Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_arizzon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
Witam wszystkich serdecznie!

W Arizzon pracujemy obecnie nad nowym projektem plecaka. Tym razem będzie to plecak docelowo 28-32 litrowy. Na razie przedstawiamy wam wstępny projekt tego plecaka - proszę was jednak o wypowiedzenie się na jego temat.
Co sądzicie o rozkładzie taśm, co według was powinniśmy zmienić a co pozostawić?

Mam nadzieję na owocną dyskusję!

A o to wizualizacja naszego projektu (wstępnie bez koloru i kamuflażu):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam

arizzon.com
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_u99
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś daleko w odległej galaktyce...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
świetny pomysł :) !!! cieszę się, że nawiązaliście do postulatów zgłaszanych także na innych forach po prezentacji wersji 70 l. Warto pomyśleć o integralnym pokrowcu przeciwdeszczowym w kieszeni w dnie plecaka a zamki ochronić patkami. Odnośnie wnętrza można wszyć organizer wraz z karabinkiem do kluczy. Nie wiem jakie zamierzacie zastosować materiały ale warto skorzystać z zamków YKK, zapięć FASTEX, cordury i wzmocnień dna z teflonu. Taśmy systemu Molle można też naszyć na pas biodrowy i szelki.
  • 0

budo_ghost_dog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
hmmm pas biodrowy na 30stce? Czy ma to sens?
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32

świetny pomysł :) !!! cieszę się, że nawiązaliście do postulatów zgłaszanych także na innych forach po prezentacji wersji 70 l. Warto pomyśleć o integralnym pokrowcu przeciwdeszczowym w kieszeni w dnie plecaka a zamki ochronić patkami. Odnośnie wnętrza można wszyć organizer wraz z karabinkiem do kluczy. Nie wiem jakie zamierzacie zastosować materiały ale warto skorzystać z zamków YKK, zapięć FASTEX, cordury i wzmocnień dna z teflonu. Taśmy systemu Molle można też naszyć na pas biodrowy i szelki.


1. Pokrowiec w dnie - oczywiście , że tak
2. Materialy identyczne jak w 50 i 70L Wolverine ( czyli cordura 750 na worek i 1500na dno)
3. dodatki - zamki YKK i Fastexy - oczywiście Tak!
4. Taśmy molle na szelkach i pasie biodrowym - w Wolverinach czy malych czy dużych to ma byc standard.

Prośba o waszą obinie co do szerokości komór . Główna 16cm ? i komora małe 6cm?
Co sądzicie o tych wymiarach ?
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32

hmmm pas biodrowy na 30stce? Czy ma to sens?


Zapomniałem dodać, że pas biodrowy będzie odpinany.
  • 0

budo_erwinw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32

hmmm pas biodrowy na 30stce? Czy ma to sens?


mam w plecaku 35litrowym pas biodrowy, i naprawdę jest to bardzo sensowne rozwiązanie, gdyż mimo małej objetości, noszę w nim dosć duże ciężary (jedzenie , woda i śpiwór swoje waża)

mam też w 25l plecaku pas biodrowy, i także jest przydatny, choć bardziej do zapobiegania niekontrolowanym ruchom plecaka w czasie np. biegu, niz w przejmowaniu obciażenia z barków, ale jednak, a w czasie jazdy rowerem bardzo przydatny w tak małych plecakach okazuje sie być pas (paseczek) piersiowy
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
Dlaczego te plecaki musza wygladac jak tornistry szkolne?Takie plecaki to Chinczycy w garazach szyja.Skad ten polokragly ksztalt ? To marnotrastwo pojemnosci wynikajacej z wymiarow.Dlaczego aby rozpiac zamki do komor trzeba odpinac 5 tasm sciagajacych ? I potem zapinac.Bez sensu.Tak samo zamek z przodu.Powinna byc mozliwosc dostania sie do komory bez rozpinania tych wszystkich tasm.Prawde mowiac ficzery typu mole i fastexy nie podniosa poziomu miernej konstrukcji.Chcecie wyprodukowac plecak taktyczny czy piornik na kredki ?
  • 0

budo_arizzon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
Dzięki za krytykę, szkoda tylko że jest w tej formie, no ale cóż.

1. Jeśli chodzi o kształt to jest to wciąż propozycja
2. Jeśli chodzi o fastexy na bokach to będą one na długich taśmach i nie będzie potrzeby rozpinania fastexów

Wciąż czekamy na jakieś interesujące propozycje zmian!

Pozdrawiam serdecznie

arizzon.com
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32

Dlaczego te plecaki musza wygladac jak tornistry szkolne?Takie plecaki to Chinczycy w garazach szyja.Skad ten polokragly ksztalt ? To marnotrastwo pojemnosci wynikajacej z wymiarow.Dlaczego aby rozpiac zamki do komor trzeba odpinac 5 tasm sciagajacych ? I potem zapinac.Bez sensu.


raz piszesz,ze wyglada jak plecak szkolny a potem, ze polokragly ksztalt to marnotrawstwo objetosci. wydawalo mi sie, ze plecaki szkolne sa (powinny byc) kwadratowe...moim zdaniem ten ksztalt sie sprawdza (mam condora maxpedition w podobnym ksztalcie i z tego co widze z podobnymi rozwiazaniami :wink: ).

Powinna byc mozliwosc dostania sie do komory bez rozpinania tych wszystkich tasm.


co do tasm i koniecznosci ich odpinania przy sieganiu do wnetrza: faktycznie przy plecaku miejskim w ktorym dosyc czesto sie grzebie szukajac kluczy itd itp jest to denerwujace. ale w 32L to mozna sie juz spakowac na dluzsza wyprawe. a wtedy wole poswiecic mozliwosc szybkiego dobywania na rzecz stabilnego umocowania wszystkich przedmiotow wewnatrz poprzez mocne sciagniecie tasmami. poza tym chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobic te tasmy calkowicie zdejmowalne.

pytanie: czy te czarne paski naszyte na kieszeni to system molle? jesli tak to ja bym je zlikwidowal. wg. mnie mocowanie jakiegokolwiek obciazenia w tym punkcie ujemnie wplynie na stabilnosc plecaka i wygode jego noszenia. ja bym raczej dal mozliwosc podwieszenia czegos(namiotu, spiwora, whatever) na pasach pod dnem plecaka.

co do pasa biodrowego w tej wielkosci plecaku to jest potrzebny (jesli myslimy o jakims wyprawowym jego wykozystaniu). zamiast calkowitego jego odpinania ja optowalbym za mozliwoscia demontazu tylko zatrzaskow (twardych czesci) a samego pasa wsuniecie do "kieszeni" umiejscowionej po stronie plecow. przez wiekszosc czasu w miescie nie kozystam z pasa, ale czasami trzeba cos przeniesc ciezszego a wtedy klne, ze pas biodrowy lezy zdemontowany w domu.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
A jaka przewidywana cena ?
  • 0

budo_arizzon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32

co do tasm i koniecznosci ich odpinania przy sieganiu do wnetrza: faktycznie przy plecaku miejskim w ktorym dosyc czesto sie grzebie szukajac kluczy itd itp jest to denerwujace. ale w 32L to mozna sie juz spakowac na dluzsza wyprawe. a wtedy wole poswiecic mozliwosc szybkiego dobywania na rzecz stabilnego umocowania wszystkich przedmiotow wewnatrz poprzez mocne sciagniecie tasmami. poza tym chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobic te tasmy calkowicie zdejmowalne.


Najprawdopodobniej będą całkowicie zdejmowalne ale wciąż dyskutujemy :D

pytanie: czy te czarne paski naszyte na kieszeni to system molle? jesli tak to ja bym je zlikwidowal. wg. mnie mocowanie jakiegokolwiek obciazenia w tym punkcie ujemnie wplynie na stabilnosc plecaka i wygode jego noszenia. ja bym raczej dal mozliwosc podwieszenia czegos(namiotu, spiwora, whatever) na pasach pod dnem plecaka.


Długie troki pod plecakiem będą raczej na pewno.

co do pasa biodrowego w tej wielkosci plecaku to jest potrzebny (jesli myslimy o jakims wyprawowym jego wykozystaniu). zamiast calkowitego jego odpinania ja optowalbym za mozliwoscia demontazu tylko zatrzaskow (twardych czesci) a samego pasa wsuniecie do "kieszeni" umiejscowionej po stronie plecow. przez wiekszosc czasu w miescie nie kozystam z pasa, ale czasami trzeba cos przeniesc ciezszego a wtedy klne, ze pas biodrowy lezy zdemontowany w domu.


Zastanawialiśmy się właśnie nad całkowitą możliwością demontażu pasa albo po prostu tak jak napisałeś chowaniu go w doną część pleców plecaka. Temat wciąż otwarty

pozdrawiam serdecznie

arizzon.com
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_arizzon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
Na tym etapie ciężko jest powiedzieć! Ale na pewno w dobrej cenie niższej niż zagraniczna konkurencja. Ale wszystko będziemy wiedzieli w końcowej fazie produkcji. Niestety jeśli będzie dużo taśm MOLLE to szwy ryglowe są dość pracochłonne i podniosą cenę ale myślę że będzie to możliwie najniższa cena.

pozdrawiam

arizzon.com
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
Jak do 200 PLN to ja bym sie zastanawial juz. Jest realna szansa ze cena nie przekroczy 200 pln ?


POzdrawiam
  • 0

budo_arizzon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
Mam taką wielką nadzieję! W tym momencie nie jestem w stanie powiedzieć po prostu. Zależy jaki system nośny wybierzemy, jaka będzie ilość szwów ryglowych, dodatkowych rozwiązań. No i oczywiście z jakiego będzie materiału. Bo powiedzmy w oliwce lub czarne na pewno będą tańsze a niestety MultiCam będzie droższy (średnio jakieś 10%).
Więcej powinniśmy wiedzieć już wkrótce.

pozdrawiam serdecznie

arizzon.com
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32

Dzięki za krytykę, szkoda tylko że jest w tej formie, no ale cóż.

Zabolalo ? ;)
Jezeli moge cos proponowac to moim zdaniem idealem co do rozmiarow,ksztaltu czy ficzerow jest [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .
Szkoda tylko ze tak swietny pomysl nie zrealizowano w formie plecaka.Proponuje Wam przyjrzec sie temu produktowi.
I nie przesadzajcie z iloscia tasm. Na takie malenstwo nikt nie bedzie przypinal calego obozu, po prostu wezmie wiekszy plecak.
Pozdr.
  • 0

budo_arizzon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
Jeśli chodzi o taśmy to zostawiamy ludziom wolne - jeśli będzie chciał przyczepić obóz - proszę bardzo - jeśli nie - jego wybór.

A taśmy zostawiamy głównie z tego powodu by móc doczepiać takie produkty jak torby, torebki maxpedition itp.

pozdrawiam

arizzon.com
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
Nie wiem jak to nazwac fachowo ale... strasznie denerwujace sa "osłonki" na suwaki, zachodzace od gory, ktore trzeba czasem odginac, czasem suwak "przytnie" ta oslonke, moim zdaniem nie powinno byc takich "ulepszeń" Prostota jest czasami najlepsza - tak jak w np. Maxped. Pygmy Falcon, ktorego bym dawno kupil gdyby nie cena.
  • 0

budo_arizzon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
Osłonki najprawdopodobniej będą, jednakże chwyt do zamka będzie na dość długim repie, albo paracordzie więc nie będzie z tym problemu. A jeśli będą to pewnie się przeprojektuje plecak :D

pozdrawiam

arizzon.com
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
Byłbym za tym, zeby pas nośńy zrobić integralny, podobnie jak w WolfGangu expert.
Wogóle expert, gdyby nie źle zaprojektowane pasy nośny i brak camelbak'a byłby zajebisty.
Fajną propozycją byłby też pecak podobny do Kifaru Express'a, lub karrimora sabre hydro30.

I litości, nie wzorujcie się na maxpedition, te plecaki mają gównianą ergonomię... :roll:
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
dobrze by było gdyby na górze i na spodzie były takie szluwki do troków, np. molle czy czegoś innego, coby ludzie mogli podpiąć karimate, śpiwór, karabin, wyrzutnie rakiet.
fajnie by było, żeby były np. dwa rzędy taśm PALS na pasie biodrowym.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024