Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki Microtech i gdzie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciekbora
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jaki Microtech i gdzie?
Witam, jestem na etapie kupna nowego noża i jedno już wiem, że będzie to Microtech :) W jakim sklepie w USA są najlepsze ceny i wybór noży Microtech? (prawdopodobnie ktoś mi go przywiezie w prezencie). Proszę o podanie adresu www.

Jeszcze pytanie co do modelu, chciałbym coś w typie Microtech D/A Terzuola "ATCF", szukam takiego lekko przerośniętego noża do codziennego użytkowania typu folder acha i żeby blokada inna niż framelock, coś mocniejszego. Co polecacie?

Dzięki.
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki Microtech i gdzie?
jak w prezencie to powiedz zeby Ci przywiezli Halo III...ja bym tak zrobil
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki Microtech i gdzie?
jesli chesz mocniejszej blokady od framelock to kup sobie Fixed
  • 0

budo_jendrass_a
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki Microtech i gdzie?
Pozwalam sobie zacytować kawałek o blokadach ze strony SWIATA NOŻY

"Back lock - Blokada bardzo popularna w myśliwskich scyzorykach. Działa na zasadzie klinującego ostrze zęba, umieszczonego na grzbiecie noża. Jeśli jest dobrze wykonana, może wytrzymać bardzo duże obciążenia, choć mimo wszystko ustępuje poniższym blokadom. Back lock używa m.in Extrema Ratio i Spyderco.

Liner lock - najpopularniejsza obecnie blokada i zarazem jedna z najlepszych. Funkcję blokującą przejmuje w niej jedna ze sprężynujących okładzin (wykonana najczęściej z tytanu lub stali 410) która "przykleja się" pod ostrze, zapobiegając jego zamknięciu. Jeśli liner jest gruby i dobrze dopasowany, blokada może wytrzymać obciążenie kilkudziesięciu kilogramów. Stosowana przez większość najlepszych firm.

Frame lock - jest w działaniu podobna do liner lock, ale z tą różnicą, że ostrze blokuje nie sam liner, ale cała okładzina. Blokada najczęściej z tytanu, jest uznawana za najmocniejszą na świecie. Frame lock posiada m.in Sebenza.

Axis lock - blokada opatentowana przez Benchmade, działa na na zasadzie klinującego się stalowego "kołka", umieszczonego na rękojeści, tuż przy osi głownej noża. Mocna i niezawodna.

Compression lock - blokada firmy Spyderco. Na pierwszy rzut oka przypomina odwrócony liner lock, jednak jest od niego mocniejsza, gdyż "listek" blokujący wspiera się dodatkowo o stop pin.

Plunge lock - blokada używana najczęściej w nożach automatycznych, ostrze blokuje przycisk, za pomocą którego otwieramy nóż. Stosowana np. przez Masters of Defense."

I tyle cytatu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024