Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiosenny staz NEAikikai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai

Taka jest juz rola uchideshi, nie ma znaczenia, czy on cokolwiek lubi czy nie. Chce sie uczyc u tego instruktora --> zostanie przekuty, jak kowal przekuje stary, dziurawy cebrzyk na nowiutka kose. 8)


No właśnie o tym pisze. Powinien, przy każdej nadażającej się okoliczności "dążyć do przekucia", zadawać jak najwięcaej pytań i narażać się na wpierdziel ze strony mistrza, a tu proszę sytuacja zgoła odwrotna i dźiwnie paranoidalna, nazwałbym ją tak: "z całego serca unikam nauki, po którą przyszedłem" :twisted:
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai
chibe dobrze jest ogladac na video :) .
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai

chibe dobrze jest ogladac na video :) .


To prawda, piekne Aikido
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai

No właśnie o tym pisze. Powinien, przy każdej nadażającej się okoliczności "dążyć do przekucia", zadawać jak najwięcaej pytań i narażać się na wpierdziel ze strony mistrza, a tu proszę sytuacja zgoła odwrotna i dźiwnie paranoidalna, nazwałbym ją tak: "z całego serca unikam nauki, po którą przyszedłem" :twisted:


aikido jest pelne paradoksow, nieprawdaz :)

chibe dobrze jest ogladac na video

zajadajac serniczek :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai
Udalo mi sie zrobic 4 klipy video z Chiba sensei. Zajmuja ok 20MG i sa w mpeg. Jakby ktos mial kawalek miejsca na serwerze, to mozna by udostepnic do obejrzenia?

Pierwszy raz w zyciu edytuje dvd, qrczaki, nielatwa sprawa.....
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai
witam rade ekspertów..
bede złośliwy - z całej tej gromadki naszej tylko ja byułem uchideshi Chiba sensei i powiem krótko - nikt nie jest sadystą i nikt nie dostaje wiecej niz moze przyjąć. Uchideshi ma milion lepszych okazji - osobistych, zeby zadawać odpowiednie pytania (uczysz sie szybko ze słowo jest jak fiz. ruch -odpowiadasz za każde) niz robic z siebie głupa na wielkim stażu.. jest zajęty siedzeniem w seiza przez godzine i oczekiweaniem na bycie uke w kazdej chwili.
system uchideshi to nie niedzielny kursik tylko szkolenie przyszłych instruktorów.
przeraza mnie ta wizja milusiego aikidka dla kazdego, nie oczekuje jednak zrozumienia od loży teoretyków internautowych -własnie w tej chwili odbywa sie staz z Shidoin od Chiba Sensei - we Wrocławiu - z polski nikt nie przyjechał - ale jak widaćpowyżej każdy sie na tym superowo zna.... cały internet.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai

przeraza mnie ta wizja milusiego aikidka dla kazdego, nie oczekuje jednak zrozumienia od loży teoretyków internautowych -własnie w tej chwili odbywa sie staz z Shidoin od Chiba Sensei - we Wrocławiu - z polski nikt nie przyjechał - ale jak widaćpowyżej każdy sie na tym superowo zna.... cały internet.


Zdenerowowałewś się :?: :twisted:
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai
rozumiem cie. jestes drazliwy, bo ludzie mowia, co im sie nie podoba w metodyce pana chiby.
wytlumacz mi prosze jak to jest, ze 9. dan aikido ma tak wysoki wspolczynnik kontuzjogennosci wykonywanych przez siebie technik?
moze powiesz, ze to wina uke? w aikido nie ma sparingow, wiec kazdy rozsadny instruktor (co dopiero pan chiba) jest w stanie dopasowac dynamike i forme techniki do poziomu uke.
i nie rozumiem w ogole tego argumentu z braniem odpowiedzialnosci za slowa. jest on doprawdy schizofreniczny. jesli pytam sie, jak zrobic nikyo, nie znaczy, ze mam ochote, aby mi ktos zlamal nadgarstek. panu chibie zdarza sie to dosyc czesto.
kazdy cwiczy to, co mu pasuje :) .

  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai
A ja bym pana Chibe wsadził do klatki, z fedoram np. - tam bys ie wyzył...albo by sie na nim wyzyli :) :) :)

Nie no joke :wink:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai
w pelni popieram Pmasz'a

rozumiem cie. jestes drazliwy, bo ludzie mowia, co im sie nie podoba w metodyce pana chiby.

a kto (oprocz Pmasza..) zna "metodyke Pana Chiby" :?: (taaak..ja wiem ze kolega koledze i kolejnym paru kolegom przekazal co nieco na ten temat..ale to nie to samo :P )


wytlumacz mi prosze jak to jest, ze 9. dan aikido ma tak wysoki wspolczynnik kontuzjogennosci wykonywanych przez siebie technik?
moze powiesz, ze to wina uke? w aikido nie ma sparingow, wiec kazdy rozsadny instruktor (co dopiero pan chiba) jest w stanie dopasowac dynamike i forme techniki do poziomu uke.
i nie rozumiem w ogole tego argumentu z braniem odpowiedzialnosci za slowa. jest on doprawdy schizofreniczny. jesli pytam sie, jak zrobic nikyo, nie znaczy, ze mam ochote, aby mi ktos zlamal nadgarstek. panu chibie zdarza sie to dosyc czesto.
kazdy cwiczy to, co mu pasuje :) .



aikido to nie balet ani kabuki...
mi tez sie nie podoba wiele rzeczy (nie mowie tu o shihan Chiba)..ale jesli chodzi o takich nauczycieli nie posunalbym sie do publicznej krytyki...
ps. a od kiedy shihan Chiba ma 9 dan :?: bo moze cos mi umknelo :?:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai
achaaa..
i to nie jest zaden "pan Chiba" tylko shihan aikido i sensei byl uchideshi o sensei.....
zreszta inforamcje na temat sensei Chiba mozna znalezc w necie....
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai

system uchideshi to nie niedzielny kursik tylko szkolenie przyszłych instruktorów.


chciałoby się rzec komandosów :twisted:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai

rozumiem cie. jestes drazliwy, bo ludzie mowia, co im sie nie podoba w metodyce pana chiby.

a kto (oprocz Pmasza..) zna "metodyke Pana Chiby" :?:


Ja nie znam, ale też nie znam drugiego shihana, o którym bym ciągle słyszał, że ktoś tam wyszedł ze stażu połamany, to podjudzam, jak to u mnie (oczywiście, w dalszym ciągu, w celach jaknajbardziej pedagogicznych :lol: )

A nasz drogi Pmasz ma okazję nas powyprowadzać z błedu i dyskusja się bedzie toczy, prawda :lol: :twisted: :?:
  • 0

budo_mandala
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai
tiiiaaa... trochu mnie to niepokoi co tu czytam 8O ...ja rozumiem wypadki sie zdarzają ...
ale chyba nie w tym sens ...przychodzimy do dojo po nauke za ktorą zresztą płacimy ... a nie po to zeby zostać kalekami ...jak nam połamią ręce to czym zarobimy na kolejny miesiąc opłat za treningi ? ...
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai

...jak nam połamią ręce to czym zarobimy na kolejny miesiąc opłat za treningi ? ...

Nogami? Niejaki David B., mąż swojej żony Viktorii, zarabia 100.000 ojro tygodniowo nogami, kopiąc skórzany przedmiot pożądania 22 mężczyzn... :)
  • 0

budo_mandala
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai
tiiiaaa ...tak se patrze na te swoje giry i ..nie wydaje mnie sie żeby to było możliwe... :)

a tak a propo tematu ...z lekka, w żeglarstwie jest taki podział na : turystów, żeglarzy i zejmanów ...turyści lubią najbardziej leżeć na pokladzie i sie opalać najlepiej w portach bo można na laskach zrobić wrażenie, zejmani to ci co musi być dla nich sztorm, zimno, najlepiej jeszcze deszcz i żeby wszyscy sie porzygali bo tak buja !...a żegalrze to ci co nie przywiązują sie ani do jednego ani do drugiego, jak słońce fajnie jak deszcz trudno ...poprostu pływają ...

ciekawe czy i w aikido jest taki podział ?
  • 0

budo_traffka
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scyzorykowo :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai
Skojarzylo mi sie z opisem w ksiażce "Duch Aikido" Kisshomaru Ueshiby. Opisuje tam jak ludzie przychodzili na treningi zarowno w deszcz jak i w upal (te mialy miejsce na dworze), bo liczyl sie dla nich sam trening, a nie to, czy zajecia odbywaja sie w klimatyzowanym dojo. Ale to taki maly offtop :)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai
:-)
nie ma sensu naprawde - aikido sie studiuje - nie o nim gada. prosze wiecej szacunku dla ludzi wyższych stopniem.
teoretycy bokkena ;-) )) 8O :) :) 8O :) :) 8O :) 8O :) :) :? :) :) :) :) :)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai


rozumiem cie. jestes drazliwy, bo ludzie mowia, co im sie nie podoba w metodyce pana chiby.

a kto (oprocz Pmasza..) zna "metodyke Pana Chiby" :?:


Ja nie znam, ale też nie znam drugiego shihana, o którym bym ciągle słyszał, że ktoś tam wyszedł ze stażu połamany, to podjudzam, jak to u mnie (oczywiście, w dalszym ciągu, w celach jaknajbardziej pedagogicznych :lol: )

A nasz drogi Pmasz ma okazję nas powyprowadzać z błedu i dyskusja się bedzie toczy, prawda :lol: :twisted: :?:


zapraszam do wrocławia - daj mi kilka dni a pokaże ci wszystko co bede umiał przekazać - bez słowa...
i to jest odpowiedz na cały topik - teraz mozecie napisać o tym 5 stron hahahahahaa
  • 0

budo_mandala
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosenny staz NEAikikai

:-)
nie ma sensu naprawde - aikido sie studiuje - nie o nim gada. prosze wiecej szacunku dla ludzi wyższych stopniem.
teoretycy bokkena ;-) )) 8O :) :) 8O :) :) 8O :) 8O :) :) :? :) :) :) :) :)



tiiiaaa ...łubu..dubu... a i w drugą strone też nie zaszkodzi :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024