Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bieguny nieporozumień


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_silvanus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Bieguny nieporozumień
Witam. Nieskończenie przeglądam forum szukając różnych stylów mi odpowiadających. Sztuki Walki interesowały mnie zawsze (przez 6 miesięcy trenowalem TaeKwon-Do ITF) ale ostatnio tylko szukam gdyż moje zdanie o danej sztuce zmienia się z dnia na dzień(MMA, MT, BJJ, Krav Maga, FMA itp itp itp) Doszedlem do wniosku że style chwytane mnie nie kręcą(niby skuteczne jeden na jeden co udowodniło MMA ale co z tego bo nie interesuje mnie trening polegający na powaleniu i duszeniu pomimo skuteczności... Tym co lubię i mi się podoba są style uderzane) a co do stylów normalnych jest tyle opinii ile ćwiczących(w sumie jest opinia globalna że style uduchowione są do niczego i byle bokser, kickbokser czy już wogóle wymiatacz z MT da każdemu takiemu adeptowi radę...) Ogólnie mam to wszystko gdzieś i jeśli bym chciał czuć się bezpiecznie to bym sobie gaz pieprzowy kupił hehe...=) A jeśli ćwiczyć to coś co się lubi... Nie mniej jednak ze wszystkich sztuk walki ostatnio zainteresowało mnie bardzo Kung Fu a w szczególnoąści własnie ten styl YIQUAN(Chyba tylko przez to co usłyszalem o tym nurcie w stylu gdyż nigdy nie interesował on mnie tak jak i Karate...) gdyż inne style Kunf Fu charakteryzują się znikomą skutecznością i jakoś te skomplikowane i wymyślne(i niepotrzebne) układy, pozycje i techiki mi nieodpowiadają... niektóre są wręcz komiczne i ogólnie wyglądają jakby wyciągnięte z 2000 lat p.n.e style nieprzystosowane do obencych realiów np. żurawia itp... Nie wyśmiewam się z klasycznych stylów gdyż to element kultury ale sądzę że to nie dla mnie... Swoją drogą skuteczność też jest pod jakimś względem ważna i rozmaitość treningowa(nie żeby byle chwytacz mnie powalił)... Dlatego z ciekawości chciałbym dowiedzieć się trochę więcej o YIQUAN... Interesuje mnie jakiś styl ktory mógłby mnie zaobsorbowac na dłużej(niekoniecznie zacząłbym trenować teraz bo pewnie jeszcze duuuuuużooooo razy zmienię zdanie ale styl wszechstronny... Ktory nauczył by mnie perfekcyjnego opanowania swojego ciała, róznorodnych technik bez zbędnych elementów i ogólnie sprawności w walce.... Coś co mógłbym trenować w każdym wolnym czasie.... Rozwijające Szybkość, dynamiczności i czegoś więcej... czegoś takiego hmmm... Mistycznego heheh...:P (ach ten wpływ filmów taich jak Matrix - Kwestia - "Znam Kung Fu..."=) ) wiem że Kung Fu ma dużo do zaoferowania jeśli ktoś wyciągnąłbym ze wszsytkiego coś dobrego i niczym nie ustępuje Np. Muay Tahi.... Tylko właśnie trudno taką szkołe znaleźć... ale ogólnie chyba wiecie o co mi chodzi? Rozwinięcie sprawności, techniki skuteczne, łączenie technik w kombosy i dlugi mozolny trening który prowadzi do żelaznego zdrowia, perfekcyjnego opanowania ciała i niebywalej szybkości i sprawności w walce z każdym przeciwnikiem każdego stylu... nie mówię że po roku, 5 czy nawet 10 ale żeby taki cel przświecal i żeby dany styl był na tyle dobry, otwarty i reformowany by to osiągnąć... Bo style uduchowione pełne są niepraktyczności, Kata, i były niezmieniane od 2000 i bez realiów dzisiejszych(opinia na stronie YIQUAN z czym się zgadzam i co jest główną przyczyną dla których ludzie wybierają inne style bardziej nowoczense i ugruntowione jak Boks, Kickboxing czy MT.... Bo o skuteczności stylów chwytanych nie wierzę gdyż są na równi z noramlanymi... moze sa tylko trochę lepsze w 1 na 1 ale nie saze by nie można było się przed nimi obronić normalnymi sztukami walki... oczywiście niekoniecznie stójką ale walka w zwaricu czy chwyty i przerzuty - np. kogoś kto próbvuje nas powalić - chyba też występują w YIQUAN....)d użo się nasłuchałem o wszystkim i w sumie najlepiej samemu sprawdzić ale naprawde interesuje mnie więcej informacji na temat YIQUAN(strone już odwiedziłem ale jakoś mało konkretne i w formie artykółow to wszystko) ale się rozpisalem hehe...=P Gaduła ze mnie ale no cóz...=)

Pozdrawiam!
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieguny nieporozumień

Bo style uduchowione pełne są niepraktyczności, Kata, i były niezmieniane od 2000 i bez realiów dzisiejszych(opinia na stronie YIQUAN z czym się zgadzam...)


Z całą pewnością na stronie YIQUAN nie ma opinii, że jakieś style były niezmieniane od 2000 lat :) Takich styli nie ma :)

Chcesz sprawdzić czy yiquan Ci pasuje, to sprawdź, informacji na stronie jest dużo, a nadmierne teoretyzowanie, bez odniesienia tego do praktyki do niczego nie prowadzi. W 18 miesięcy możesz poznać program podstawowy. Potem z 2-3 lata praktyki i powinieneś wiedzieć, czy chcesz iść tą drogą, czy wolisz poszukać czegoś innego.
  • 0

budo_silvanus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieguny nieporozumień
Chętnie się przejdę... :) Może choć trochę przybliży mi to YIQUAN... Bo w sumie jeśli naprawdę się czymś niezwykłym wyróżnia to czemu nie trenować... A jeśli jest takie jak pozostałe style Kunf Fu czy Karate to nie ma co... :P Muszę poszukać dodatkowych infiormacji. A czy dużo osób ćwiczy ogólnie w klubie? W jakim przedziale wiekowym? Grupa początkująca ile mniej więcej będzie liczyła osób? Na seminarium wystarczy tylko jakiś dres lub t-shirt? Przejdę się 30... :)

Pozdro!
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieguny nieporozumień
Zadałeś za dużo pytań zupełnie nieistotnych. Już lepiej idź na coś innego.
  • 0

budo_silvanus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieguny nieporozumień
Tzn. jakich? Jestem poprostu ciekawy.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieguny nieporozumień
Jeśli coś jest dobre, to chcesz się tego uczyć, bo jest dobre. Nieistotne jest wtedy ile osób ćwiczy i w jakim wieku itp. Po prostu chcesz się tego uczyć, więc wykorzystujesz takie możliwości jakie istnieją. Jeśli natomiast uważasz, że nie jest dobre, lub ciebie to nie interesuje, wtedy tym bardziej nie ma to znaczenia. Inaczej jest, gdy chcesz się czegoś konkretnego uczyć i masz możliwość nauki tego w różnych ośrodkach, dopiero wtedy sens ma zadawanie takich pytań, porównywanie i wybieranie.
  • 0

budo_silvanus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieguny nieporozumień
W pełni się z tobą zgadzam. Zapytalem poprostu z ciekawości a nie dlatego żeby to miało jakiekolwiek znaczenie. I tak się przejdę 30 zamiast zadawać niepotrzebne pytania... :D

Pozdrawiam
  • 0

budo_marecki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sydney

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieguny nieporozumień

Bo w sumie jeśli naprawdę się czymś niezwykłym wyróżnia to czemu nie trenować... A jeśli jest takie jak pozostałe style Kunf Fu czy Karate to nie ma co... :P


Trenowałeś kiedykolwiek jakikolwiek styl Kung-Fu, że wyciągasz taki wniosek? Walczy człowiek, a nie styl. Każdy styl, prawidłowo zastosowany w danej sytuacji, będzie skuteczny. Szkopuł tkwi w tym, żeby się PRZYŁOŻYĆ do treningu.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieguny nieporozumień
Silvanus, chłopie, tak to Ci tylko w Erze zrobią :lol:

A jak już faktycznie musisz coś robić, to najtaniej Ci wyjdzie konsola do gier i Mortal Combat, najpewniej znajdziesz tam większość tego czego szukasz.
  • 0

budo_patryk\gdansk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieguny nieporozumień
Silvanus z calym szacunkiem ale nie wroze ci zbyt dlugiego trenowania
a jesli chodzi o szybkosc sile itp to walsnie jak to nazwales "smieszne kombinacje" to wyrabialy
twierdzisz ze "byle" zawodnik trenujacy np MT rozwalilby zawodnika trenujacego Gongfu hmm proponuje obejzec sobie walki Chiny kontra Tajlandia czyli San Da (Gongfu) kontra MT :wink:
a pozatym wszystko zalezy czy potrafisz poslugiwac sie dana technika czy nie i najwazniejsze nie masz silnej psychiki nic nie zrobisz
i z tego co piszesz wydaje mi sie ze chcesz trenowac SW tylko po to zeby moc sie pochwalic cwicze to czy tamto, sorry ale tak mi ise wydaje
a jak chcesz cos trenowac dla sportu to mozesz np pilke nozna ;)
i zgadzam sie z przedmowcami
ps. jak ktos madry kiedys powiadzial "prawda nie musi byc potwierdzana a sila udawadniana"
  • 0

budo_fizzy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pustki

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieguny nieporozumień

proponuje obejzec sobie walki Chiny kontra Tajlandia czyli San Da (Gongfu) kontra MT :wink:


Dałbyś jakiegoś linka, żeby można było 'to' obejrzeć.
  • 0

budo_fizzy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pustki

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieguny nieporozumień
Albo przynajmniej jakiś artykuł na necie na temat tych zawodów?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024