Skocz do zawartości


Zdjęcie

Matematyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Matematyka
Witam wszystkich serdecznie
Potrzebuję ciekawostek o matematyce w kung fu, szczególnie systemach WT WC VT. Mam zagrożenie z matematyki i łapię się ze wszystkich sił możliwości zdobycia dobrych ocen :P więc wziąłem prezentację o kung fu, natchnięty przez kolegę który robił prezentacje o kulturystyce i zgarnął masę punktów.
Jeśli ktoś ma informacje jakieś ciekawostki matematyczne to byłbym wdzięczny. (będę się podpierał książką o Wing Tsun Leunga Tinga, ale mam po niemiecku w .pdf i mało rozumiem)chodzi mi głównie o jakieś tam kąty przy blokach i ciosach oraz liczbę pozycji i powtórzeń w foramch.
Wiem że w systemach bagua jest dużo takich extrasów, więc jak ktoś wie to niech też wrzuci.

Z góry dzięki
pozdrawiam
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka
Kup sobie ksiege przemian chinska to stoi na trygramach i mozesz napisac o kombinatoryce. Ale kurwa! Ja nie wiem za moich czasow to jednak na matematyce uczylo sie matematyki.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka
Chciałem cos napisać, ale byłoby to jeszcze głupsze niż temat, wiec pozostaje :roll: :roll: :roll: :) :) :)
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka
nauczycielka uczy matematyki... ale kto by tam jej słuchał. ważne że jest praca dodatkowa i można ocene poprawić.
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka
Daj sobie chłopie spokój!! :)

PS jestem z wykształcenia matematykiem i tymbardziej widzę BEZSENS
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka
haha, przypomniala mi sie "Powtorka z Rozrywki" :D

- panie Piotrusiu ile jest 2x2 ?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka

PS jestem z wykształcenia matematykiem i tymbardziej widzę BEZSENS


Jako belfer - popieram. Ilość oczojebnych prezentacji w PowerPoint jakie muszę ostanio oglądać grozi uszkodzeniem zmysłu estetyki.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka
Coz jako absolwent klasy mat-fiz tez nie pamietam jakichkolwiek wypracowan z matematyki:) Tylko zadania domowe i odpowiedz przy tablicy. Aha jeszcze moj matematyk ktory lubil patos robil nam "pojedynki gladiatorow" - 2 osoby robia to samo zadanie ta co zrobi pierwsza dostaje jakas ocene zaleznie od poziomu a 2 pale:)
  • 0

budo_czarny rafał
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka
No to Ci Ukyo nie zazdroszczę tego matematyka, chociaż w ogólniaku miałem podobnego i zawsze mnie wkurzał :D . Całe na szczęście na studiach był gość starej daty i mówił, że matematyka to nie piekarnia i nie chodzi o czas, ale o wynik. No ale pewnie już gość dawno nie uczy. A teraz to jest wogle Sajgon jakieś prezentacje, wypracowania z matematyki i testy z polskiego :D . Jak to się mówi "idzie nowe"...
Pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_chorche
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka
Na szczęście w niektórych liceach jest inaczej i na matematyce robi sie ciekawsze rzeczy.
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka
panowie, co sie na matematyce robi to mnie nie obchodzi bo jej nie lubie i mnie nie interesuje

potrzebuje pomocy z krótkim referatem , jak ktoś chce pomóc to niech pomoże jak nie to dzięki, ale niech nic nie pisze

o ile wiem to bagua ma coś wspólnego z trygramami a więc i z i ching - to już coś
jak ktoś ćwiczy to może mi coś podsunie
  • 0

budo_xax
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka
Chodzi ci o referat? I myslisz, ze ludzie tutaj beda sie prezyc zebys sobie referat napisal?

Podpowiem ci jedna wartosciowa rzecz: jak masz nagryzmolic referat a matme masz w dupie to mozesz w nim glupot napisac i nazmyslac bo i tak babka w ogole nie ma bazy. Mozesz dodac troche chinskiego slownictwa, zeby to brzmialo wiarygodnie.

Mozesz oprzec sie o Ving Tsun - bo tam jest duzo katow (czesto 45 stopni) i mozesz bajere w tym aspekcie ponawijac. Luknij sobie w google ving tsun, wing tsun wingchun itp. znajdz 1-sza, 2-ga forme, poczytaj troche teorii o tym systemiei napisz sobie referat.

Ewentualnie yiquan tylko tam to kosmos - ale im wiekszy kosmos to lepiej dla twojego referatu - a plus tego jest ze A.K. (dacheng) zamieszcza bardzo duzo inforamcji w sieci i takze w yiquan choc troche matematyki uwidzisz. Tylko bedziesz musial troche poczytac. Nie ma nic za darmo.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka
O no prosze ciekawy temat sie robi:) Powaznie jest tyle matematyki w yiquan? Ja zawsze uwazalem ze matematyka wchodzi w te systemy ktorym brak dokladnej wiedzy o anatomii czlowieka - tam gdzie mozna bezposrednio wytlumaczyc na zasadzie mechaniki ciala niepotrzebna jakas wielka matematyka - chyba ze ktos sie uprze i policzy pod jakim katem stawy sie zginaja dokladnie ale to znowu zadna matematyka nie jest:)
Czy chodzi wam bardziej o taka fizyke jak srodek ciezkosci w relacji do polozenia reszty ciala? W judo tez jest duzo takiego podejscia:)
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka
xax - nie oczekuję że ktokolwiek się będzie prężył, i czytam całkiem sporo, ale i tak dzięki za rady
pozdrawiam
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka

O no prosze ciekawy temat sie robi:) Powaznie jest tyle matematyki w yiquan? Ja zawsze uwazalem ze matematyka wchodzi w te systemy ktorym brak dokladnej wiedzy o anatomii czlowieka - tam gdzie mozna bezposrednio wytlumaczyc na zasadzie mechaniki ciala niepotrzebna jakas wielka matematyka - chyba ze ktos sie uprze i policzy pod jakim katem stawy sie zginaja dokladnie ale to znowu zadna matematyka nie jest:)
Czy chodzi wam bardziej o taka fizyke jak srodek ciezkosci w relacji do polozenia reszty ciala? W judo tez jest duzo takiego podejscia:)


to dowodzie ze masz małe pojecie o matematyce :) (bez urazy). bo niby skad fizyka czerpie opisy? a mechanika ciala? to praktycznie sama "matma w zastosowaniu". no chyba ze dla kogos matematyka to kilka prostych calek i wzorow trygonometrycznych, ale to chyba wtedy jest troche w błędzie :) .

powodzenia w pisaniu referatu :) pomoglbym, ale skoro nie lubisz matematyki :P
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka

to dowodzie ze masz małe pojecie o matematyce

Wiesz za moich czasow w moim liceum na ustnym z matematyki dowodzilem ze dana liczba nie jest liczba pierwsza a w liceum zdazylismy jeszcze przerobic podstawy liczb urojonych:)
Ale to bylo dawno i rzeczywiscie na studiach sie zapuscilem:)

bo niby skad fizyka czerpie opisy? a mechanika ciala?

Tak ale matematyka jest narzedziem dla fizyki i anatomii, czyli nie ma fizyki bez matematyki ale mozna konstruowac skomplikowane zaleznosci matematyczne myslac ze ziemia jest plaska:) Ja mysle ze jakby chinczycy mieli dokladna wiedze o anatomii i fzjologii to by nie produkowali teorii 5 elementow np. Wiec jak yiquan zacznie sie poslugiwac fizyka plynow zeby opisac uderzenie to nie bedzie potrzebowal matematyki w formie czystej tylko jako narzedzie dla fizyki.
  • 0

budo_chorche
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka

Wiesz za moich czasow w moim liceum na ustnym z matematyki dowodzilem ze dana liczba nie jest liczba pierwsza a w liceum zdazylismy jeszcze przerobic podstawy liczb urojonych:)


Tylko podstawy?

Wiec jak yiquan zacznie sie poslugiwac fizyka plynow zeby opisac uderzenie to nie bedzie potrzebowal matematyki w formie czystej tylko jako narzedzie dla fizyki.


Matematyka jako narzędzie dla fizyki to forma brudna, czy co?
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka

Tylko podstawy?

O ile mi wiadomo wtedy w Polsce zadne liceum publiczne nie przerabialo wiecej niz XIV wroclawskie ale moge sie mylic.

Matematyka jako narzędzie dla fizyki to forma brudna, czy co?

Powaznie nie rozumiesz o co mi chodzi? Nie spotkales sie ze zwrotem "w czystej formie" a jedynie z "czystymi majtkami"?
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka

Tylko podstawy?

O ile mi wiadomo wtedy w Polsce zadne liceum publiczne nie przerabialo wiecej niz XIV wroclawskie ale moge sie mylic.

Matematyka jako narzędzie dla fizyki to forma brudna, czy co?

Powaznie nie rozumiesz o co mi chodzi? Nie spotkales sie ze zwrotem "w czystej formie" a jedynie z "czystymi majtkami"?
  • 0

budo_chorche
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Matematyka

Powaznie nie rozumiesz o co mi chodzi? Nie spotkales sie ze zwrotem "w czystej formie" a jedynie z "czystymi majtkami"?

Spotkałem się. Tyle, że nadal nie rozumiem w czym matematyka teoretyczna jest czystsza od tej używanej w fizyce.

O ile mi wiadomo wtedy w Polsce zadne liceum publiczne nie przerabialo wiecej niz XIV wroclawskie ale moge sie mylic.

W XIV warszawskim LO
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024