Skocz do zawartości


Zdjęcie

Xinyiquan - długi film


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Xinyiquan - długi film
Niemal 40 minut. Część materiału, który Amerykanie nakręcili w Chinach o różnych stylach i mistrzach. Tutaj krótkie wprowadzenie do całości, główna część koncentrująca się na xinyi sześciu harmonii i dziesięciu zwierząt z mistrzem Yu Hua Long, a na zakończenie demonstruje on jeszcze chaquan.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Xinyiquan - długi film

Niemal 40 minut. Część materiału, który Amerykanie nakręcili w Chinach o różnych stylach i mistrzach. Tutaj krótkie wprowadzenie do całości, główna część koncentrująca się na xinyi sześciu harmonii i dziesięciu zwierząt z mistrzem Yu Hua Long, a na zakończenie demonstruje on jeszcze chaquan.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Nikt nie komentuje? Materiał raczej unikalny, jest tutaj przedstawiona z grubsza całość techniczna Xinyiliuhequan plus nieco zastosowań i ćwiczeń podstawowych pojedynczych i w parach (np. ciekawe ćwiczenia z "obijaniem się" barkami i biodrami). Jest to o tyle interesujące, że Xinyiliuhequan ma renomę stylu zdecydowanie pragmatycznego i profighterskiego. Z tego co słyszałem, wielu jego praktyków ma niezłego powera. No i chyba nikt nie potrafi tak przyłożyć barkiem czy biodrami jak adepci Xinyiliuhequan. Niedawno był tu topic z zastosowaniami a wcześniej topic z krótkimi fragmentami szkolenówki vcd (np. fragment z wejściem w nogi który ktoś skomentował, że zawodnicy mma mogliby się jeszcze czegoś tutaj nauczyć). Nasz kolega Jarek jest chyba jedynym rodakiem który to ćwiczy i mógłby coś więcej napisać na temat tego stylu gdyby znalazł chwilkę. Na pewno jest to styl warty zainteresowania. Jak Jarek napisał w jednym ze swoich artykułów jest to też "jeden z najokrutniejszych styli kung fu" :-) Dodałbym też w ramach odrobiny czarnego humory, że jeden z najniebezpieczniejszych dla użytkowników, sądząc po tragicznej śmierci jednego z ostatnich wielkich mistrzów stylu który, przechodząc nocą lasem zauważył w ciemności czającą się na niego postać i i ruszył do przodu z finalnym atakiem "ciałem"... Niestety to było tylko drzewo i mistrz nadział się prawie na wylot na ostry konar... Nie, pijany nie był, bo był muzułmaninem, Xinyiliuhequan to styl muzułmański...

Wosiu
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Xinyiquan - długi film
Film rzeczywiscie odjazdowy. Naprawde warto obejrzec.

Jakby kto z chuojiaowcow ogladal, to w intro mignal mi chyba Liu Xuebo, jak robi yuanyangtui. Tak mi sie wydaje w kazdym razie, ze to on.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Xinyiquan - długi film
ten film mozna sobie sciagnac z youtube za pomaca tej strony, polecam, sam skorzystalem:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Xinyiquan - długi film
tomasz dzieki wielkie poklon poklon
  • 0

budo_sj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Xinyiquan - długi film
Wosiu,

Nie pisze czesto ze wzgledu na brak czasu, gdy nie mam nic do powiedzenia lub po prostu nie mam ochoty - np przejechac sie po kims. Ten film z Yu Hualongiem nie rzucil mnie na kolana.

Co do mojego stwierdzenia ze jest to jeden z "najokrutniekszych" styl kungfu, to bylo to dosc swobodne tlumaczenie okreslenia "Jianghu Hei Quan".

pzdr

Jarek
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Xinyiquan - długi film

Ten film z Yu Hualongiem nie rzucil mnie na kolana.


Ważne, że przynajmniej ludzie mogą sobie obejrzeć taki trochę bardziej przeglądowy filmik.
  • 0

budo_sj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Xinyiquan - długi film
Oczywiscie, nikt przeciez tego nie neguje, bardzo dobrze, ze dales do niego linka.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Xinyiquan - długi film

Wosiu,

Nie pisze czesto ze wzgledu na brak czasu, gdy nie mam nic do powiedzenia lub po prostu nie mam ochoty - np przejechac sie po kims. Ten film z Yu Hualongiem nie rzucil mnie na kolana.

Co do mojego stwierdzenia ze jest to jeden z "najokrutniekszych" styl kungfu, to bylo to dosc swobodne tlumaczenie okreslenia "Jianghu Hei Quan".

pzdr

Jarek


Jarek,
ale chyba żle mnie odczytałeś! Co złego to nigdy nie ja! :-) Napisałem "gdybyś miał chwilkę" bo wiem, że wpadasz tu rzadko i wypowiadasz się w sprawach pryncypialnych (i dobrze, nikt nie namawia Ciebie do rozmieniania się na drobne w trywialnych dyskusjach) a poza tym masz swoje sprawy zawodowe i dom z żoną oraz dwójką dzieci... To nie był w żadnym wypadku jakiś przytyk czy zaczepka że za mało się tutaj wypowiadasz. Kto chce to znajdzie Twoje artykułu na Twojej stronie odnośnie Xinyiliuhequan i dodatkowo Twój post tutaj w temacie filmiku z zastosowaniami.
Co do historii z nabiciem się na konar pewnego mistrza też nie było to szyderstwo czy coś, "uśmieszek" dałem bo w swoim dramatyźmie ta historia ma jednak coś, co z perspektywy lat, na spokojnie, można uznać za śmieszne...
Sama prezentacja na filmiku rzeczywiście nie musi powalać wszystkich na kolana, wiadomo, ale jest warta oglądu bo styl jest wart zainteresowania i w ramach tego, że jest to "coś innego", może się choć niektórym tutejszym użytkownikom na coś przydać...

Pzdr

Wosiu
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Xinyiquan - długi film
Acha, no i oczywiście zapomiałem w odpowiedzi napisać coś odnośnie "najokrutniejszego" stylu kungfu... Też nie było w mojej wypowiedzi żadnego zamysłu prześmiewczego. Jeśli ktoś to tak odebrał - zwłaszcza Jarek - to sorry za skróty myślowe i inne. Sprawa jest prosta: ten zwrot zajebiście mi się podoba !!! A swoją drogą pewnie ma odbicie w rzeczywistości....

Pzdr

Wosiu
  • 0

budo_sj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Xinyiquan - długi film
Wosiu,

Jestesmy - jak to mowia - cool; nic z Twojej wypowiedzi nie odebralem negatywnie jako zaczepke czy przytyk, wiem, ze jestes czlowiekiem powaznym i rozsadnym. Uwazalem jednak, ze pewne okreslenia przeze mnie uzyte w artykule byc moze nie byly najtrafniejsze i dlatego nalezalo je wyjasnic.

Historyjka o nabiciu sie na galaz Zhang (Lao) Gen (syna Zhang Ju) powinna byc odczytywana nie tylko doslownie, ale jako pewnego rodzaju ostrzezenie. Zhang Gen byl znany z umiejetnosci walki i tego, ze zabil w pojedynkach wielu przeciwnikow, z w koncu stal sie ofiara wlasnych umiejetnosci. Zabijanie z pewnoscia nie jest moralne, a dodatkowo powinnismy pamietac, by nie popadac w obsesje z cwiczeniem, bo moze to miec bardzo destrukcyjne dla nas samych skutki.

Milego weekendu!

Jarek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024