Skocz do zawartości


Zdjęcie

hartowanie nozyków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_jacek z
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

hartowanie nozyków
Witam

Mam pewne możliwości zahartowania nożyków z odpowiedniego materiału (nawet NC11LV) tylko nie wiem jak sobie radzić ze skrzywieniami.
Proszę o pomoc w dziedzinie krzywienia podczas hartowania.
Wszystkim z góry dziękuje.
Pozdrawiam
Jacek
  • 0

budo_atomboy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: hartowanie nozyków
przywiąż do niego pręt, drutem (?) tak robili na niektórych filmikach z tego forum :)
  • 0

budo_nsknives
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: hartowanie nozyków
a jak hartujesz?
jak w wodzie czy w oleju to postaraj sie dobrze wlozyc i nie ruszaj, kazde poruszenie spowoduje skrzywienie. :wink:
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: hartowanie nozyków
w czym nagrzewasz, wisi czy leży, jak wyciagasz z pieca, jak wkładasz do wody/oleju??
ogólnie
lepiej by wisiało podczas grzania
lepiej nagrzać przed hartowaniem NAWET DO 650 ST. C i ostudzić (jak masz możliwość) na powietrzu (choćby z poł godziny w piecu)
ruszać należy podczas hartowania ale lepiej nie jak wiosłem (czyli nie jakbyś nabierał łopatą, tylko ruchy wywołujące mninmalną ilość zaburzeń), choćby góra dół, czy przód tył
jak stale wysokostopowe to lepiej olej ciepły lub gaz
ideał to gorący olej (UWAGA CHOLERA, DOWIEDZIEĆ SIĘ DO ILU MOZNA GO NAGRZAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) tak do 150 st. C schłodzić w nim, następnie miedzy 2 płyty stalowe i ścisnąć (jak juz nie wiesz co zrobić jak wygina)

pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024