Skocz do zawartości


Zdjęcie

formy WTF- zmiany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

formy WTF- zmiany
Gizmo:
Na samym poczatku filmiku, jak zaczyna pierwszy poomse (?) jest taki momemnt ze leci tłowiem do przodu. nazywa to sie jakos specjalnie?

jak dla mnei to w tym za duzo ruchow teatralnych :wink: choc dodaje to kolorow

i troche malo kopniec jak na uklady mistrzowskie
-to o ten film chodzi- moro
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: formy WTF- zmiany
To się nie nazywa. To taka jego specyfika wykonania... po prostu układy WTF pozostawiają większe pole do własnej interpretacji, choć i tu Koreańczycy próbują je zunifikować, niestety w sposób daleki od tego, co widać na tym filmie.

A co do pozostałej części Twojej wypowiedzi - no cóż, układy na zawodach to przede wszystkim pokaz. Że mało kopnięć... Mnie np. niekoniecznie fascynują te strasznie kopane układy, za to zawsze podziwiam perfekcyjne wykonanie najbardziej podstawowych technik i to, że ktoś potrafi zrobić coś pięknego nawet z Chon Ji Tul czy z Taeguk Il Jang.

Gizmo
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: formy WTF- zmiany

To się nie nazywa. To taka jego specyfika wykonania... po prostu układy WTF pozostawiają większe pole do własnej interpretacji, choć i tu Koreańczycy próbują je zunifikować, niestety w sposób daleki od tego, co widać na tym filmie.

Gizmo


A czy czasem już nie zunfikowali? Jak byłem na semianrce w berlinie to już wszystko było zunifikowane i mi też się niezbyt podobają wprowadzone zmiany np. kopnięcia na wysokość klatki piersiowej zamiast głowy i wykonanie technik ręcznych. No i teraz trzeba się uczyć Taeguk Il Jang od nowa...co zrobić :roll:
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: formy WTF- zmiany
To, że kazdy bedzie mogl sobie dowlnie interpretowac poomse i nie bedzie to utarty schemat robiony sznurkiem technika za technika, uwazam za bardzo dobry pomysl. Jesli natomiast chodzi o zmiane poszczegolnych tecnhik na np inne czy tez dodanie jakichs nowych to uwazam to za totalna bzdure.
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: formy WTF- zmiany
ja, jako itfowiec, nie kumam wtfowskich poomse i nie rozumiem jak sie to komus w ogole moze podobac.
nie czepiam sie, ale po prostu tak uwazam. za duzo fali chyba ;)
  • 0

budo_mazi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: formy WTF- zmiany
Trzeba też wziąć pod uwagę to, kto wykonuje to poomse. Tu jest to Kytu Dang, bodajże 7 dan, techniczny dyrektor kadry Danii i Izraelskiej Federacji Taekwondo więc niezależnie od tego czy jesteśmy z ITFu, WTFu czy Capoeiry ten człowiek ma raczej większe pojęcie o poomse od nas wszystkich :-)

Gizmo wie o Kytu więcej, więc proszę o poprawki jeżeli coś pomyliłem :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: formy WTF- zmiany
ja tylko dodam ze ten pan i formy ITF dobrze zna :D

mialem przyjemnosc, dzieki uprzejmosci Gizmo, wziasc udizal w treningu z mistrzem Kytu, i az mi glupio bylo jak robiac formy "na liczenie" (ja tul'e pozostali poomse) mistrz dawal komendy do konca, a uklady ktore rownolegle robilem mialy zawsze wiecej ruchow niz cwiczone przez pozostalych.
  • 0

budo_coss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: formy WTF- zmiany

ja, jako itfowiec, nie kumam wtfowskich poomse i nie rozumiem jak sie to komus w ogole moze podobac.

a mnie jako itfowcowi podoba się bardzo. fajne układy, zdziwiłem się że tak podobne do naszych tul momentami.
  • 0

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: formy WTF- zmiany
prawie sie uśmiałem z siebie jak patrze w dział filmy - nie ma mojego postu, wkurzony dzisiaj patrze, ze jest jako nowy temat :D :D :D

powracajac do wczesniejszych wypowiedzi:

1. malo kopniec - moje osobiste spojrzenie na uklady jest jako pokazowe, aby zaprezentowac techniki, ktore sa w TKD, a kopniecia sa najciekawsze. nie ma lepszej prezentacji dla laika niz pokaz Moon-Moo w wykonaniu J. Suski

2. wlasna interpretacja - tak, to umozliwia ciekawe wersje jak w wykonaniu tego Pana, lecz jak to oceniac na zawodach?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: formy WTF- zmiany
1. Co kto lubi :-) Mnie kiedyś doszczętnie koparka opadła, gdy Kytu zademonstrował na seminarium Taeguk 6. Układ na stopień 3. kup, czyli odpowiednik gdzieś Toi-Gye Tul. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłem, ile tak naprawdę można wyciagnąć z teoretycznie mało pokazowej formy.

Aha - mnie też sie podobaja wykonania układów typu Moon-Moo czy Eui-Am przez Jarka Suskę czy Noemi Prone. Z drugiej strony, wolę perfekcyjne wykonanie prostszej formy niż słabsze trudniejszej. Ot taki osobisty punkt widzenia.

2. Jako sędzia - były, bo były, ale zawsze - stwierdzam, że wcale nie tak trudno. Masz przecież ściśle ustalony diagram, kolejność i rodzaj technik. Wkład własny zawodnika to element całości. To tak jak z utworem na fortepian - każdy miłośnik zna konkretny utwór Chopina, ale każdy pianista wykonuje go inaczej, a ocena bynajmniej nie polega na sprawdzeniu, czy idealnie tak samo grał Chopin.

Gizmo
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: formy WTF- zmiany

1. malo kopniec - moje osobiste spojrzenie na uklady jest jako pokazowe, aby zaprezentowac techniki, ktore sa w TKD, a kopniecia sa najciekawsze. nie ma lepszej prezentacji dla laika niz pokaz Moon-Moo w wykonaniu J. Suski

w itf prezciez w ukladach wiekszosc technik to techniki reczne. tez ci to przeszkadza?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024