Skocz do zawartości


Zdjęcie

Idealny instruktor


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor

A z polskiego podwórka, to cechy idealnego instruktora wykazuje Andrzej Lepper.

Hę? przestraszony
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor

Nishio Sensei był idealny.
A z polskiego podwórka, to cechy idealnego instruktora wykazuje Andrzej Lepper.

Sensei Nishio nie znałem, więc sie nie wypowiem.
Ale co do pana Andrzeja L. to się nie zgodzę.
Na instruktora idealnego polskiej młodzieży bardziej nada się Roman G. Koń jaki jest każdy widzi...
  • 0

budo_paolobjj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Barra Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor

Ale co do pana Andrzeja L. to się nie zgodzę.
Na instruktora idealnego polskiej młodzieży bardziej nada się Roman G. Koń jaki jest każdy widzi...


No fakt, racja. Roman też jest niezły.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor
Idealny instruktor to taki, który przede wszystkim zajmuje się więcej Aikido, aniżeli polityką. Do tego musi się cały czas rozwijać, najlepiej by było, by na swój trening poświęcał tyle czasu, ile poświęca na trenowanie innych. Dobrze by było również według mnie gdyby się interesował innymi MA.
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor
Zadam być może głupie pytanie: jak się rozwijają instruktorzy? Trenują z innymi instruktorami w swoim dojo? Jeżdżą na specjalne obozy/staże dla instruktorów? Bo chyba nie poprzestają tylko na ćwiczeniu z osobami o niższym stopniu zaawansowania, bo niczego nowego się nie nauczą. (?)
  • 0

budo_paolobjj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Barra Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor
Ligeia specjalnie dla Ciebie mądrość japońskich mistrzów:

nie zadawaj tyle pytań, tylko ćwicz, ćwicz i ćwicz :) :wink:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor

Co do uporu i pewności siebie - i wice wersa.

Aluzji nie zrozumialaś. To bylo stwierdzenie ze nie sprawdziłaś hasełka demarkacji w goglach. Więc żadne wice wersa.

Jestem za to przekonany, ze Tobie nikt by nic nie udowodnil.

Nie przesadzaj, da się. Tylko to musi być bardzo solidny dowód.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor

Zadam być może głupie pytanie: jak się rozwijają instruktorzy? Trenują z innymi instruktorami w swoim dojo? Jeżdżą na specjalne obozy/staże dla instruktorów? Bo chyba nie poprzestają tylko na ćwiczeniu z osobami o niższym stopniu zaawansowania, bo niczego nowego się nie nauczą. (?)

No to jest pytanie dosc drazliwe, szczegolnie w Polsce.....
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor

No to jest pytanie dosc drazliwe, szczegolnie w Polsce.....

A niby czemu...? :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor
Więc jak to jest?
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor
Randall, wiem, co to demarkacja, nie wiem natomiast co miała oznaczać w tamtym kontekście. Rozgraniczenie naukowości i nienaukowości? I jak się to miało do tego, co napisałam powyżej? Ja już nie wiem.

O uporze i pewności siebie - mówiłam ogólnie, bez specjalnego kontekstu. (że też ze wszystkiego trzeba się tłumaczyć :roll: )

Dobra, koniec oftopa. Napisz lepiej o rozwoju instruktorów.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor

Zadam być może głupie pytanie: jak się rozwijają instruktorzy? Trenują z innymi instruktorami w swoim dojo? Jeżdżą na specjalne obozy/staże dla instruktorów? Bo chyba nie poprzestają tylko na ćwiczeniu z osobami o niższym stopniu zaawansowania, bo niczego nowego się nie nauczą. (?)


Jeśli chodzi o mnie i moich nauczycieli uczestniczymy w cyklu staży [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor

Rozgraniczenie naukowości i nienaukowości? I jak się to miało do tego, co napisałam powyżej? Ja już nie wiem.

Wiem że nie wiesz o co chodzi, dlatego dałem ci hasło dzięki którmu mogłabyś się czegoś dowiedzieć. A ty dalej swoje zawściekła jak szczerbaty na sychary. Do kontekstu ma się całkiem nieźle, bo to ty pisałaś "nie da sie opisać naukowo".

Instruktorzy rozwijają się powoli.
  • 0

budo_replicant
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:far far away...

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor

A nauczyciel, jak to ladnie ujales, niedopasowany nie moze byc nauczycielem dobrym, ergo - jest zlym... 8) 8) 8)
Poza tym to byla ciota a nie nauczyciel :) :) :) Tak, jak ten, ktoremu w Toruniu bodajze wsadzili kubel smieci na leb...

przestraszony przestraszony
CO!!! jak to nauczyciel niedopasowany? Jeszcze jak ja byłem w liceum to jak nam się coś nie podobało to słyszeliśmy jeden tekst: "dokumenty są do odebrania w sekretariacie, to Wy wybraliście szkołę a nie odwrotnie". I wiesz co? działało z miejsca, bo to dobra szkoła była i każdy zacisnął zęby byle ją skończyć. I byli lepsi nauczyciele i byli tacy, którzy nas wkurzali niemożliwie ale jak już napisał Randall, to MY się musieliśmy dopasować, głównie dlatego, że to my byliśmy młodzi i głupi a nauczyciele mieli wiedzę, na której NAM zależało. I to za to należy im się szacunek, niezależnie od drobnych dziwactw czy niedoskonałości w życiu prywatnym.

Jeszcze nie tak dawno za pospolite chuligaństwo trzeba było zebrać tęgie baty taką miękką białą pałą, dzisiaj rozwydrzenie i bezczelność stały się normą wychowania. Żaden nauczyciel nie zostawi ucznia na drugi rok bo: a) dostanie baty, a zdrowie już nie te i kości się długo zrastają, B) będzie się musiał z g...em rok dłużej męczyć. W efekcie rośnie poczucie bezkarności, wspierane przez coraz bardziej liberalne prawo i oleewającą policję, owocujące coraz większym bandytyzmem wśród coraz młodszych dzieci.

R. (z rozrzewnieniem wspominający czasy dyscypliny i zamordyzmu w szkole)
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor
Przykra prawda. A to m.in. z braku autorytetów. I z niechęci ich posiadania.
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor

Ligeia specjalnie dla Ciebie mądrość japońskich mistrzów:

nie zadawaj tyle pytań, tylko ćwicz, ćwicz i ćwicz :) :wink:


Ach, wielce jestem Ci wdzięczna za dobrą radę. poklon

Ciekawe, ile tu na forum pouczaczy i nauczycieli, którzy spieszą mi z dobrymi radami wbrew mojej woli. Pytać będę kiedy mi się chce, kogo mi się chce i jak mi się chce. Wolność mamy. I kropka.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor

CO!!! jak to nauczyciel niedopasowany? Jeszcze jak ja byłem w liceum to jak nam się coś nie podobało to słyszeliśmy jeden tekst: "dokumenty są do odebrania w sekretariacie, to Wy wybraliście szkołę a nie odwrotnie"...

Alez ja sie z Toba zgadzam w 100% !!!
Ten tekst rowniez nie raz slyszalem, glownie z wlasnych ust... :) :) :)
Niestety, tekst ten NIE DZIALA w poprawczakach... Tam trzeba bylo silom i godnosciom osobistom radzic sobie z uczniami tak negatywnie nastawionymi do szkoly, ze nie nauka, a wychowanie i proby zmiany nastawienia do nauki byly glownym celem...
A jeszcze wyobraz sobie, ze w USA, w Kaliforni konkretnie, sobie doskonale radza z dyscyplina w szkolach...

PS. Nie zmienia to faktu, ze opisywany przypadek z Dnia Swira nie potrafil sobie radzic z uczniami. Nieprawdaz...?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor

Instruktorzy rozwijają się powoli.

Randall, czy Ty zawsze musisz miec racje...? :roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_paolobjj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Barra Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor

Ciekawe, ile tu na forum pouczaczy i nauczycieli, którzy spieszą mi z dobrymi radami wbrew mojej woli. Pytać będę kiedy mi się chce, kogo mi się chce i jak mi się chce. Wolność mamy. I kropka.


Skoro pytasz to ludzie odpowiadają. Czy jest sens zadawać pytanie jeśli z góry odrzucasz odpowiedzi, które się Tobie nie podobają? Niektórzy mają inne zdanie niż Ty, niektórzy żartują, jeszcze inni zgodzą się z Tobą. O to chodzi przecież w dyskusji. Dlatego pytaj ile wlezie :D
No i nie zapominaj, że niektóre z tych osób mają o wiele wyższe stopnie od Ciebie, znaczy zostały już zweryfikowane w jakiś sposób i stać ich na dystans do tej superpoważnej forumowej tematyki :)
  • 0

budo_replicant
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:far far away...

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny instruktor

PS. Nie zmienia to faktu, ze opisywany przypadek z Dnia Swira nie potrafil sobie radzic z uczniami. Nieprawdaz...?

Prawdaż, prawdaż, tyle że w takiej sytuacji wyjście jest jedno uczeń musi odejść !. (hehe, nauczyłem sie tego w telewizji, zawsze działa ) :twisted:

Ale czasy się zmieniły i teraz uczeń musi zostać, bo łatwiej kazać nauczycielowi męczyć się z bezmózgami i bandytami niż przyznać, że nie ma dla nich pracy i w ogóle nie ma co z nimi zrobić, bo miejsc w poprawczakach/więzieniach też już brakuje.
A tak na marginesie, przypadek toruński to nie był poprawczak więc przykład trochę nietrafiony. Tam siła jest jak najbardziej nie na miejscu (godność osobista zawsze sie przydaje).
No chyba, że przenosimy metody z ZK do "normalnych" szkół, ale wtedy to jest mi serdecznie żal tych wszystkich "niedostosowanych" nauczycieli, którzy naiwnie myśleli, że w szkole to się miłym dzieciaczkom wiedzę przekazuje a nie walczy o przetrwanie.
Dochodzi do tego pielęgnowane w kolejnych pokoleniach poczucie bezkarności; pamiętam jak parę lat temu znajomy nauczyciel, który odruchowo obronił się przed atakiem rozwścieczonego ucznia musiał się gęsto tłumaczyć z pobicia, uratowało go to, że szczeniak zostawił mu kilka konkretnych śladów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024