Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32

coby ludzie mogli podpiąć (...) wyrzutnie rakiet

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
poklon
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
IMHO ten plecak jest brzydki, ale to moje subiektywne zdanie. Ogolnie poza plecakami miejskimi nie przepadam za półograglakami zapinanymi na zamek.

Co powinno być w tym plecaczku (czasem powtórzę rzeczy które już padły):
- organizer w kieszenie, żeby mozna było poupinać długopisy, busolę, baterie, itp;
- fajne są spinające paski na górze, wzmacniają zamek zapinający komorę i mużoliwiają podpięcie czegoś, np. liny;
- pas biodrowy jak najbardziej, w górach podczas schodzenia bardo przeszkadza majtający sie plecak;
- szlufki na dnie do podpinania karmiaty lub śpiwora;
- jak najbardziej klapki zasłaniające zamki, przynajmniej woda się nie wlewa (a nie zawsze chce się wyciągać pokrowiec podczas deszczu).

Bez sensu jest dodatkowa kieszeń na cambebak. Jezeli nie będę go przenosił (a nie zawsze musze go nosić) to ciężko cos tam wcisnąć. Lepszym rozwiązanie była by chyba wewnętrzna kieszeń w komorze głównej.
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32

Dzięki za krytykę, szkoda tylko że jest w tej formie, no ale cóż.

Zabolalo ? ;)
Jezeli moge cos proponowac to moim zdaniem idealem co do rozmiarow,ksztaltu czy ficzerow jest [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .
Szkoda tylko ze tak swietny pomysl nie zrealizowano w formie plecaka.Proponuje Wam przyjrzec sie temu produktowi.
I nie przesadzajcie z iloscia tasm. Na takie malenstwo nikt nie bedzie przypinal calego obozu, po prostu wezmie wiekszy plecak.
Pozdr.


a nie wiem czy dobrze myślę ale spójrz na to:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
  • 0

budo_wilkacy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:N 53°02' E 18°37'

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32

- jak najbardziej klapki zasłaniające zamki, przynajmniej woda się nie wlewa (a nie zawsze chce się wyciągać pokrowiec podczas deszczu).

No to jeszcze klejone szwy by musiały być. Chyba lepiej zarzucic poncho na plecak bo jak jest w pokrowcu przeciw deszczowym to po plecach czasem cieknie - choc nie wiem jak w plecaku tej wielkości.

Bez sensu jest dodatkowa kieszeń na cambebak. Jezeli nie będę go przenosił (a nie zawsze musze go nosić) to ciężko cos tam wcisnąć. Lepszym rozwiązanie była by chyba wewnętrzna kieszeń w komorze głównej.

Dokładnie tak. Lepiej chyba zrobić kieszeń w środku, jak np. Karrimor i Janysport. Taka oddzielna kieszeń może miec negatywny wpływ na wygodę przenoszenia cieższego pakunku gdy kieszeń albo zbiornik z woda są puste (nie wiem, nie miałem z takim czyś do czynienia, choc z drugiej strony po to są chyba tasmy kompresyjne).

Pytanie do projektanta: czy to będzie bliżej 28 czy 32 litrów.
  • 0

budo_nep2n
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk/York

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
takie moje 3 grosze :
-miejsce na "camela"w dodatkowej kieszeni w komorze glownej jest super rozwiazaniem .jak nienosimy ze soba "camela "mamy dodatkowa kieszen.
-pas biodrowy jak najbardziej tak.
-na szelkach nosnych mogly by sie znalezc jakies oczka,coby mozna bylo zapiac np
karabinek
-fajnym rozwiazaniem jezeli chodzi o konstrukcje to :komora glowna ,mniejsz komora (milo by bylo jak by sie zmiescil w niej laptop),i na koncu dodatkowe zamykane kieszonki (na okulary ,notes )
-tasmy do podpiecia karimaty,spiworu
-plecy,na projekcie niewidac ale taki systrm to rewelacyjna sprawa(przetestowalem):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
-tasmy systemu molle
-i jak dla mnie pojemnos mogala by byc 35-40 l


jak zrobicie taki plecaczek to macie pierwszego klienta :D :D:D
  • 0

budo_nep2n
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk/York

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
takie moje 3 grosze :
-miejsce na "camela"w dodatkowej kieszeni w komorze glownej jest super rozwiazaniem .jak nienosimy ze soba "camela "mamy dodatkowa kieszen.
-pas biodrowy jak najbardziej tak.
-na szelkach nosnych mogly by sie znalezc jakies oczka,coby mozna bylo zapiac np
karabinek
-fajnym rozwiazaniem jezeli chodzi o konstrukcje to :komora glowna ,mniejsz komora (milo by bylo jak by sie zmiescil w niej laptop),i na koncu dodatkowe zamykane kieszonki (na okulary ,notes )
-tasmy do podpiecia karimaty,spiworu
-plecy,na projekcie niewidac ale taki systrm to rewelacyjna sprawa(przetestowalem):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
-tasmy systemu molle
-i jak dla mnie pojemnos mogala by byc 35-40 l


jak zrobicie taki plecaczek to macie pierwszego klienta :D :D:D
  • 0

budo_arizzon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32

na spodzie były takie szluwki do troków, np. molle czy czegoś innego, coby ludzie mogli podpiąć karimate, śpiwór, karabin, wyrzutnie rakiet.


Wyrzutnia rakiet to ciekawy pomysł - trzeba się nad tym zastanowić 8)

Bez sensu jest dodatkowa kieszeń na cambebak. Jezeli nie będę go przenosił (a nie zawsze musze go nosić) to ciężko cos tam wcisnąć. Lepszym rozwiązanie była by chyba wewnętrzna kieszeń w komorze głównej.


Jeśli chodzi o tą kieszeń to najprawdopodobniej w momencie kiedy nie będzie tam camela najprawdopodobniej będzie tam velcro bądź kilka małych velcro by kieszeń nie osłabiała konstrukcji i żeby materiał w środku nie "latał"

No to jeszcze klejone szwy by musiały być. Chyba lepiej zarzucic poncho na plecak bo jak jest w pokrowcu przeciw deszczowym to po plecach czasem cieknie - choc nie wiem jak w plecaku tej wielkości


Będziemy wiedzieli po testach - ale szwy prawdopodobnie i tak będą podklejane.

Pytanie do projektanta: czy to będzie bliżej 28 czy 32 litrów


Wyjdzie w trakcie fizycznego tworzenia plecaka - zależy czy będzie 2 komora czy nie i ogólnie od różnych czynników projektowych - podejrzewam że wyjdzie więcej niż 28.

na szelkach nosnych mogly by sie znalezc jakies oczka,coby mozna bylo zapiac np karabinek



Na pewno będą i oczka i taśmy - może nawet będzie molle

fajnym rozwiazaniem jezeli chodzi o konstrukcje to :komora glowna ,mniejsz komora (milo by bylo jak by sie zmiescil w niej laptop),i na koncu dodatkowe zamykane kieszonki (na okulary ,notes )


Nie wiem czy zmieście tam laptop bo wciąż nie znamy rozłożenia wnętrze - jeśli zamontujemy taką siatkę jak jest np. w WolfGangach to na pewno się zmieści, a małe kieszonki też na pewno jakieś będą.

Byłbym za tym, zeby pas nośńy zrobić integralny, podobnie jak w WolfGangu expert. Wogóle expert, gdyby nie źle zaprojektowane pasy nośny i brak camelbak'a byłby zajebisty


Sam używam Experta 33 i jeśli chodzi o te uszy pasa biodrowego to wciąż otwarta kwestia bo myślimy jednak o tym by można było całkowicie ściągać pas biodrowy albo go chować w specjalnym schowku na plecach. A co do "zajebistości" Experta to gdyby nie szelki które zjeżdżają z ramion małych osób (na szczęście to nie ja :P ) i zbyt dużego ciężaru własnego to rzeczywiście byłby super.

Dzięki za sporo pomysłów - oby tak dalej

pozdrawiam serdecznie

arizzon.com
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32

na spodzie były takie szluwki do troków, np. molle czy czegoś innego, coby ludzie mogli podpiąć karimate, śpiwór, karabin, wyrzutnie rakiet.


Wyrzutnia rakiet to ciekawy pomysł - trzeba się nad tym zastanowić 8)


dla mnie to wazna kwestia. Bo o ile AT4 można wsadzić w klape jakąś bo to wąskie ejst mniej więcej, to z dragonem już tego nie zrobie...
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
Witam,
Na samym poczatku napisałem , że taśm molle na szelkach i pasie biodrowym bedzie skolko godno ( wystarczająco dużo - jak w dużych Wolverinach z 2006r)

Co dotyczy kieszeni na Camelbaka - czy ma byc to kieszeń dodatkowa ( jak zaproponowaliśmy) czy dodatkowa przegroda w kieszeni głónej ( jak propozycje niektórych kolegów).
To przedstawię temat tak:
Kieszeń dodatkowa w naszym rozumieniu to nic innego jak owa przegroda w komorze gównej tylko z niezaleznym dostępem.
Nie mamy wówczas problemy z uzupełnienim wody w camelu, nie musimy dochodzić do camela wybebeszając rzeczy z komory głównj.

Aby ktoś nie odebrał opacznie żartu kolegi to wyjaśniam : nie planjemy w tym plecaku podklejanych szwów.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
arizzon.com: To jakie ty masz bary??!! 8O 8O
Mój kumpel ma ze 120 w klacie i z niego też zjeżdżają te szele...



Co do samej wagi, to nie przeraża mnie, aczkolwiek nie jest lekki. Takie pancerne materiały muszą ważyć. Wolę pancer, niż lekki syf.

Teraz pytanie: chcecie zrobić plecak miejski, czy szturmowy? Bo jeśli ten drugi, to nie musi być obły jakoś bardzo. Wtedy byłbym za opcją a'la Kifaru Pointman, tylko mniejszą.

Pas biodrowy mógłby być odpinany, ale na zasadzie kifaru, a nie wolfganga taternika raczej.

Tylko ze wtedy to byłby osobnym waistpackiem :)

Zasadniczo wolę szerokie skrzydła i węższą taśmę, niż sztywny pas w tego rozmiaru plecakach.
W końcu nie nosimy w nich po 30-40 kilo ładunku.
Podklejane szwy, to nie byłby głupi pomysł....
  • 0

budo_arizzon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32

arizzon.com: To jakie ty masz bary??!!
Mój kumpel ma ze 120 w klacie i z niego też zjeżdżają te szele...


No nie małe. Chociaż przyznaję że czasami przy większym naładowaniu plecaka i po większym łażeniu rzeczywiście spadają z ramion. Dlatego kombinuję czy czasem na własną rękę nie przerobić go trochę - no ale to był OT

chcecie zrobić plecak miejski, czy szturmowy? Bo jeśli ten drugi, to nie musi być obły jakoś bardzo. Wtedy byłbym za opcją a'la Kifaru Pointman, tylko mniejszą.


Ostateczna wizja plecaka jest jeszcze nie ustalona choć najprawdopodobniej zostanie taki kształt jak jest teraz. Wszystko zależy od tego jakiej wielkości on będzie. Chcielibyśmy by był to plecak przede wszystkim na wyprawy, survival, jako mały plecak przytroczony do dużego plecaka, jednakże jeśli ktoś będzie miał chęć to by mógł go też nosić w mieście. Tak więc plecak powinien mieć też trochę "linii" - tak się nam przynajmniej wydaje. Ale to wszystko wyjdzie w praniu.

Pozdrawiam serdecznie

arizzon.com
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
Nie wiem - ja bym chcial pelcak miejski - na chu... miejsce do troczenia karimaty ? Albo to jest plecak na krotkie wedrowki po miescie czy poza miastem - albo duzy wor na dluzsze wyprawy gdzie karimata jest potrzebna.

Ja bym chcial mocny solidny plecak z duza iloscia kieszonek, solidnie wykonany co by mozna bylo 10 - 20 kg zakupow przytargac (w adidasie ktorego do tej pory uzywam od paru lat da sie ;) ) - moze jakas malutka kieszonka na "batonik" co by sie go latwo wyjmowalo z zzaplecow. A taktyczne rzeczy to takie jak do miasta: komorka, baton ewentualnie zakryta kieszonka na gaz. Po co wiecej ? Camelbacki ? Ludzie :) kieszonka na politrowa kole i starczy :)

To takie moje dywagacje.

ps. i podajcie termin wyprodukowania bo nie wiem ile czasu stary adidac wytrzyma.


POzdrawiam
  • 0

budo_arizzon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32

ps. i podajcie termin wyprodukowania bo nie wiem ile czasu stary adidac wytrzyma.


W odpowiednim czasie 8)

arizzon.com
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_uspcomp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warmia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
Witam!
A może zamiast tornistrów na kredki można zastosować kształt jak w :


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Oczywiście w wersji ze stelażem na dwa ramiona. To,że pomieści trochę mniej, zrekompensuje swoją formą.Zastosowanie taśm pozwoli troczyć, dodawać itp. Nawet Kapral podczepi wyrzutnię lub moździerz :D . W tej wersji pojemnościowej wydaje mi się,że forma liczy się nie mniej od funkcjonalności. Uwaga o tornistrze jest celna, a to ma być taktyczny sprzęt :)
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
Czytam te posty i tak mi wychodzi jeden wielki galimatias bo już nie wiem co to ma być za plecak i właściwie do czego.

Miom zdaniem albo to ma być plecak do miasta i wtedy możemy sobie dywagować czy zmieścimy do niego laptop, komórkę , klucze od mieszkania drugie śniadanie i inne drobiazbi które mogą nam sie przydać na trasie Dom - Praca (Szkoła) i czy napewno musi mieć możliwość troczenia na zewnątrz np. karimaty czy posiadać kieszeń na camelbag-a
albo to ma być plecak na terenowe wypady na np. trzy dni gdzie poza jedzeniem, piciem zmieścimy jakąś latereczkę, ciuch na zmianę czy polar, dopniemy karimatę śpiwór i np. płachte namiotową, zmieścimy menachę a na zewnątrz doczepimy np. apteczkę czy większy nóż.
Wielokrotnie na tym forum dochodziliśmy do wniosku że jak coś jest do wszystkiego co jest do niczego i o wyjątki od tej reguły dość trudno ( choć się zdarzają ) Dlatego proponuję od początku określić do jakich celów ma być wykorzystany ten plecak czy to ma być plecak miejski na trase Dom - Praca ( Szkoła ) czy plecak w teren np. kompatybilny z plecekiem Wolverine i pod tym kątem rozważać jaki powinien być i darujmy sobie możliwości troczenia do plecaka miejskiego wyrzutni rakiet i karabinów :roll: albo liny a w plecaku na wypad w góry na siłę wcisnąć kieszeń na laptopa.


Pozdr. Surval
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
Słusznie Surval :!:

Z założenia ma to byc plecak w teren a nie na miasto. Wolverine 50 i 70L to wersje transportowe. A gdy jesteśmy juz na miejscu lub idziemy na 1-3dni to do malego Wolverina mozemy zabrać to co jest niezbedne w terenie. Czy na dole plecaka przytroczymy karimate, czy na górze podepniemy kilkametrów liny to kwestia calkowicie indywidualna.
Jak ktoś będzie chcial użytkować go w mieście i biegać z nim na wykłady z laptopem to proszę bardzo, ale specjalnych kieszeni z miękka wyściółka na laptopa nie planujemy w nim wprowadzać.

Przyznam szczerze , że tak naprawdę to mam jeden dylemat - jaka forme wybrać ?
Czy "tornister" jak obecna propozycja , czy "worek jak np. Sabre , Kifaru, czy nawet nasz Wolverine tylko mniejszy ( 30L).

Proszę o dyskusje w tym kierunku.

Na innym forum padłą propozycja aby duże kieszenie od Wolverine 50L i 70L bylo można troczyc do prezentowanej wersji. Osobiście uważam , że pomysł jest super.
Ale aby go móć zrealizować to w prezentowenym tu projekcie musimy zerzygnować z małej komory aby poszerzyć dużą i w ten sposób zyskac miejsce ( szerokość) na pasy molle do troczenia kieszeni od wersji 50 i 70L.

Kolejna prośba, o wypowiedzi na temat : czy "tornister powinien mieć dwie komory ( dużą i małą) czy wystarczy jedna duuuża.
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32

Przyznam szczerze , że tak naprawdę to mam jeden dylemat - jaka forme wybrać ?
Czy "tornister" jak obecna propozycja , czy "worek jak np. Sabre , Kifaru, czy nawet nasz Wolverine tylko mniejszy ( 30L).
.



Sugeruje zrobienie ankiety. Tak bedzie prosciej. Dla mnie "tornistry" odpadaja, ale moje preferencje niekoniecznie musza sie pokrywac z preferencjami innych.
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
Osobiście sugerował bym Wolverin-a pomniejszonego do pojemności 30l, miło by było by był kompatybilny z wersją 50 i 70l co dawało by w połączeniu obu plecaków naprawdę konkretny wór transportowy - 80l i 100l, jak do tego dołączymy zestaw zasobników to ja bym tam chyba cały dom zapakował, co do ilości komór to myślę , że w 30-to litrowym plecaku wystarczy jedna duża komora co jak powiedział makato pozwoliło by na dołączanie w razie potrzeby bocznych zasobników do 30-tki a nie do 50-tki czy 70-tki to dodatkowo zwiększyło by jego pojemność i pozwoliło dowoli konfigurować elementy zestawu dopasowując do indywidualnych potrzeb.



Pozdr. Surval
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
dwie komory sa przydatne, ale nie niezbedne
fajny bylby taki maly transformers - polaczenie dwoch 30stek :]
jesli chodzi o kroj, to opcja "wor" ograniczy prawdopodobnie liczbe chetnych do tych osob potrzebujacych plecaka wycieczkowego, ja osobiscie wolalbym bardziej "miejska" forme plecaka (i faktycznie nie kanciasta jak wczesniej pisalem)
czy ankieta bedzie miarodajna ? smiem watpic przy tak ograniczonej liczbie uzytkownikow
  • 0

budo_edtheduck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa propozycja plecaków Arizzon - Wolverine 28-32
Plecak 30 litrowy używany do krótkich wypadów powinien mieć kształt worka, albo gruszki.
Popieram to co napisał Surval
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024