Skocz do zawartości


Zdjęcie

BK7 vs SRK - który do lasu ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_wasyl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

BK7 vs SRK - który do lasu ??
Witam. A wiec jak w temacie, chciałbym wiedzieć który nóż według Was nadaje się bardziej do lasu, oraz który lepiej by spełnił swoje zadanie jako nóż do walki?? Zaznacze że zamierzam kupić BK7 lub SRK i właśnie potrzebna mi jest Wasza opinia na temat tych noży.
Pozdrawiam
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??
bk7 lepszy do lasu
a srk do walki
wystarczy na nie spojzec, to jest oczywiste
ale wszystko zalezy od Twoich preferencji, a o tych nic nie powiedziales
pozdrawiam
wojtekn
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??
do lasu BK7
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??
BK 7 do lasu nadaje się lepiej, ale do walki też nie jest zły (nieźle wyważony). SRK zaś odwrotnie, czyli do walki lepszy, ale i w lesie sobie nieźle radzi.
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??
Zalezy co chcesz robic w tym lesie.Jezeli tylko otwierac konserwy z jedzeniem,strugac patyki na kielbaske i miec cos pod publike to SRK wystarczy.A jezeli naprawde katujesz noz ,budujesz szalasy,pulapki na slonie i inne wynalazki to BK7 zdecydowanie.
  • 0

budo_wasyl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Teraz musze sie poważnie zastanowic bo to bedzie mój pierwszy porzadny nóż i nie chce popełnić błędu. Ale mam jeszcze jedno pytanie, który nóż bardziej nadaje się do noszenia na codzien? Bo widzac pochwe od BK7 to chyba SRK bardziej do tego się nada, a jak Wy uważacie??
Pozdrawiam
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??
Pogrzalo Cie? To do lasu czy na codzien ? Gdzie Ty chcesz niby z nim chodzic ? Po ulicy ? Na codzien to sie kupuje malego dyskretnego folderka zeby za bardzo w kieszeni nie uwieral.
Oj,cos podejrzewam ze Twoj dowod osobisty jeszcze pachnie swiezoscia... ;)
  • 0

budo_coalas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??
... BK7 na co dzien? 8O to by bylo dobre :lol: :wink:
  • 0

budo_wasyl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??
Cóż, szczerze mówiąc to jeszcze nie wyrobiłem dowodu. Chce nóż który nadaje się do lasu a jednoczesnie można nosic go przy sobie. Myślę że SRK do tego się nadaje. A jeśli chodzi o foldery to jakoś nie mam do nich zaufania, oraz nie za bardzo mi się podobają. Preferuje tylko noże z ostrzem stałym najlepiej bez ząbków.
Pozdrawiam
  • 0

budo_coalas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??

Preferuje tylko noże z ostrzem stałym najlepiej bez ząbków.


mysle ze najlepiej z dluga klinga, takie jak na avatarze kolegi :wink: :)
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??
W takim razie na SRK na pewno się nie zawiedziesz.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??

... BK7 na co dzien? 8O to by bylo dobre :lol: :wink:


Hej! to był mój pomysł!! :twisted:

Zdecydowanie bk7, albo nawet bk10. Chyba, że masz kubik drewna do przerobienia na szczapki, to wtedy nie ma bata, trza Ci Battle Rata :D (albo bk9)
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??
Jak już kiedyś pisałem miałem oba noże ( BK 7 i SRK ) po dość intensywnych "testach" w terenie BK 7 poszedł do ludzi a SRK służy mi do dzisiaj. Dlaczego postawiłem na SRK - dlatego że ma lepszą pochwe niż BK 7, wygodniejszy chwyt , jest lepszy do precyzyjnych czynności w których BK 7 jest poprostu nieporęczny z uwagi na wymiary i masę, pozatym SRK równie dobrze spisuje się w lekkim rąbaniu jak BK 7 i budowa szałasu czy przygotowanie drewna na ognisko jest jak najbardziej wykonalne a do ścinania dużych drzew i ćwiartowania pieńków to jest siekiera a nie nóż i jak ktoś mówi że szuka np. noża do lasu czy survivalu a myśli wyłącznie o tym by przerabać nożem jak największą gałąź tak naprawdę nie ma większego pojęcia o wykorzystaniu noża w lesie o survivalu nie wspominając. Jak już chcesz nosić taki nóż na codzień to również SRK jest lepszy można go troczyć na różne sposoby co niestety przy BK 7 z uwagi na konstrkcję pochwy , masę i wymiary noża jest nie możliwe i zostaje noszenie na pasie lub ewentualnie włożenie za pas na plecach czy brzuchu. Ewentualnym następcą mojego SRK będzie Fallkniven A1 ale to bliżej nieokreślona przyszłość.

Pozdr. Surval
  • 0

budo_wasyl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??
Hmm... coraz bardziej mi sie podoba SRK :D . Mam jeszcze takie małe pytanko, jaki nóż według Was najbardziej nadaje sie do walki?? Jeśli można to prosze podajcie jakies typy tak do 400 zł. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
  • 0

budo_ghost_dog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??

Hmm... coraz bardziej mi sie podoba SRK :D . Mam jeszcze takie małe pytanko, jaki nóż według Was najbardziej nadaje sie do walki?? Jeśli można to prosze podajcie jakies typy tak do 400 zł. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam


Najlepiej szybki, "cichy", niewidoczny, czyli np OTF od Microtecha. W walce nie musisz mieć super wytrzymałości, wystarczy dobra penetracja. Nóż musi być jak najlżejszy, dobrze wyważony, najlepiej gdyby był niewidoczny dla przeciwnika oraz osób postronnych do momentu użycia. Fixed się do tego kompletnie nie nadaje, chyba że ćwiczysz szermierkę. Ale wtedy to już lepiej dłuższą broń białą do tego przeznaczoną wykorzystywać.

Ogólnie kupowanie noża do walki, jeśli nie jesteś kolekcjonerem, to najbardziej bezsensowna rzecz, jaką możesz zrobić. Inwestycjam która jeśli nie będziesz miał pecha lub nie będziesz prowokował losu, w żaden sposób Ci się nie przyda. Prędzej wpadniesz pod samochód albo zginiesz w katastrodie lotniczej, niż uzyjesz tego noża. A jeśli już zajdzie taka potrzeba, to i tak lepiej uciec, niż pójść siedzieć 12 do 25 lat.
  • 0

budo_wasyl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??
Ghost masz racje, ale Ja nie planuje go używać. Po prostu chce miec taki na półce w pokoju. A czy mógłbyś podać jakiegoś linka do tego noża bo nie potrafię go znaleść w google ani na stronce swiata nozy.
Pozdro
  • 0

budo_ghost_dog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??
W połowie strony masz tutaj cały przegląd

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piter pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??
miałem SRK, bardzo mi pasował, ale zamienilem go na fallknivena A1 i nie zaluje, co nie znaczy, ze SRK to kiepski pomysl. gdybym mial wybrac SRK vs. BK7 to nie patrzac na stal, ktora jest ta sama w tym i w tym nozu, wzialbym raczej SRK, poniewaz jest bardziej uniwersalny, chyba, ze przewidujesz jeszcze jakies mniejsze ostrze jako uzupelnienie zestawu to wez BK7.


pozdrawiam

Piter Pan
  • 0

budo_wasyl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??
Dzieki Wam. Ale te noże OTF to drogie raczej są a Ja narazie nie dysponuje taką gotówką.
Interesuja mnie tez foldery. Czy moglibyście mi podać jakies dobre folderki tak do 350 zł ?? Z góry dzieki :D
Pozdro
  • 0

budo_ghost_dog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BK7 vs SRK - który do lasu ??
Z całego serca polecam Griptiliany od Benchmade
Niezłe są CRKT xerii M21 - ale to są ciężkie kloce szczególnie w wersji z 4" ostrzem

Poczytaj sobie wątki, poszukaj, wiele o tym było napisane.

Ponieważ to Twój pierwszy POWAŻNY folder, to proponuje wziąć to co Ci się podoba i na co Cię stać. Z czasem sam będziesz potrafił określić czego potrzebujesz.

Przejdź się do Świata Noży naprzeciwko Dworca Centrealnego w Warszawie, tam dużo obejrzysz i coś Ci doradzą
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024