Skocz do zawartości


Zdjęcie

bieganie z obciazeniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_morphy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem

rób aeroby, np. A6W


A6W to areoby? od kiedy ? :-)


aeroby to to nie są tak?? Tego nie wiem, ale pewien jestem że areoby to też nie są :twisted:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem

Na czym polega wysiłek aerobiczny?
Najpierw trzeba obliczyć swoją maksymalną stawkę serca(rytm) na zasadzie 220-wiek w latach. Czyli dla 20-latka maksymalna stawka serca wyniesie 220-20=200. W czasie treningu aerobicznegoi należy przez 20 minut utrzymać tetno w granicach 70-85 proc. tętna maksymalnego. Aby trening aerobiczny był skuteczny, powinien byc przeprowadzany przynajmniej 2-3 razy w tygodniu po 20 minut(plus kilka minut rozgrzewki i rozluźnienia po treningu)

Jeśli ktoś rozporządza czasem, aby 2-3razy w tygodniu poza treningiem z ciążarami na szali wsiąść na rower, pobiegac lub pójśc na basen-to bardzo dobrze. Sprawność układu sercowo-naczyniowego można tez uzyskać przez zastosowanie treningu stacyjnego(obwodowego) z niewielkimi obciążeniami, dużą liczba powtórzeń(15-20) i krótkimi przerwami wypoczynkowymi pomiędzy seriami(5-10 sekund)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co do biegania z obciaznikami to osobiscie nie widze sensu wiekszego, jesli chodzi o samo zrzucenie wagi.

PS. TOfum jest dyskusyjne, ale jak sie nie wie nic w temacie to lepiej nic nie pisac, a wiecej czytac.
  • 0

budo_lomu2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem
Bieganie z obciąznikami na nogach jest bez sensu-jak już to z pasem lub plecakiem. Obciązniki na rękach to całkiem dobry pomysł dla boksujących.


Z tymi stawami bym nie przesadzał (oczywiście jesli nie sa to obciążniki na nogach ) -sam waże 90 kg i stawy jeszcze dychają.


Poprostu majac obciążone nogi trudniej własciwie ustawiać stopy itp.
  • 0

budo_franticc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem

rób aeroby, np. A6W


A6W to areoby? od kiedy ? :-)


aeroby to to nie są tak?? Tego nie wiem, ale pewien jestem że areoby to też nie są :twisted:


literówka, najlepszym sie zdarza :wink: a co do samej a6w to jak sie zastanowiłem to wsumie chyba jednak tez to są aeroby. Wczesniej aeroby widziałem tylko pod kątem poprawy wydolnosci tlenowej (nigdy w innym celu nie były mi potrzebne sadła nie mam) ale wkońcu prowadza tez do spalenia tkanki tłuszczowej wiec... sory ze wyskoczyłem z tym pytaniem
  • 0

budo_sdan
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem
Czlowieku powaznie poprzez cwiczenia z obciazeniami moze wyrzadzic wiecej zla niz dobra dla twojego organizmu.Na poczatku nie odczujesz tych negatywnych skutkow, lecz zauwazysz zwiekszenie masy miesniowej i zwiekszenie wytrzymaloscie swoich miesni.Jednak te zle strony wyjda pozniej w postaci urazow sciegien a przede wszystki stawow.[ Nie chodzi o to ze stawy bede bardziej obciazone bo masz noge ciezsza o 1 czy 2kg, ale podczas ruchu taki zamontowany np na kostce obciaznich stwarza duze naprezenia na stwa kolanowy]. Na taki typ cwiczen pozwalaja sobie zawodowcy u ktorych jest zwyciestweo i szybkie postepy za wszelka cene,poza tym ich bedzie stac na leczenie za kilkanascie lat.
P.S.Jezeli jednak koniecznie chcesz biegac z obciazeniem to zmontuj sobie cos w rodzaju pasa jaki maja nurkowie zebys mial rownomiernie dokola pasa rozmieszczone ciezarki, ale nie mocuju sobie na kostakach.
  • 0

budo_el sanchez
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:NowySącz

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem
A skoro to bieeganie z obciaznikami psuje stawy... to czy nie beda sie one psuly gdybym np. zzeral do tego jakis suplement typu JointCare ? wiecie oco mi chodzi ?
  • 0

budo_eventhorizon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem
na spalanie tłuszczy najlepsze są długie wolne wybiegania, spokojne - tak, by puls oscylował gdzieś w okolicach 130 - 140
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem

na spalanie tłuszczy najlepsze są długie wolne wybiegania, spokojne - tak, by puls oscylował gdzieś w okolicach 130 - 140

a skad te dane? :) to doniosle odkrycie, jesli sa tak uniwersalne i dobre dla wszystkich!
czemu akurat tak? to liczy sie od srednich indywidualnych, a ich amplituda wsrod populacji jest wysoka.
  • 0

budo_ks_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem

na spalanie tłuszczy najlepsze są długie wolne wybiegania, spokojne - tak, by puls oscylował gdzieś w okolicach 130 - 140


Puls to sprawa indywidualna kazdego zawodnika - nie mozna brac wszytskich jedna miara.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem
El sanchez nie jestem jakims dzikiem, zebym zzeral jedzenie, co najwyzej jem :-)
A swoja droga jaki powienien byc dzienny czas biegania? Mi to zajmuje ok 40 minut srednim tempem po lesie.
  • 0

budo_el sanchez
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:NowySącz

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem
Feniks:

1. Po primo nie pisałem o TObie 8O

2. Jak juz łapiesz za słówka to zwaz na to, ze napisałem "gdybym zzeral" czyli mowilem o sobie ! :evil:

3. A pozatym to nie pytalem czy ty zzerasz,pochlaniasz,ssiesz czy jesz tylko czy stosowanie suplementów typu Ultra jointCare / Joint Care rzeczywiscie daje efekty/pomaga...

Moze ktos na forum uzywal czegos podobnego wiec niech sie wypowie...
pozdrawiam
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem
No widzisz el sanchez od tego biegania niedowidze :-)
  • 0

budo_łukasz15
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem
hehe :P P ja tam sie nie znam ale mam pytanie a nie chce zasmiecac forum nowym tematem ^^
Czy bieganie w zwyklych trampkach po asfalcie jest szkodliwe?? a jak jest to jak, gdzie biegac??
z gory dzieki ;]
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem
Kwestia tego czy owe trampki sa mocno zasznurowane.
  • 0

budo_lomu2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem
Jest szkodliwe. Zwłaszcza jak nie wazysz już 50 kg. Ja zawsze staram sie biegać po ziemi-ewentualnie po bieżni. Asfalt niszczy stawy.
  • 0

budo_łukasz15
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem
mam 172 i waze 65 kg ... wiec chyba musze sie przejsc do lasu pobiegac ;]
  • 0

budo_ktj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem
a czy chodzenie np pol dnia po domu z obciążeniami na kostkach tez jest szkodliwe ?! :oops: :?:
  • 0

budo_xdagmarax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem
wszystko zależy od wieku i stanu fizycznego. W rehabilitacji czaami wskazane są obciążenia np. dla ćwiczeń siłowych czasem gibkości lub koordynacji. Ale nie należy przesadzać lepiej mniejsze, a częściej tutaj nie powinno się robić nic na siłę, bo wyjdzie to za parę lat, a masażyści i rehabilitanci będą zarabiac na takich :D

buziaki
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem
Rehabilitacja to zupełnie inna sprawa, ćwiczenia z obciążnikami wykonuje się wtedy bardzo powoli. A przy bieganiu tak się nie da.
Takie bieganie z obciążnikami rzeczywiście bardzo wzmacnia nogi, ale nie zakładasz przecież obciążników za każdym razem jak idziesz biegać. Pozatym jest to ćwiczenie już specjalistyczne dla zaawansowanych biegaczy, więc jeżeli nie zależy ci na jakiś konkretnych wynikach w bieganiu (np: przygotowujesz się do maratonu) to nie warto się w to bawić.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie z obciazeniem
Kumpel ostatnio zalozyl obciazniki przed bieganiem na nogi po 2 kilo, bo stwierdzil, ze po przerwie zimowej szybciej dojdzie do formy biegajac z tym balastem, a potem zacznie normalnie biegac. Ja tam i tak wole biegac normalnie bez dodatkow :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024