Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gazy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Gazy
Odgrzebuje temat, ktory cos ok. 2002 poruszany byl na dziale Ulica, a ktory ze wzgledu na przedmiot chcialbym poruszyc tutaj.
Otoz zycie zmusilo mnie do kupienia gazu w celach obronnych. Po lekturze topic'u i dlugim grzebaniu w necie postanowilem wybrac cos t tych dwoch:
1. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ino, ze pewnikiem wezme model w piance
2. mieszankeCS/OC Mace, ktora mozna znalezc [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], albo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Problem jest - nie spotkalem nikogo, kto wypowiedzialby sie na temat mieszanych CS/OC po uzyciu w praktyce. Wiec tu pytanie do Was - znacie? Co polecacie?
I ewentualnie pytanko o takie cosik, co jest [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] albo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - niby wiecej jednostek OC, ale mniejsze stezenie niz w w/w. Zaznaczam - gaz ktory chce kupic ma zatrzymac przeciwnika lub zniechecic go do jakiejkolwiek akcji na przynajmniej minute; dzialac moze dluzej, ale to juz mnie nie interesuje ze wzgledow oczywistych :twisted:

P.S.: Ja uwazam to za element taktycznego gearu, ale jesli mod uwaza inaczej, to prosze o przeniesienie gdzie trzeba :evil:
  • 0

budo_m1999
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazy
Przyznam się, że tytuł posta wzbudził u mnie pewne skojarzenia... :twisted: A tu chodzi o gazy taktyczne...ups, obronne. Czy ma to jakiś związek ze sobą?

Osobiście uważam, że kupowanie Walthera to wyrzucanie kasy. Seria TW1000 ma bardzo dobre opinie i zauważyłem, że w sumie cięzko je kupić. Dodatkowo piana - to raczej do zastosowań specjalnych, chodzi o dokładną kontrolę rozprzestrzenianiem się substancji drażniących. Dla policji i ochrony do użycia w miejscach zatłoczonych raz, i skucia/obezwładnienia w kontakcie po użyciu tego dwa. Do "normalnych" zastosowań dylematem jest chmura czy żel. I tu sprawa wcale nie jest taka prosta.

Mieszanki to sprawa głównie marketingu. Gaz pieprzowy wystarczy sam. CS i tak działa z opóźnieniem więc najwyżej wzmacnia efekt na później, na czym ci podobno nie zależy.
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazy
Moim zdaniem powinieneś olać te małek keychain jeśli to ma być podstawowa broń, jest on poprostu za mały (ale i tak lepsze to niż nic). Gazy z rodziny Fox'a uchodzą za naprawdę dobre, a podobno pieką piekielnie ale krócej niż niektóre inne, a o to chyba Ci chodzi.

Walther też podobno dobry, a to TW 1000 nic właściwie konkretnego nie słyszałem. Tylko tyle, że raz zadziałał świetnie innym razem, że źle.
Mało mogę Ci doradzić, ale wiem, że te malutkie są za małe,
Pozdrawiam
  • 0

budo_witia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żolyborz, stolyca Warszawy ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazy
Polecam ten gaz.
Szwajcarski, policyjny. Pancerna obudowa, która może posłużyć za kubotan i metalowy klips, dzięki któremu nie trzeba mieć pokrowca.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_juga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazy
Pozdrawiam,
Gdzie ten gaz mozna kupić?

juga
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazy

Przyznam się, że tytuł posta wzbudził u mnie pewne skojarzenia... :twisted: A tu chodzi o gazy taktyczne...ups, obronne. Czy ma to jakiś związek ze sobą?

O to mniej wiecej chodzilo :wink: A czy ma to jakis zwiazek ze soba? No jasne - atawistycznie wiele napadnietych osob (podobnie jak i zwierzat) ma jakies sensacje jelitowe i wydziela lub moze wydzielac gazy. Podejrzewam, ze te nowe, pieprzowe i inne wynalazki sluza temu samemu :wink: aczkolwiek sa mniej krepujace towarzysko w uzyciu :)

...piana - to raczej do zastosowań specjalnych, chodzi o dokładną kontrolę rozprzestrzenianiem się substancji drażniących. Dla policji i ochrony do użycia w miejscach zatłoczonych raz, i skucia/obezwładnienia w kontakcie po użyciu tego dwa. Do "normalnych" zastosowań dylematem jest chmura czy żel. I tu sprawa wcale nie jest taka prosta...

Na tym za bardzo sie nie znam i niestety nie mam wystarczajacei ilosci odpowiednich zwierzatek, aby przetestowac co jest najlepsze, a myszy nie bede przeciez meczyl. Podejrzewam, ze po dalszej lekturze pozostane przy zelu lub przy stozkowej chmurze. Jakby nie bylo latwiej tym trafic. Co do marki - juz wybralem, a z tego co ogladalem i czytalem po necie kazda z nich ma opinie, ze raz dziala, a raz nie.

Mieszanki to sprawa głównie marketingu. Gaz pieprzowy wystarczy sam. CS i tak działa z opóźnieniem więc najwyżej wzmacnia efekt na później, na czym ci podobno nie zależy.

O tym, ze CS dziala z opoznieniem nie wiedzialem. Mieszanke wybieralem dlatego, ze wielu ludzi bylo zgodnych, ze CS, oficjalnie dobry i skuteczny, nie dziala na pijanych i podpitych, a OC i owszem i dlatego stwierdzilem, ze jak mieszaja, to po to, zeby dzialalo lepiej. Negatywny efekt zdrowotny u przeciwnika mnie nie interesuje, gdyz uwazam, ze skoro jego zdrowie nie przeszkadzalo mu w checi zrobienia mi kuku, to i nie bedzie mu przeszkadzac w pozbieraniu sie po gazie. A jesli bedzie odwrotnie, to juz jego problem - jakby mnie ominal, nic by mu nie bylo.

Moim zdaniem powinieneś olać te małek keychain jeśli to ma być podstawowa broń, jest on poprostu za mały (ale i tak lepsze to niż nic). Gazy z rodziny Fox'a uchodzą za naprawdę dobre, a podobno pieką piekielnie ale krócej niż niektóre inne, a o to chyba Ci chodzi.

Jes, of kors - gaz ma powalac. Ino ze w tych malych keychain uzyto OC o innym stezeniu niz w pozostalych (normalnie jest 10% i 2mln jednostek, a w tych maluchach jest 2% ale 5,3mln jednostek) i nie wiem, jak to dziala (dla przypomnienia uwaza sie, ze czysta capsoicyna ma 15mln jednostek). Poza tym gaz dla mnie nie ma byc podstawowa bronia, tylko albo sluzyc jako stoper dla agresora, abym mogl spokojnie zastosowac "spierdalamento", albo jako namiastka atemi, zanim mu przywale czyms, po czym na pewno nie wstanie :twisted: . Dlatego efekt dzialania dluzszy niz minuta (no, gora 5 przy kilku kolesiach) malo mnie interesi.

Polecam ten gaz.
Szwajcarski, policyjny. Pancerna obudowa, która może posłużyć za kubotan i metalowy klips, dzięki któremu nie trzeba mieć pokrowca.

Hmm, a cosik wiecej na ten temat mozna prosic?
  • 0

budo_moriel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazy
O tutaj jest fajne opracowanie na temat właśnie miotaczy gazu :)
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazy
Witia - znalazlem. To jest RSG na ktorym bardzo wiele osob wiesza psy. Jedyna roznica - na rynek cywilny, z tego co widzialem, wypuszczaja bez tego "kubotanowego" opakowania :?
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazy

O tutaj jest fajne opracowanie na temat właśnie miotaczy gazu :)

:roll: :roll: :roll: a jak zawsze prosze - czytac uwaznie, zanim sie cos wklei. Prosze kliknac na pierwsze czerwone zaznaczenie w moim poscie zaczynajacym ten topic. :nie:
  • 0

budo_moriel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazy
Przepraszam, racja. Przeglądarka mi zawiodła i kiepsko podświetliła tego linka :/
  • 0

budo_arnold333
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazy
CZy gaz pieprzowy (osobiście noszę żel pieprzowy CAnnon) traci swe właśiwości po przekroczeniu terminu ważności. Przypuszczam żę nie od razu, więc przez jaki czas jeszcze go mogę nosić po przekroczeniu tego terminu?
Z góry dzięki!
  • 0

budo_m1999
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazy

CZy gaz pieprzowy (osobiście noszę żel pieprzowy CAnnon) traci swe właśiwości po przekroczeniu terminu ważności. Przypuszczam żę nie od razu, więc przez jaki czas jeszcze go mogę nosić po przekroczeniu tego terminu?
Z góry dzięki!


Zawsze możesz sprawdzić czy jeszcze działa na sobie :twisted:

BTW, przy okazji tej dyskusji przypomniałem sobie jak w stanie wojennym ZOMO wrzucało petardy z gazem łzawiącym (pewnie CS) do klatek schodowych w blokach (mojej też). Nie przejmowali czy w mieszkaniach są dzieci. Tak, oczka piekły i łzawiły...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_arnold333
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazy

Zawsze możesz sprawdzić czy jeszcze działa na sobie


nie zamierzam tego robić choćby dlatego że jestem alergikiem

proszę o odpowiedź
  • 0

budo_matus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazy

Zawsze możesz sprawdzić czy jeszcze działa na sobie


nie zamierzam tego robić choćby dlatego że jestem alergikiem

proszę o odpowiedź


ja nie wiem dokladnie jak to jest ale wydaje mi sie ze data waznosci wskazuje glownie na stan(jakosc) stezenia substancji. Wiec sadze ze troszke przeterminowany gaz tez z powodzeniem zadziala ale moc wytrysku moze zmalec. Z sama substancja raczej sie nic nie dzieje - choc nie polecalbym nosic gaz grubo po terminie.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazy
Bionick, co Cie sklonilo akurat to wyboru tych gazow?
Na Waltherah rowniez sie psy wiesza, a przeciez o skutecznosci RSG-3 byl tez niedawno post w wymienionym przez Ciebie temacie. Czemu wiec tez Sabre Red oc jakiegos nie wziales pod uwage?
  • 0

budo_arnold333
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gazy

Zawsze możesz sprawdzić czy jeszcze działa na sobie


nie zamierzam tego robić choćby dlatego że jestem alergikiem

proszę o odpowiedź


ja nie wiem dokladnie jak to jest ale wydaje mi sie ze data waznosci wskazuje glownie na stan(jakosc) stezenia substancji. Wiec sadze ze troszke przeterminowany gaz tez z powodzeniem zadziala ale moc wytrysku moze zmalec. Z sama substancja raczej sie nic nie dzieje - choc nie polecalbym nosic gaz grubo po terminie.


co rozumiesz przez "grubo poterminie"? rok, dwa? Konkretnie chodzi mi o cannona pieprzowego w żelu.

Czy to prawda że jak gazu użyjesz raz to następnym może sie okazać żę nie ma wnim ciśnienia niezależnie od terminu ważnośći? brzmi bezsensu ale tek słyszałem :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024