Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ten miecz sie do czegoś nada?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_birdy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Czy ten miecz sie do czegoś nada?
Link: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dane: KATANA TRENINGOWA
Miecz solidnie wykonany, dobrze wyważony, z właściwymi proporcjami , znakomicie nadaje się do treningu iaido i iaijutsu dla początkujących i średniozaawansowanych. Głownia stalowa z widoczną imitacją linii hartu (hamon). Pochwa drewniana, wykończona w kolorze czarnej laki, z dołączoną taśmą sageo. Rękojeść z oplotem w kolorze czarnym, pod taśmą imitacja jasnej rai; menuki w kształcie stylizowanych smoków. Tsuba, fuchi i kaschira - wykonane z patynowanego mosiądzu, ozdobione motywem smoka. Dostępny w dwóch wariantach: z nieostrzoną lub ostrzoną głownią. Długość głowni 73 cm, dł. rękojeści 25cm, dł. całego miecza w pochwie 106 cm., waga miecza 1 kg, pochwy 0,26 kg.

Jestem początkujący chciałem troche potrenowac i zastanawiam sie czy nie bedzie obciachu jak wyskocze z takim mieczem zapisujac sie na treningi.
  • 0

budo_muha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ten miecz sie do czegoś nada?
Ostrze 73 cm = okolo 2.45 shaku. Calosc 106 cm. Na zdjeciu tego nie widac, ale sugeruje to dosc dluga tsuke - moze okazac sie niewygodne. A hammon taki jak na fotce wywoluje u mnie skojarzenie z piłą zębatą :twisted: Miecz w ząbek hartowany urwał jego nać ...

Edit: aj, przepraszam. To jest dlugosc calosci w saya...
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ten miecz sie do czegoś nada?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tam mozna kupic iaito juz od 650zl to dobra i sprawdzona firma, nie ma co kombinowac na sile.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ten miecz sie do czegoś nada?
Nie wiem, mnie jakoś motyw smoka mało oprzekonuje, drugie to ten hamon, wygląda prawdę mówiąc wstrętnie. Ten miecz za bardzo przypomina zabawkę na scianę, weź kup sobie coś z Tozando, link w poście przedmówcy.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ten miecz sie do czegoś nada?
straszny szajs, nie kupuj tego. rzeczone tozando lub mantisswords.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ten miecz sie do czegoś nada?

Jestem początkujący chciałem troche potrenowac i zastanawiam sie czy nie bedzie obciachu jak wyskocze z takim mieczem zapisujac sie na treningi.

Najpierw idz na trening i spytaj sie nauczyciela, jaki sprzet bedzie ci potrzebny.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ten miecz sie do czegoś nada?
obciachu nie bedzie

sporo ludzi w polsce tym cwiczy - sam troche tego sprzedalem :)
mieczem mozna cwiczyc spokojnie i bez wstydu

nie pytaj zawodowcow o sprzet tylko normalnych cwiczacych i to tych nie zmanierowanych

jakby zapytal szumachera jaki samochod jest dobry to jady to co by ci polecil?
co by nie polecil to bys nie mial szmalu na to

co do tozando - za 650 zl to wlasnie szajs mozna kupic
i ten miecz ktory tutaj wkleiles jest lepszy ze dwa razy

nie wszystko zloto co zolte 9czyt japonskie:) )

jesli chcesz iaito z japoni na przyzwoitym poziomie musisz wydac ok 1200-1600zl
wszystko ponizej tej ceny sobie podaruj bo lepiej kupic miecz taiwanski za 400zl

poza tym ten miecz ma jedna zalete - jest stalowy, zadnym iaito z lekkich i miekkich stopow metali tak nie pocwiczysz jak stala - mam kilka mieczy (w tym i ten) i gwarantoje ze stal to stal!

co do hamonu na tymmieczu - ja mam tez wersje bez hamonu - wyglada duzo atrakcyjniej
  • 0

budo_hatamoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ten miecz sie do czegoś nada?
Ja od niedawna również ćwiczę takim mieczem, mam go w wersji ostrzonej. Podobnie jak przedmówca uważam, że jest to badzo dobry sprzęt. Wykonywałem nim nawet tameshigiri (cięcie słomianych mat) i wyszło bez zarzutu. Mam znajomego, który używa tego miecza od miej więcej roku, także do tameshigiri, i z mieczem nic się nie dzieje. A co do iaito z TOZANDO, to faktycznie jest to sprzęt oryginalnie japońśki itd. ale osobiście nigdy nie kupiłbym takiego ze względu na to, że nie jest on stalowy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024