Skocz do zawartości


Zdjęcie

pare pytan o nimravusa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_porczak
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszau

Napisano Ponad rok temu

pare pytan o nimravusa
Witam,

Ow noz jest moim marzeniem od paru miesiecy, jednak przed ewentualnym kupnem chcialbym rozstrzygnac pare watpliwosci. w zwiazku z tym chcialbym poradzic sie tych z was, ktorzy moga sie pochwalic posiadaniem tego kawalka stali: wiem, ze jest dosc ciezki. czy jednak nadaje sie jako noz wzglednie edc? Z drugiej strony potrzebny bylby mi na wyjazdach typu mazury, bieszczady, zagle do przygotowania ogniska itp. jednak bez ciezszych zastosowan. Czy stal M2 wymaga szczególnej uwagi (oprocz konserwacji olejem)? Ciekaw tez jestem jak go nosicie. Chodzi mi glownie o to czy noszenie go z tylu na tec locku w pozycji horizontal ma sens, czy noz jest na to zbyt zbyt duzy?

Chodzi mi o wersje 140, nie cub.

Dzieki za pomoc i pozdrawiam.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: pare pytan o nimravusa
Nimravusa nie posiadam, ale w łapach go miałem parę razy, to sięi wypowiem.

Ładny nożyk, nienajgorzej leży w łapie, chociaż orgazmu nie doznałem. O rąbaniu nim drewna możesz raczej zapomnieć, za mały, za lekki jak na mój gust. Poza tym, jeśli miałoby to byc Twoje EDC, to podpowiem, że nóż z powłoką szybko będzie wyglądał jak nieszczęście.
M2 rdzewieje dość szybko, ale przy minimum dbałości o nóż nie powinno być z nią problemów.
Nosić się powinien ok w opisany przez Ciebie sposób.
Podsumowując, zamiast Nimravusa kupiłbym jako EDC podobnego Byron'a. Też 154CM, projekt Elishewitz'a, ale fajnie teksturowana micarta na rękojeści i brak powłoki.
No chyba, że Ci zależy na taktycznym look'u. Wtedy nic praktycznie Nimravusa nie przebije :)

P.S. Poszukaj gdzie indziej, :wink: szczególnie tam, gdzie się teraz rybak wypowiada. On ma kilka nimravusów, napewno powie Ci więcej konkretów niż ja.
  • 0

budo_porczak
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszau

Napisano Ponad rok temu

Re: pare pytan o nimravusa
Dzieki za odpowiedz darkness :-)

Tak jak napisalem - nie stosowalbym go do ciezkich prac. szalasu nim budowac nie bede, choc powinien moc sobie poradzic z mniejszymi galazkami.
Co do powloki to nie przeszkadza mi, ze bedzie sie scierac. mam tylko nadzieje, ze to rzeczywiscie bedzie scieranie, a nie odlupywanie kolejnych kawalkow teflonu, jak w moim heat'cie.
Za to byron kurcze, ciekawy, nie powiem :D No i do tego tanszy... z checia bym go sobie gdzies zmacal :) tyle, ze zlezy mi wlasnie na tym konkretnym sposobie noszenia noza, a z pochwa od byrona nie wiem jak by to ewentualnie rozwiazac. Choc moze jeszcze mi sie zmieni.
W kazdym razie dzieki za rade, z pewnosca zajrze jeszcze tam gdzie mowiles:)
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: pare pytan o nimravusa
nimravus to raczej fajter niz edc. raczej nie do lasu. I kto Ci powiedział że jest ciężki????
Jest leciutki jak pioreczko :)

Do lasu do necker :) , nie, nie przesadzam, albo BK10.

pozdrawiam
  • 0

budo_porczak
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszau

Napisano Ponad rok temu

Re: pare pytan o nimravusa
[quote]nimravus to raczej fajter niz edc. raczej nie do lasu. I kto Ci powiedział że jest ciężki???? [/quote]

a kolega mi mowil. Widac musze sie przejechac do SN i to skonfrontowac z rzeczywistoscia :-)

BK10 do lasu zapewne swietny ale nie bede z nim chodzil po miescie. szukam czegos pomiedzy. [/quote]
  • 0

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: pare pytan o nimravusa

I kto Ci powiedział że jest ciężki????


Ja mu powiedzial, ze jest ciezki :D
Of kors, ze sa znacznie ciezsze noze, ale Niemrawusa wyraznie czuc w lapie. Zaloze sie, ze na pasku tez by bylo go czuc. Zreszta moze moja opinia nie jest zbyt miarodajna w tej materii, bo do czynienia to ja mam glownie z folderami, a nie wiekszymi fixedami :-)
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: pare pytan o nimravusa
Mam tego kotka i referuje.
Nimravus jest bardzo lekki i ma cienka klinge.
Nie nadaja sie do rabania drwena jednak jest swietny jako EDC.Choc wersja Cub bylaby lepsza ze wzgledu na wymiary.Do ciezki prac typu rabanie ogniska stosuje sie siekiery a nie noze ( no chyab ze jakies potwory typu BK1 Brute :D ).Pieknie sie nim kroi,wygodnie lezy w rece i jest diabelnie ostry.Ladna pochwa z teclockiem i nie czujesz ze masz cos na pasku.W zasadzie mozesz folderka zostawic w domu.Nie bedzie ci potrzebny.
Mialem Nimravusa przez jakis czas i SRK.I SRK poszlo do ludzi.Bo kotek jest mniejszy,lzejszy a drapiezny.A od ostatniej wojny swiatowej czolgow nie pruje zbyt czesto...
  • 0

budo_porczak
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszau

Napisano Ponad rok temu

Re: pare pytan o nimravusa
ntech: dokladnie o taka opinie mi chodzilo :)

z pewnoscia nie mam zamiaru robic nim przecinek w lesie ani molestowac panzerow w zaden sposob.
Z tym ogniskiem chodzilo mi raczej o zdrapywanie kory, ostrzenie patykow oraz prace z mniejszymi galazkami, wiec o ile jest jak mowisz to ten nozyk bedzie dla mnie wyborem wrecz idealnym :-)
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: pare pytan o nimravusa

Ja mu powiedzial, ze jest ciezki :D


Bluźnisz :)

BK10 do lasu zapewne swietny ale nie bede z nim chodzil po miescie. szukam czegos pomiedzy.


+

z pewnoscia nie mam zamiaru robic nim przecinek w lesie ani molestowac panzerow w zaden sposob.
Z tym ogniskiem chodzilo mi raczej o zdrapywanie kory, ostrzenie patykow oraz prace z mniejszymi galazkami, wiec o ile jest jak mowisz to ten nozyk bedzie dla mnie wyborem wrecz idealnym


=

Becker Necker BK11 :)

Dołączona grafika

spokojnie porąbiesz nim gałązki jakieś dla psa czy na ognisko, czy zastrugasz patyk na kiełbaske. Wbrew temu co czytałem spokojnie pokroisz chlebek i posmarujesz masełkiem jak trzeba :) . BK10 wykona te czynności dużo sprawniej :)

A w ogóle to weź oba, znaczy sie nimravusa i beckera ;)

pozdrawiam
  • 0

budo_screwdriver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 619 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Santa Clara

Napisano Ponad rok temu

Re: pare pytan o nimravusa
mich123: coz nie pozostaje nic innego jak tylko to ze nie mozna sie z Toba nie zgodzic :wink: a tak powaznie - miałem nimravusa cub - swietny nozyk tylko... no własnie pozostawało to tylko - pare razy podczas jakiejs roboty o mały włos reka nie zeslizgneła sie na ostrze.... oj to musiałoby bolec 8) coz mimo wszystko polecam BK-11 - a do lasu BK-7 ewentualnie zamiast obu Stridera WP - nóz idealny - dla mnie wszystko w jednym - a i puszki (np. pasztet) nie sa dla niego zadnym problemem - takze smiało brac w ciemno :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024