Skocz do zawartości


Zdjęcie

CRKT vs Pika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_cheeba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

CRKT vs Pika
Sloochajcie bo juz na prawde nie wiem ....

Ostrze sobie zeby zeby kupic w koncu pierwszy pozadny knife ale zdecydowac to ja sie nie moge... sklaniam sie w strone piki ale... ubzduralem sobie ze noz bedzie raczej jako EDC ale czasem dzialka itp na pewno sie pojawi wiec...
Pika?
M21-04?
I teraz mi wpadl w oko M16-12LE

No wiem ze bylo ale w zolnierskich slowach niech ktos rzuci .. to gowno!! to brac :D

Pozdro i dzieki
  • 0

budo_cheeba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT vs Pika
Lagi mam na forum i poszlo 2x SORRY :oops:
  • 0

budo_imp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT vs Pika
A moze wez oba ? :wink: To swietne noze, ale mocno sie roznia. Jesli czesto wpadasz na ta dzialke to bierz m21, a jak rzadko to pika starczy. Takze zalezy od twojego ubioru. Ja smigam tylko w dżinsach i pika idealnie tam pasuje. Nie wiem jak m21 mialby tam wejsc, ale jakos bedzie musial, bo juz sni mi sie po nocach... :) Niedawno kupilem pike, to moj pierwszy porzadny noz, a juz mysle nad zakupem nastepnego, wlasnie m21-04. Na twoim miejscu zrobilbym tak jak ja planuje, kupil pike, a nadmiar gotowki przeznaczyl na m21 + troche dozbieral. Nooooo chyba, ze zawsze masz na sobie bojowki to emka bedzie pasowac idealnie :)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT vs Pika
pika - mały poręczny, lekki, kompaktowy nożyk na codzień, dobrze tnie ale wytrzymałość terenowa niska.
Poprawny (w miare) politycznie wygląd


M21- spory nóz terenowy do cięższych zadań, będzie ciut gorzej ciął od piki (grubsza klinga) ale znacznie więcej wytrzyma w terenie - dość duży "zapas mocy". Wyjątkowo porządny, mocny i pancerny skłądak. Cięższy jednak od piki i bardziej wypycha kieszeń a wygląd raczej nie do pokazywania w pracy czy szkole


sam musisz wybrać do czego Ci bardziej potrzebny
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT vs Pika
pika - mały poręczny, lekki, kompaktowy nożyk na codzień, dobrze tnie ale wytrzymałość terenowa niska.
Poprawny (w miare) politycznie wygląd


M21- spory nóz terenowy do cięższych zadań, będzie ciut gorzej ciął od piki (grubsza klinga) ale znacznie więcej wytrzyma w terenie - dość duży "zapas mocy". Wyjątkowo porządny, mocny i pancerny skłądak. Cięższy jednak od piki i bardziej wypycha kieszeń a wygląd raczej nie do pokazywania w pracy czy szkole


sam musisz wybrać do czego Ci bardziej potrzebny
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT vs Pika
Każdy jak najbardziej wziąwszy pod uwagę stosunek cena/jakość godny polecenia. Oczywiście to, do czego nadaje się jeden, a do czego drugi jasno okeślił mój przedmówca.
  • 0

budo_yannis007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT vs Pika
ja sam mam w domu ze 4 noze CRKT m.in. ALASKA, M21-14 M16-13.
nie potrafie sobie wyobrazic lepszego noza niz ww. M21-14
pzdr
  • 0

budo_sandstorm
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT vs Pika
Zeby nie zaczynac nowego postu spytam tutaj. Czym sie roznia noze CRKT seri 16 od 21?
I co sadzicie o tych nozach [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT vs Pika
Przede wszystkim kształtem ostrza.
Ostrze w M21 jest bardziej utylitarne, co oznacza, że np. biorąc nóż do lasu lepiej wziąść M21.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT vs Pika
Sorry za dubla.
Z tego co widzę, to w przytoczonym linku do szesnastki jest wersja tanto. Oznacza to, że nóż głównie przeznaczony jest do przebijania czegoś. Nieporównywalnie gorzej od M-21 radzi sobie z cięciem. Jak nie zamierzasz przebijać książek telefonicznych, to raczej weź M-21. Chyba, że chesz mieć dla samego mania.
  • 0

budo_sandstorm
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT vs Pika
Dzieki za odpowiedz
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024