Jasne że są policjanci
Co do technik trzymania latarki to przede wszystkim zależy ona od konstrukcji latarki. Inaczej będziemy trzymać latarkę na płaską baterię a inaczej latarkę na trzy R20. Jeśli chodzi o użycie latarki z bronią to też jest wiele "szkół" jedne lepsze drugie gorsze. Wspomniana przez Was technika trzymania latarki jak najdalej od siebie np. w wyciągniętej lewej ręce a broń jest w prawej - to tzw. technika FBI - nazywa się tak dlatego że została opracowana właśnie w FBI i wprowadzona do programu ich szkolenia . Jej zaletą jest to że odwraca uwagę napastnika od powiedzmy agenta FBI - stwierdzono doświadczalnie że człowiek w takiej sytuacji instynktownie strzeli w kierunku latarki co oznacza że strzały padną jakieś 50 - 70 cm od osoby trzymającej latarkę i nawet gdy kule trawią agenta to prędzej zapewne w rękę a nie w korpus czy głowę. Minusem tej techniki jest to że trzymając w jednej ręce latarkę tylko jedna ręką obsługujemy broń a to ma niestety wpływ zarówno na celność strzału dlatego że strzelamy z jednej ręki, przyrządy celownicze naszej broni są nie oświetlone a to utrudnia ich prawidłowe zgranie a i obsługa broni np. przeładowanie lub wymiana magazynka jedną ręką jest trudniejsza.
Inną techniką strzelania z latarką jest wspomniane oparcie latarki na ramieniu i oświetlanie celu ( opracowane pod latarki Mag lite) oraz obsługa broni drugą ręką minusy tej techniki to przede wszystkim to że napastnik strzelający w kierunku latarki na pewno nas trafi, sami się oświetlamy wiec wiadomo kim jesteśmy i stajemy się łatwym celem , no i znów strzelamy z jednej ręki, plusy tej techniki to że latarka oświetla nam przyrządy celownicze co ułatwia i przyspiesza nam prawidłowe ich zgranie na celu.
Kolejną techniką strzelania z latarką jest trzymanie latarki w lewej ręce zgiętej w łokciu i uniesionej przed sobą na wysokość barków , prawa ręka trzyma pistolet. Palce dłoni trzymającej broń opieramy o nadgarstek ręki trzymającej latarkę tworząc coś w rodzaju podparcia i blokady dla broni i trzymającej ją dłoni - minusy takie same jak w technice poprzedniej ale plusem jest to że przyrządy naszej broni są oświetlone a ponadto broń jest stabilniejsza podczas prowadzenia ognia bo jest dodatkowo usztywniona co oczywiście pozytywnie wpływa na celność ognia.
Miniaturyzacja latarek ( np. Sure fire i t.p. ) oraz postęp technologiczny pozwoliły na opracowanie kolejnych technik strzelania z latarką np. opracowana przez Sure fire technika trzymania latarki między palcami np. lewej ręki i włączanie latarki kciukiem lub o kabłąg broni jednocześnie podtrzymując ręką trzymającą latarkę broń ( do tej techniki są wykorzystywane specjalnie produkowane latarki Sure fire o kwadratowym przekroju korpusu i gumowymi pierścieniami polepszającymi chwyt latarki.
Idąc dalej w obecnej dobie wymyślono szereg systemów montażowych oświetlenia taktycznego, trytowe przyrządy celownicze, laserowe wskaźniki celu , celowniki kolimatorowe i inne cuda techniki do broni zarówno krótkiej jak i długiej że w/w techniki strzelania z latarkami stają się powoli przeżytkiem ale zawsze dobrze jest znać je i umieć stosować na wypadek gdy przyjdzie nam strzelać po ciemku a nie będziemy dysponować najnowszymi osiągnięciami techniki montażu oświetlenia taktycznego na broni lub np. posiadana technika zawiedzie.
Pozdr. Surval