Skocz do zawartości


Zdjęcie

moodukkwan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_wiktor11
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

moodukkwan
Siemka! od niedawna zaczalem uprawiac taekwondo moodukkwan i pytanie : czy moze mi ktos powiedziec jakie wystepuja tutaj uklady formalne i jakie sa wymagane na poszczegolne pasy bo nie mam o tym zielonego pojecia ??? serdecznie pozdrawiam i licze na wasza pomoc :D
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
ja słyszałem ze w niektórych klubach Moo duk kwan TKD nie uznają walk i tyle ;)
a co do wymogów to najlepiej bedzie jak spytasz trenera. Może nawet ma jakiś informator który mozna zkserować :)
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
a ja pierwsze słysze o tym ; )
mógłbyś cos wiecej przyblizyc co robicie na treningach ? ; )
  • 0

budo_wiktor11
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
na treningach mniej wiecej to samo co w itf tylko tutaj sa inne formy niz w itf
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
Poszukaj w starszych tematach - był swego czasu nawet dość obszerny temat na temat TKD MDK w Radomiu (bo pewnie stamtąd jesteś).

Ostatnio chłopaki z klubu byli na zawodach tangsoodo w Przysusze - robili układy WTF i stare układy MDK/TSD. Z tego co wiem, w TKD MDK ćwiczy się obydwa systemy układów.

Gizmo
  • 0

budo_wiktor11
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
Dokladnie gizmo jestem z radomia a ty co trenujesz w radomiu?ok dzieki poszukam jak bede mial troche wieej czasu bo ostatnio z nim slabiutko pozdrawiam
  • 0

budo_wiktor11
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
A i jeszcze jedno pytanie: sa jakies kluby taekwondo moodukkwan oprocz tego w radomiu w polsce bo szukale ale nic nie znalazlem :( jesli ma ktos jakies informacje to prosze o podzielenie sie informacjami :D
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
Nie ma innych klubów MDK TKD w Polsce. Jest tangsoodo w kilku odmianach, też moo duk kwan.

A ja w ogóle nie jestem z Radomia :-)

Gizmo
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
Wiktor, jeśli chodzi Ci o układy formalne, to z tego co wiem nie mogłeś lepiej trafić, trener Kobrzycki przykłada bardzo dużą (a może jeszcze więcej niż bardzo dużą) uwagę do układów. Walki jeśli się praktykuje to tylko bezkontaktowe, więc układy muszą tam być dopracowane do perfekcji ....
  • 0

budo_mikelp
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan

Walki jeśli się praktykuje to tylko bezkontaktowe, więc układy muszą tam być dopracowane do perfekcji ....


Witam, ja również mam zaszczyt trenować u trenera Kobrzyckiego. Trenuję dopiero od 4 miesięcy, ale z całą pewnością mogę powiedzieć, że walka jest nie tylko bezkontaktowa! Owszem, jako początkujący, poswiecamy dużo czasu na dopracowanie techniki w sparingu bezkontaktowym, ale light-contact i walki w rękawicach i ochraniaczach równiez są obecne na treningach.
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
OK :) nie przeczę :) ale mnie chodzilo, że układy są bardzo poważnie traktowane w tej szkole i tyle ....
  • 0

budo_mikelp
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
To prawda. Formy traktowane są bardzo poważnie, ale chyba zgodzicie sie ze mną, że trening sztuk walki wymaga zaangażowania. To nie jest fitness, to nie jest sport - to jest sztuka walki.
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
Oczywiście, że się zgodzę :D
  • 0

budo_wiktor11
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
mike a masz moze gdzies wymagania na poszczegolne pasy? albo rozrysowane uklady ? :D pozdrawiam wszystkich fighterow z naszej sekcji i ocziwscie trenera I.Kobrzyckiego :D
  • 0

budo_mikelp
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
Jeśli chodzi o wymagania na poszczególne pasy to tak dokładnie ci nie powiem. W skład układów formalnych w TKD MDK wchodzą formy WTF i tradycyjne formy Moodukkwan. Zastanawiam sie czy jest sens poszukiwania układów dla własnej nauki w internecie. Na pewno tam są, tylko w takim razie, skoro wszystko jest w internecie, to po co chodzić na treningi? W TKD MDK duzą wagę przywiazuje sie do tradycji. Tradycyjnie trener (mistrz) uczy a uczeń, no cóż, - uczy się. Sztuki walki są duuużo starsze niż internet. Na zajęciach to trener pokazuje daną formę i poprzez regularne naśladowanie ruchów stopniowo sam sie jej uczysz krok po kroku. Po opanowaniu podstawowych ruchów po prostu musisz je doskonalić. Pamiętaj, że to trener decyduje kiedy możesz zacząć uczyć sie nowej formy. Polecam odwiedzenie strony klubowej i zapoznanie sie z informacjami na temat Moodukkwan.
A tak w ogóle, Wiktor, czy ty masz 11 lat? Po twoich wypowiedziach można odnieść wrażenie, że jesteś starszy.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
Tak czy inaczej - warto mieć dostęp do "ściągawki" z układami. Człowiek nie komputer i warto czasami pewne rzeczy sprawdzać, jak i porównywać z wykonaniami innych...

Gizmo
  • 0

budo_wiktor11
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
mike nie mam 11 lat tylko 18 :) a co do ukladow to tak jak gizmo napisal ze oprocz tego co sie uczysz na treningach warto miec tez sciagawke w domu zeby od czasu do czasu je sobie zrobic :D jakbys mial jakies informacje na temat ukladow to podaj linka pozdrawiam
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
... ponoc najbardziej znanym mistrzem TANG SOO Do jest sam Chuck Norris :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to nie żart ;)
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
dokładnie,
zaczął on ćwiczyć TSD w ramach jakiejś rechabilitacji no i mu sie spodobało. To głównie on "zaraził" USA i świat TSD :)
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: moodukkwan
"Zaraził" to za dużo powiedziane, on jest po prostu najsłynniejszym mistrzem tego stylu. Mr. Norris czarny pas zdobył w 1960 roku (nr certyfiaktu to 2819) od samego Hwang Kee [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - wpółczesnego ojca tang soo do, to człowiek leganda, tak jak M. Oyama w kyokushin, G. Funakoshi w karate, czy gen. Choi w taekwondo. Zresztą gen. Choi i Hwang Kee znali się i po II wojnie światowej współpracowali ze sobą.

Wracając do Norrisa, to jego nauczycielem jest [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ten sam, który był nauczycielem Robrert`a Cheezic`a.
Jako ciekawostkę powiem, że gdy rozmawiałem z GM Cheezic`em, opowiadał mi, że dobrze znają się z Norrisem i że zawsze był małomówny :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024