Skocz do zawartości


Zdjęcie

Liuheziranmen - klipy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Liuheziranmen - klipy
Klip pierwszy jest w wykonaniu Zheng Zhongguo. Wyczytalem, ze uczyl sie on najpierw od
ucznia Wan Laishenga - Huang Jiatiana liuheziranmenu, a pare lat pozniej od samego Wana
ziranmenu. Dobrze, jakby roznice te Wosiu wyjasnil. :-)

Zheng jest z Fujianu.

Dwa pozostale klipy w wyk. jego mlodego ucznia. Zheng Ling.


1. Yuanyangquan (cwiczenia z pierscieniami):


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


2. Liuhe quan

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


3. Yingyong quan

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Liuheziranmen - klipy
Tu jeszcze wrzucilem klip z cwiczonkiem w parach (czy to juz moze forma podwojna?)
o nazwie babugou.


  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Liuheziranmen - klipy
raczej nie forma typowe drill execises (nie wiem jak to napisać po polsku) których jest mnóstwo także w tanglang
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Liuheziranmen - klipy
Ten sparring/ cwiczenie wogole nie rozumiem, jak dla mnie to wszystkie te klepniecia sa bez sensu - nawet jakby atakujacy nie zareagowal nie doszly by do celu jak na moje oko - tak jakby obaj chiceli klepac sie po rekach. chyba ze cos mi umyka.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Liuheziranmen - klipy
Hej, różnica między Ziranmen a Liuheziranmen wg mojej wiedzy jest taka, że Ziranmen jest samodzielnym, uznanym stylem a pojęcie Liuheziranmen używają niektórzy spośród bardzo wielu uczniów Wan Laishenga na to co się od niego uczyli a uczyło się wielu, wielu różnych rzeczy i niekoniecznie każdy otrzymał pełny przekaz Ziranmen... Może czasami chodzi o to, że w zasadzie uczyli się od Wana pewnie tylko Liuhe a chcieliby coś uzyskać na pewnej renomie "tajemniczości" itp. Ziranmen. Generalnie Wan Laisheng zanim uczył się Ziranmen u Du Xinwu, był już biegły w Shaolin Luohanquan i Shaolin Liuhemen, mówi się że z biegiem lat nieco zcyranmenizował Shaolin Luohan a zwłaszcza Shaolin Liuhe, ale nie może to być żadną podstawą do roszczeń jakoby Ziranmen i Shaolin Liuhemen mogły stanowić system kombinowany o nazwie Liuheziranmen. Co do klipów pierwsze 3 mi się nie otwierają, ćwiczenia z Pierścieniami Kaczek Mandarynek są w zasadzie technicznie proste i ograniczają się do sekwencji wyrzutów rąk w przód i na boki z 1 do 9 pierścieni na każdym przedramieniu. Nie mam teraz kompletu a po ćwiczeniu na pewnych surogatach takich urtządzeń mogę spokojnie zgodzić się z Wan Laishengiem, że to jedno z boleśniejszych ćwiczeń Ziranmem. Odpowiedź piszę na bieżąco i zapomniałem nazw drugiego i trzeciego ćwiczenia z klipów, ale pewnie nic mi nie mówią. Co do czwartego ćwiczenia, nazwa babugou chodzi mi po głowie ale konkretnie nie mogę skojarzyć. Z oglądu myślę, że jest to bardziej jedno z ćwiczeń sekwencji kroków a ruch rąk ma tu znaczenie drugorzędne, takie bardziej urealniające sytuację jedynie. Takich ćwiczeń w Ziranmen jest całkiem sporo i są one bardzo "elastyczne" tzn. nie są skodyfikowane a są jedynie swobodnym rozwinięciem pewnych bardziej podstawowych wzorców ruchowych.


Wosiu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024