Skocz do zawartości


Zdjęcie

kobieta vs mezczyzna na treningach tkd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
topic odnosnie ostatniego filmiku jak lepek kopal tora yop chagi, a tarcze trzymalo dziewcze...

jak to wyglada u was na treningach ? moim zdaniem kompletna bzdura jest stawianie kobiety do konfrontacji z facetem bo albo konczy sie baletem, albo tragedia...

kiedys tez mialem sytuacje gdy tarcze trzymala dziewczyna i kopalismy zwykle ap chagi z przytrzymaniem, kopnalem naprawde lekko ale ona mimo to stracila rownowage i musialem biegac w kolko i pompowac zeby "wyrzucic z siebie nadmiar energii"

z drugiej strony jak rozmawialem z kolezanka to ona woli cwiczyc z facetem, bo "nie musi sie wtedy o nic martwic i moze walic z calej sily"....

a jak sie dostanie dolyo na jajka to raczej nie ma znaczenia jaka plec kopie ;)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
Zależy kto i z kim ćwiczy. Akurat u siebie mam parę dziewczyn, które bez żadnej taryfy ulgowej ćwiczą i sparują z chłopakami, a nawet - powiedziałbym, że niektórzy panowie zdają się takowych sparingów unikać...

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
Ciekawe wnioski silent, jak na jeden dość krótki film. Tym bardziej że dziewczę nie było najlepiej ustawione do trzymania.
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
Moim zdaniem czasami dobrze jest jak dziewczyny posparują bez taryfy ulgowej z facetami, ponieważ wtedy rzeźniczą ;) . Kobieta vs kobieta "hej, hej nie bijmy się mocno i po główkach bo jesteśmy koleżankami mimo iż sie znamy od 2 minut" No i na zawodach wygrywają te, które w klubach ćwiczą na maxa nawet z facetami.
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
Mnie troszkę denerwują takie, które zawsze starają się udowodnić, że nie są gorsze od facetów i też potrafią mocno bić. I na przykład udowadniają to również przy ćwiczeniach, przy których jest prikaz trenera "bijemy lekko, bo przy tym ćwiczeniu partner wystawia się na uderzenie i ma niewielkie pole manewru". Takich, owszem, staram się unikać.
  • 0

budo_moskitos
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
też mam problem z dziewczynami, strach walczyć na maksa, ale myślę, że jak się nie przyłożysz do takiego sparingu dziewczyna nic z tego sparingu nie wyniesie, marnujesz jej i swój czas

najlepsze panienki to te które sparują bez taryfy ulgowej z facetami - wtedy naprawdę potrafią wymiatać
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
a ja uwazam ze sparowac powinni faceci z facetami kobiety z kobietami one i tak sa tak zaciete ze miedzy soba spokojnie moga uczyc sie naparzac a facetowi czasem glupio uderzyc kobiete....
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
no wlasnie, nigdy na zawodach nie wystartuje kobieta vs mezczyzna wiec po co przerabiac to na treningach ? pomijajac kwestie "obrony przed facetem"

a te wnioski to nie na podstawie TEGO filmiku tylko akurat przy okazji nasunelo mi sie takie pytanie
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
Równie dobrze można powiedzieć że sparowanie ze słabszym przeciwnikiem też nie ma sensu. Uczymy się od tych lepszych, ale oni nie będą sparowali z tymi gorszymi (czyli z nami), my nie będziemy ze słabszymi od siebie . . . .

Ja osobiście jak mam walczyć z płcią przeciwną to staram się wykazać przewagą techniczno-taktyczną i na tym mogę się skupić. No ale rzeczywiście są macho którzy się do tego nie zniżą :)
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
gdzie mozna zoabczyc ten flmik ?
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
IRA - idac twoim tokiem rozumowania tak samo racje bytu ma sparing zoltego paska z czarnym. zapytaj sie jednego i drugiego jak sie czuja w trakcie takiego kontaktu. najczesciej ten z czarnym sie "nie rozkreci" a ten z zoltym albo boi sie przylozyc z obawy przed odwetem albo idzie "na max"...

co do techniki itd to jest to tako samo gadanie jak to ze w light contact nie mozna "mocno" uderzac, a jak przychodzi co do czego to czesto sedzia osadza "kontuzje" u tych, ktorym krwotoku z nosa nie mozna zatamowac, paranoja !!

wytlumacz mi jeszcze czego ona sie miala nauczyc w trakcie trzymania tej tarczy ? unikow ?

taekwondo TO NIE BALET tylko sztuka walki i stawianie "plci slabszej" przeciw "plci brzydszej" jest po prostu BEZ SENSU. to tak samo jak sprzeczac sie czy skoro mamy rownouprawnienie to dlaczego kobiety nie pracuja jako gornicy czy hutnicy, albo np jako piloci w wojsku (zeby nie bylo ze chodzi tylko o miesnie, ale o cala kondycje fizyczna).

powiem ci wiecej nawet - dobrze ze dziewcze dostalo tak jak dostalo i moze co niektorych trenerow ten filmik postawi to na nogi. to ze koreanczycy na pokazach przedstawiaja jak dzielna dziewczyna radzi sobie z trzema albo piecioma napastnikami jest bardzo wypaczonym wizerunkiem taekwondo. a co do tego filmiku to wypada sie tylko cieszyc ze nie odslonila sie ta tarcza a ten lepek nie kopal "bandaja" bo trzeba by nosek uszami wyjmowac....
  • 0

budo_swider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
ja uwazam ze kobieta, ktora trenuje sporty walki powinna miec w sobie troche testosteronu :D
  • 0

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd

a ten lepek nie kopal "bandaja" bo trzeba by nosek uszami wyjmowac....


ciekawe czy umialby wykonac.

Co do walk, to zalezy od osoby. Ja nie lubie sparowac sie z dziewczynami bo polega to na unikaniu, blokowaniu z powodu oporu psychicznego do mocnego uderzenia dziewczyny. przy cwiczeniowkach w parach wszystko jest ok. jedynie w tarcze staram sie nie uderzac zbyt nachalnie.

ale pamietajmy, wszystko zalezy od czlowieka.
  • 0

budo_duży1418048916
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd

gdzie mozna zoabczyc ten flmik ?


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
Silent, to chyba twoje :
"a te wnioski to nie na podstawie TEGO filmiku tylko akurat przy okazji nasunelo mi sie takie pytanie"

więc nie będę tłumaczył czego miałoby się uczyć dziewczę (a wbrew pozorom miałaby) trzymając tarczę bo pisałem o sparingu. Jeżeli nie zauważasz drobnej różnicy pomiędzy trzymaniem tarczy a sparingiem i konfrontacją . . . cóż, nie mam nic do dodania.
Jeżeli chodzi o kontakt żółtego paska z czarnym, to takie rzeczy się zdarzają na polecenie trenera, zwłaszcza jak "młodszy" kolega musi złapać więcej obicia przed zawodami.

Zarzucanie komuś kogo faktycznie nie znasz (w tym wypadku mnie) że traktuje TKD jak balet jest co najmniej nie na miejscu.
  • 0

budo_unicorntkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Dwór Mazowiecki

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
Dla mnie sytuacja jest ciekawa. Hehehe... Tak jestem kobietą :P trenuję TKD od dwóch lat i od dwóch lat jestem jedyną dziewczyną na treningach na sekcji. I muszę wam powiedzieć, że zaczynałam z chłopakami wyłącznie starszymi od siebie. Nie rozumiem tego podejścia chłopaków - "głupio mi ciebie uderzyć" Skoro trenuję i się biję i co najważniejsze nie chcę taryfy ulgowej to znaczy, że chcę powalczyć prawda? Na początku z walką było kiepsko i teraz nie jest zbyt dobrze :P ale ja po prostu lubię to robić :oops: Nie jestem grzeczną dziewczynką, która uważa na treningach tylko, żeby nie złamać sobie paznokcia.

Naprawdę uwielbiam trenować ze swoją sekcją, z super chłopakami :) Dzięki temu uważam, że potrafię włożyć więcej siły niż przy walce z dziewczyną. Bardziej stawiam raczej na formy na zawodach i w ogóle, ale po prostu też lubię walczyć. Po to chodzę na treningi właśnie tutaj na sekcje. Kocham TKD czyli wszystko, co się z tym wiąże - nawet walkę. I lubię sparować z najlepszymi na sekcji, bo wtedy mogę wiecej się nauczyć. Dlaczego faceci od razu myślą, że kobiety muszą być delikatne i nietykalne? W prawdziwym życiu każdy musi walczyć ;)

Pozdrawiam i czekam na dalszą część dyskusji ;)
  • 0

budo_duży1418048916
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd

I lubię sparować z najlepszymi na sekcji, bo wtedy mogę wiecej się nauczyć.


Faktycznie. Zawsze lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród najgorszych.

Jak stawiać dziewczynę naprzeciwko płci gorszej to ta płeć gorsza powinna wykazać się wyjątkowo zdrowym rozsądkiem i trzeźwym umysłem.

A tarcze zawsze dla tych samych płci i podobnych wag.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd

A tarcze zawsze dla tych samych płci i podobnych wag.


Gorzej, jak któraś płeć jest reprezentowana w sekcji jednoosobowo ;-)

Gizmo
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
IRA, moze zle sie wyslowilem, ale nie zarzucam Ci traktowania TKD jak balet, niezaleznie od tego kim jestes ;) chodzilo mi o to ze ciosy powinny miec swoja sile i nie powinno sie oczekiwac "lekkiego kopania" bo tarcze trzyma kobieta lub kolega nizszy stopniem.

trudno jednak oczekiwac, zeby zdrowy na umysle facet wychowany w europejskim modelu kulturowym traktowal kobiete w trakcie walki/cwiczen na tarczy tak samo jak mezczyzne. mowimy tutaj oczywiscie o regulach sportowych a nie przygotowaniu samoobrony na ulice.

moim zdaniem najlepsze rozwiazanie jest takie, ze tarcze trzyma najsilniejszy. w koncu on ma stanowic tylko pomoc, wsparcie a nie jest tu cwiczacym.

jezeli chodzi o paski to nadal uwazam ze niewolno stawiac np 8 cup vs 1 cup bo ten z 8 moze nawet niechcacy zrobic krzywde sam sobie albo koledze. wlasnie przez takie sytuacje najczesciej zdarzaja sie przestrzelenia kolana, dolyo/yop/ap w genitalia i podobne. czasami ten cwiczacy juz kilka lat starszy stazem kolega konczy w ten sposob trening i to jest bardzo przykre.
  • 0

budo_naina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dna piekła
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
Widocznie trafiłeś na wyjątkowo zdelikateszoną koleżankę skoro przy ap chagi z przytrzymaniem się przewraca(co wydaje się dość nielogiczne) a może poprostu poradź jej żeby nie piła przed treningiem :twisted: Generalnie całość twoich wypowiedzi na temat mojej płci uważam za obraźliwe. Jak facet ma podejści "Ja być mistrzu, ja bić, ja miażdżyć" to rzeczywiście strata czasu na sparing z dziewczyną, bo większość z nas siłowo z facetem sobie moze nie poradzić. Na sali w większości klubów jest z regóły ogromna dysproporcja płci więc nie jest możliwe żeby dziewczyny ćwiczyły tylko z dziewczynami. Paza tym każda, która się na coś decyduje nie wymaga taryfy ulgowej z racji płci. Jest wiele dziewczyn które zapewne w dziedzinie TKD biją cie na głowe, więc daruj sobie rozdęte ego. :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024