców,
6. istniejące imprezy cykliczne np. Mistrzostwa Polski, Liga BJJ, Copa Posnania, Puchar Polski
7. potrzeba zewidencjonowania nadawanych pasków. Nie piszę tu o płaceniu kaski do Związku za otrzymany pasek, ale o potrzebie zgłoszenia komuś nadanego stopnia. A ten ktoś by to spisał i udostępniał tę listę na potrzeby innych i weryfikował. Może na tą chwilę wydaje się to komuś zbędne, ale przecież życie różne zna przypadki gdzie ktoś sobie zmienia/nadaje stopnie w zależności od potrzeb,
8. no i chyba nikt nie chciałby, by inny zły instruktor lub człowiek z wizją robił krecią robotę dla tego fajnego i skutecznego sposobu walki przykład karateka zabijający małolata. Nagle wszyscy karatecy otrzymali łatkę morderców i psycholi, a Polski Związek Karate jedyne co powiedział to to, że gość działał nielegalnie.

Mam nadzieję, że będzie to dobry głos w dyskusji i być może stanie się zaczątkiem czegoś dobrego dla wszystkich ćwiczących BJJ.

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024