Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki/a miecz/ katana do treningu??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_morphy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jaki/a miecz/ katana do treningu??
jaki miecz jest do treningu?? Nie chodzi mi o trening w klubie, tylko taki rekreacyjny.
I chodzi mi również o stalowy mieczyk, nie drewniany :D (słyszałem, że stalowy lepszy :P hehe). Może jakiś cennik od razu?? Ale prosiłbym o taki w granicach zdrowego rzsądku i polskiego portfela :D
Mój wzrost to 175 CM, czyli miecz coś około 75 CM jak sie nie myle, jest mi potrzebny.
Nie wiem na jakie miecze mam patrzeć...
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki/a miecz/ katana do treningu??

Nie chodzi mi o trening w klubie, tylko taki rekreacyjny.

Czy możesz opisać, na czym miałby polegać i jakie miały by być cele "takiego" treningu?
  • 0

budo_morphy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki/a miecz/ katana do treningu??
typ treningu:

- wymachiwanie mieczem
- obsługa miecza :D
- trening cięć
- i tak ogólnie, chce sobie w parku (nieopodal mojego miejsca zamieszkania (Brzeg, woj. Opolskie) pobiegać z mieczykiem i poćwiczyć, jak również towarzyszyć koledze podczas treningu ze stickiem (patykiem :D )
  • 0

budo_longquan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki/a miecz/ katana do treningu??
Określ się czy potrzebny Ci miecz europejski, chiński, japoński czy polska szpada? :D
Ogolnie polecam kupic miecz tępy ale nadający się do naostrzenia i treningu cięć.
Od biedy jezeli chodzi o japońskie miecze to mozesz kupić tanią replikę ale zwroc uwage na mocowanie. Mocowanie rekojesci z klinga miecza to sprawa najwazniejsza zeby podczas "machania" ci sie nie ulamal i nie polecial koledze w oko.
  • 0

budo_morphy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki/a miecz/ katana do treningu??
chodzi ci o coś takiego??

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Na początku są miecze Full Tang (klinga dochodzi do końca rękojeści)
Te miecze to chyba japońskie są :P
Jeśli można takim trenować to byłoby spoko (nie rozpadnie sie?? :lol: )
Ostrzyć nie musze, bo nie chce niczego obcinać (dawaj noge!! :) hehehe)
  • 0

budo_longquan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki/a miecz/ katana do treningu??
Od biedy mysle ze bedzie sie nadawal (chyba glownie o wywazenie chodzi). Na allegro ktos sprzedaje iaido za ~350zl z tego co pamietam moze przyjrzyj sie tamtym.
Tylko pamietaj ze takiego miecza nie naostrzysz. W przyszlosci mozesz chciec jednak sprobowac cos ciąć. Wtedy zerknij do mnie na stronke ;D
Byc moze spodoba Ci sie i zechcesz w przyslosci trenowac iaido albo pochodne sztuki. Dlatego lepiej unikac taniej tandety bo Cie tylko zniecheci.
  • 0

budo_lars
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki/a miecz/ katana do treningu??
Jak kolega trenuje "patykiem" (jodo ?) to rzucając się na niego z takim "prawdziwym" mieczem możesz mu po prostu wydłubać oko kissaki.
Od biedy zainwestowałbym po prostu w bokken : o
  • 0

budo_morphy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki/a miecz/ katana do treningu??
nie chce sie na niego rzucać :D nie trenujemy walcząc, tylko on ma swój trening, a ja swój, ale chyba racja, na razie sobie bokkena kupie, bo mam inne sprawy do kupna :D a potem kupie sobie normalniejszy mieczyk :P
  • 0

budo_1969
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki/a miecz/ katana do treningu??
Nie chcę tutaj mitologizować miecza, ale takie machanie w parku, bez porządnych podstaw jest pozbawione sensu. Bo nie istnieje budo rekreacyjne. Lepiej kup coś na ścianę, najwyżej rozpieprzysz żyrandol ;) pozdr.
  • 0

budo_longquan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki/a miecz/ katana do treningu??
1969: Nie jest to calkiem bez sensu. W koncu wiele sztuk walki powstalo z warsztatu osoby ktora od tak sobie zaczela cos wymyslac samodzielnie ;)
Pozdrawiam
  • 0

budo_morphy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki/a miecz/ katana do treningu??
a mam jeszcze jedno pytanie, czy można gdzieś w polsce znaleźć bokken z saya??
Bo dla mnie miecz (nawet drewniany :D ) bez Saya to nie miecz :D
jeśli można kupić to najlepiej bym poprosił o jakiś sklep internetowy, bo troche by mi było daleko do Katowic, Poznania czy Warszawy :D
  • 0

budo_lars
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki/a miecz/ katana do treningu??
Cóż, nie znam całego asortymentu sklepów internetowych, ale bokken z saya to raczej rzadkość. Znam tylko ten jeden "przypadek":
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki/a miecz/ katana do treningu??

Nie jest to calkiem bez sensu.

Trudno sobie wyobrazić, co mogłoby być bardziej bez sensu.

W koncu wiele sztuk walki powstalo z warsztatu osoby ktora od tak sobie zaczela cos wymyslac samodzielnie ;)

Czego najlepszym przykładem jest Ryszard M., twórca rodzimej polskiej wersji sztuki walki karate. Ale nawet on zaczynał od nauki normalnych sztuk walki, zanim doznał oświecenia.

Dołączona grafika
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki/a miecz/ katana do treningu??
Co do Murata- coś chyba jego strona od jakiegoś czasu nie działa, chyba domeny nie przedłużył albo coś... Szkoda,że nie skopiowałem sobie zdjęć z jego strony wcześniej :(

Kurde szkoda, że bokkeny z saya są takie drogie, bo też bym sobie taki sprawił.
  • 0

budo_longquan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki/a miecz/ katana do treningu??
Prorock jest bardzo duza roznica miedzy walką bronią białą a sztukami walki bezpośredniej np. karate.
Co moze byc sensownego w tym?
Czlowiek moze np. opracować fajną choreografię walki która może nie będzie wyglądała "profesjonalnie", ale za to może wyglądać łądnie i dynamicznie. W najgorszym przypadku wzmocni sobie ramiona, nadgarstki itp.
Ja popieram każde samodzielne próby robienia czegokolwiek.
A argument, że można się nabawić złych nawyków w najprostszej lini można obalić : jak pojdzie na trening to go naprostują.
Jak mieszkałem z Holandii to zaczałem trenować chińskim mieczem samodzielnie. Po mniej wiecej roku zaczałem trenować pod okiem mistrza. Robiłem dużo błędów bo miałem dużo złych nawyków ale mimo to, byłem w lepszej sytuacji niż osoby zaczynające od zera bo doskonale znałem miecz i jego zachowanie.
Złych nawyków szybko mnie oduczyli. Efektem bylo zdobycie 3 miejsca w otwartych mistrzostwach młodzierzy (tłumaczenie bezpośrednie). Więc nie powiedziałbym, że było to całkiem bez sensu.
Pozdrawiam
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki/a miecz/ katana do treningu??
Pomyśl sobie tylko, któe miejsce byś zajął gdybyś od początku ćwiczyl pod okiem instruktora....

Rozumiem że można ćwiczyć samemu, bez nauczyciela, jeżdzić gdzieś na staże, uczyć się a potem tłuc co się człowiek naogładał do czasu następnego stażu, sam tak robie bo nie mam pod ręką nauczyciela. Ale w opolu to jest tak na oko ze 3 sekcje iaido, sekcja kendo, i pewnie jeszcze parę innych. Nie rozumiem po co machać w parku samemu i straszyć wiewórki jak można porządnie trenować pod okiem instruktora a do parku biegać na treningi "dodatkowe bądź indywidualne".

Pozdrawiam,

Michal N.
  • 0

budo_longquan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki/a miecz/ katana do treningu??
Oczywiscie przyznaje Ci racje - jak sie ma mozliwosc to powinno sie cwiczyc pod okiem nauczyciela.

Jednak wiele osob mowi, ze jezeli sie nie ma mozliwosci uczenia sie w szkole to nie nalezy nawet probowac. Calkowicie sie nie zgadzam z tym założeniem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024