Skocz do zawartości


Zdjęcie

kobieta vs mezczyzna na treningach tkd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
jakie rozdete ego ? 8O i gdzie ja napisalem o przytrzymaniu ? to raczej ty masz jakies kompleksy na punkcie nierownosci szans. :roll:

nie napisalem, ze mam podejscie "ja byc misztrzu" itp tylko ze stawianie slabszych z silniejszymi w sparingach/cwiczeniach jest bez sensu i moim zdaniem powinno sie to robic w parach o podobnych umiejetnosciach. ;)

a co do tej dysproporcji plci - nie przyszlo ci do glowy, ze niektore dziewczyny po prostu nie chca trenowac sztuk walki bo maja wyobrazenie, ze beda obkladane na treningach przez facetow ? :X
  • 0

budo_dauniel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
Ja osobiście nie lubie sparować z dziewczynami, choć oporów przed biciem się z nimi wyzbyłem się już dawno. Być może to tylko u mnie w klubie są takie dziewczyny które starają sie zrobic mi coś za wszelką cenę, ale strasznie mnie to wkurza np. podczas tarczowania, gdy widzi że nie robią na mnie wrażenia jej kopnięcia, kopie mnie wtedy w twarz, albo znienacka jakieś tora yop w brzuch. Podczas sparingów, gdy nie może mnie uderzyć, buch między nogi. Uważam że dziewczyny nie mają ducha walki, a przynajmniej większość. Poza tym samo trenowanie a tym bardziej sparowanie uważam za niezzbyt kobiece :lol:
  • 0

budo_naina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dna piekła
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd

kiedys tez mialem sytuacje gdy tarcze trzymala dziewczyna i kopalismy zwykle ap chagi z przytrzymaniem,

Tu napisałeś o przytrzymaniu . Nie mam obsesji na punkcie równości płci :lol: . A rozdentego ego się nie deklaruje tylko wynika z kontekstu wypowiedzi. Jeśli dziewczyny nie decydują się na coś ze strachu to ich wybór ja tylko zauważam fakt,że w SW jest ich bardzo mało.
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
naina --- a czemu uwazasz ze kazda dziewcyzna co nie trenuje SW to jest strachliwa? moze maja ciekawsze zajecia Kobietki niz trzaskanie sie z facetami ? : PP [yoke]
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd

Ja osobiście jak mam walczyć z płcią przeciwną to staram się wykazać przewagą techniczno-taktyczną i na tym mogę się skupić. No ale rzeczywiście są macho którzy się do tego nie zniżą :)

kurka, ale tu nie biega o macho
Przesadne markowanie ciosow prowadzi do zlych nawykow, a jak tego nie robilem to kilka razy stanely swieczki w oczach, raz czy dwa poszla krew a jak sie czulem nie powiem.
Dodatkowo przy tym przesadnym markowaniu sparringpartnerka(cwiczylem wiecej niz z jedna) w 99% ignorowala ten nie do konca zadany cios, tak jakby go nie bylo i szla do przodu, ale wolalem juz to niz powodować ze dziewcze się rozpłacze, a w najlepszym przypadku będzie krzywić. Poza tym ciosy na korpus odchodziły bo przecież niechcacy można o michały zawadzić, to by dopiero było...
Z drugiej strony fakt faktem, dziewczyny które nie sparują z chłopakami nigdy nie będą najlepsze, zbyt często działa zasada koleżanek o której już ktoś wspomniał.


dlatego osobiście nie lubię sparowac z płcią przeciwna i unikam tego jak moge, no, chyba że na matach :)
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd

Przesadne markowanie ciosow prowadzi do zlych nawykow, a jak tego nie robilem to kilka razy stanely swieczki w oczach, raz czy dwa poszla krew a jak sie czulem nie powiem.
Dodatkowo przy tym przesadnym markowaniu sparringpartnerka(cwiczylem wiecej niz z jedna) w 99% ignorowala ten nie do konca zadany cios, tak jakby go nie bylo i szla do przodu


to jest w ogole najwiekszy mankament sparingow w taekwondo badz tez ooglnie w light kontakci.... :cry:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd

to jest w ogole najwiekszy mankament sparingow w taekwondo badz tez ooglnie w light kontakci.... :cry:


u was się markuje ciosy????
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
nie ale nie walczy na full a to juz jest markowanie no chyba ze wy macie wersje full kontakt taekwondo
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
U nas w klubie trenuje aktualnie mistrzyni swiata juniorek w walkach (ITF) Anna Szczepanska i mam z nia okazje cwiczyc a takze sparowac i powiem wam ze ksywka "bokserka" nie wziala sie z nikad i nawet Amit i Bartek Batra (KN) sparuja z nia na maksa i ona potrafi niezle im oddac i nie maja z nia za latwo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
deejay, nie wim jak u ciebie, ale tam gdzie ja ćwiczę jest przewaga osobników płci męskiej, i sparowanie z dziewczynami trafia mi się "raz na sto lat" i dlatego nie robię z tego problemu.
of10, i bez full kontaktu zdarza się wystarczająco dużo kontuzji
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
deejay, nie wim jak u ciebie, ale tam gdzie ja ćwiczę jest przewaga osobników płci męskiej, i sparowanie z dziewczynami trafia mi się "raz na sto lat" i dlatego nie robię z tego problemu.
of10, i bez full kontaktu zdarza się wystarczająco dużo kontuzji
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
nie no ja to rozumiem bo nie raz kogos uszkadzlaem wraz ze zlamaniem nosa ale to nie to samo nie ta sama walak nie to samo do niej nastawienie itd
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd

nie no ja to rozumiem bo nie raz kogos uszkadzlaem wraz ze zlamaniem nosa . . .

A ciebie ktoś uszkodził?
  • 0

budo_naina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dna piekła
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd

naina --- a czemu uwazasz ze kazda dziewcyzna co nie trenuje SW to jest strachliwa? moze maja ciekawsze zajecia Kobietki niz trzaskanie sie z facetami ? : PP [yoke]


Dementuje absolutnie, nie uważam,że dziewczyny które nie trenują SW są strachliwe.To jest kwestia upodobań i wyboru. Każdy ma swoją pasję i niektórych SW poprostu nie interesują i nie odpowiadają. Poprostu wielu nie odpowiada właśnie tłuczenie się z facetami i należy to zrozumieć. A np. ja nigdy nie podskakiwałabym na aeribiku albo nie wymachiwała różowymi pomponami:P :) . Ale nikogo nie potępiam za to.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd

A ciebie ktoś uszkodził?


nie zdarzylo sie...
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
Jak przestawią ci nos, żebra czy naruszy mostek to może zmienisz choć trochę zdanie. A są to kontuzje z którymi spotkałem sie na light kontakcie. Startowałeś na zawodach tak na poważnie? Bo z moich obserwacji wynika że w wielu przypadkach siła uderzeń to nie jest taki light jak wynika z przepisów. Różnica bardziej wynika z podejścia. Np. nie dopuszcza się do lania zawodnika który już nie jest w stanie się bronić a jeszcze stoi.
Zostań zawodnikiem, wyjdź na 2x 2 min. i powiedz że nie jesteś zmęczony bo to nie są walki na full to pogadamy.
A żeby nie robić off topa to ćwiczenia z dziewczynami traktuję trochę jako pomoc dla nich - w końcu są z tego samego klubu.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
nie no ja nie mowie ze nie ma kontaktu i ze jest nie wiadomo jak lightowo jest kontakt jest nawet mocny kontakt ale ja tylk opodkreslam ze jest jednak pewna roznica ..

u nas jest wystarczajaco duzo dziewczyn zeby same ze soba sparowaly
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
chcialbym cos dopisac, ale widze, ze mamy cenzure... :evil:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd

chcialbym cos dopisac, ale widze, ze mamy cenzure... :evil:


???
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta vs mezczyzna na treningach tkd
o co Ci chodzi z ta cenzura jzu w drugim temacie to napisaels? silent??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024