Skocz do zawartości


Zdjęcie

w Anglii dla dzieci poszukuje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_yogi40
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin i anglia

Napisano Ponad rok temu

w Anglii dla dzieci poszukuje
witam serdecznie - ekonomia wygnala mnie pare mcy temu na wyspe, moi 2 chlopcy [ 9 i 12 lat ] dojada na wakacje i tu zostaniemy. Jako ze cwicza " od przeczkola " i to uwielbiaja chce zeby robili to tutaj dalej na jako takim poziomie. Jestem gotow przeniesc sie w kazdy zakatek wyspy jako ze bedzie to lagodzilo ich emigracyjny stress [ nowa obcojezyczno i kulturowo szkola brrrrrrrrr ] . Oczywiscie szukam w necie na tyle na ile pozwala mi czas i mozliwosci [ tylko biblioteka ] ale widze tylko krotkie opisy roznych dojo same b male grupy, nazwiska sensei wiec jako laik ze slabym ang rownie dobrze moge strzelac w lotto. Jako ojciec 2 ancymonow chce powiedziec ze "A" jest doskonale takze dla dzieci, szczegolnie tych dynamicznych ktorym nie pomagaja rowery, baseny, liny pod sufitem a dodajac do tego image senseja jest w wychowaniu na ludzi b pomocne [ poza tym panie co lone wyprawiaja na tych materacach to ludzkie pojecie przechodzi ]. Bede b wdzieczny za kazda informacje - bogdan f.
  • 0

budo_eutyfrona
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Derby

Napisano Ponad rok temu

Re: w Anglii dla dzieci poszukuje
Ja mieszkam w Derby, tu są dwa doja, w obu mają grupy dziecięce.
W każdym mieście praktycznie jest jakieś dojo, zależy, co Cię interesuje.
  • 0

budo_mauri
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: w Anglii dla dzieci poszukuje
Sadze, ze najlepszym rozwiazaniem byloby po prostu wybranie sie do kilku, badz tez kilkunastu dojo chociazby dla samej obserwacji. Mysle, ze odwiedziwszy kilka miejsc latwiej bedzie podjac decyzje.

Natomiast jesli chodzi o kluby aikido w UK to niekiedy mozna sie natknac na wiele interesujacych a zarazem nieco komicznych rzeczy.

Np. w jednym z klubow, ktore odwiedzilem, na kamizie obok fotografii zalozyciela federacji (bynajmniej nie Ueshiby), przed kazdym treningiem stawiane sa oprawione w ramke przepisy przeciwpozarowe, a przed przystapieniem do pierwszego treningu zostaje sie oprowadzonym po budynku w celu wskazania wyjscia ewakuacyjnego. Coz, ostroznosci nigdy nie za wiele...

W tym samym dojo nie ma prawa takze cwiczyc nikt, kto nie wplaci uprzednio rocznej skladki ubezpieczeniowej i nie pomoga argumenty, ze zanim sie zdecydujesz to chcialbyc sprobowac raz lub dwa zeby zobaczyc co to w ogole jest to aikido.

Coz, angole widocznie tak maja

Pozdrawiam...
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: w Anglii dla dzieci poszukuje
U mnie (Polska) jest tak samo: możesz nie zapłacić składki ale ubezpieczenie musisz.
  • 0

budo_yogi40
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin i anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: w Anglii dla dzieci poszukuje
,, Ja mieszkam w Derby, tu są dwa doja, w obu mają grupy dziecięce.
W każdym mieście praktycznie jest jakieś dojo, zależy, co Cię interesuje. ,,

dzieki za wskazówke , ale w necie otwiera mi sie tylko jedno dojo [ parliamen street ] i z tego co zrozumiałem moim kalekim angielskim [ a własciwie z fotki ] jest tam paru juniorów w początkującej grupie.Drugie dojo [springwood drive oakwood ] nie otwiera sie wcale , być może jest to większa grupa.Droga Eutyfrono jeżeli potwierdzisz mi że swoje bobaski także zapisałabyś do tej sekcji to przejadę się i popatrzę na trening - mam na szczęście pojazd gazowy. W tematach budo jestem laikiem i domyslam sie że wielkość nie ma nic wspólnego z jakością :-) ale moi chłopcy ćwiczą w b. dużym lubelskim dojo w grupie zaawansowanej i robią całkiem inne i fajniejsze koziołki niż grupa początkująca. O równie fajnej atmosferze i kontaktach na lini juniorzy - trenerzy - rodzice nawet pewnie nie mam co marzyć ale żeby nie musieli zaczynać od początku... A tak swoją drogą z punktu widzenia początkującego robola na wyspie - jest to piękny kraj ale bije po oczach wszędobylską ciasnotą [ ceny z metra pewnie jak w wa-wie ] i pewnie odbija się to niestety na tak ważnej dziedzinie życia jak wielkość maty.Na podróże po innych miastach nie za bardzo mnie stac - jestem kierowcą a nie stomatologiem i nie za bardzo mam czas [ teraz np wpadłem do dzieci na komunie i tak wsuwam pyszne polskie jedzenie że złapałem 105 i nie mogę od 2 tyg wrócić ]. [ no do tego oczywiście jeszcze dochodzi jeszcze czynnik regulacyjny... ]
  • 0

budo_eutyfrona
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Derby

Napisano Ponad rok temu

Re: w Anglii dla dzieci poszukuje
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Pierwszy link to Ki Aikido... Drugi chyba już znalazłeś, dojo przy Parliament Street:)
Moje dziecko jeszcze jest za małe (4 latka), chociaż znalazłam kluby innych sztuk walki reklamujące się, że przyjmują dzieci od 3, 5 :) .
  • 0

budo_yogi40
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin i anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: w Anglii dla dzieci poszukuje
dzięki niech Ci Bozia " w danach " wynagrodzi .... :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024