Skocz do zawartości


Zdjęcie

rzuty shuai jiao - clipy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy

Niektórym kungfumaniakom to bez kitu nieda sie z do rozumu przemówić.


Zastanow sie troche chlopie - piszesz o dalekich Chinach i kungfumaniakach, a jako alternatywe podajesz system japonski, tak jakby Japonia byla pod Nowym Saczem ;)

Idz do jakiegos boksera i mu powiedz ze jest glupi bo nie kopie, przeciez go zabija na ulicy...


hehe...
Wyluzuj troche. Sekcji judo jest od cholery i są w prawie każdym mieście. Są nawet na unwerkach i to za darmo. Nie pisze o japonii.

Ale tutaj nie ma krytyki tylko twierdzenie że to jest lepsze a to gorsze... gdyby to jeszcze wypowiadał człowiek który ćwiczył ileś tam lat judo i ileś tam lat shuai jiao to miło by to sens... a tak to tylko "bicie piany

Nie twierdziłem że judo jest lepsze. Odpowiadałem tylko na krytyke judo. Przeczytaj wszystkie posty.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
To Ty poczytaj... jakoś nie widzę krytyki judo... pomijając fakt że to nie jest forum o judo
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
temat to : rzuty shuai jiao - clipy

a Ty zrobiłeś off topa z tego tematu przekonując na siłę wszystkich że judo jest zaj...e, a shuai jiao to ściema. kiedy padły konkrety jakbyś ich nie przeczytał wogóle i dalej piszesz swoje... jak by mnie interesowało czytanie takich klimatów to wszedłbym na forum ulica... tam jest właśnie taki ogólny "sajgon"
  • 0

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
Niektórzy mają inne zdanie niż TY. Nie jesteś tu jakimś GURU.

A mi się wydaje że na tym forum też jest potrzebna pewna doza krytyki
i konfrontacji z innymi stylami. Wydaje mi się także dobre to że szukamy pokrewieństw
między kung fu a np judo. Ja osobiście jestem za wspólpracą forumowiczów
i obopulną krytyką. Przynajmniej coś się dzieje.

Może jestem zbyt otwarty, ale taki właśnie jestem.
Pozdrawiam



Pisałem już wcześniej o co mi głównie chodziło. To że dyskusja się tak potoczyła nie jest tylko moją winą.
P.S. może powinniście zrobić z tego forum o ograniczonym dostępie. Kisili byście się wtedy tylko we własnym sosie.
  • 0

budo_taz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
Mi się wydaje że wypowiedzi Żbika też do czegoś prowadzą.
Są one tym bardziej wartościowe, dlatego
właśnie że nie ma 25 lat stażu w sztukach walki,
ponieważ przez rozmowę na forum także dowiaduje się czegoś nowego.
Ja osobiście też dowiedziałem się trochę o shuai jiao.
Natomiast wydaje mi się słuszna propozycja, że jeżeli
nie ma w pobliżu trenera tej sztuki walki, to warto zapisać się
na Judo nawet z myślą o przygotowaniu podłoża pod Shuai Jiao.

Pozdrawiam
  • 0

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
Dzięki Taz :D
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy

na Judo nawet z myślą o przygotowaniu podłoża pod Shuai Jiao.


nie wydaje mnie sie zeby mialo to sens, cwiczenia judo poniewaz nie ma shuai jiao ma sens ale cwiczenie go jako podloze to lepiej juz nie cwiczyc...
po pierwsze rzuty w judo sa jedno wektorowe (mowie o wektorze przylozenia sily w rzucie) rzuty w "combat" (uzywam tego slowa aby odruznic od sportowego shuajiao) shuaijiao ucza dwu wektrowego przylozenia sily tak aby rzucany nie mogl zlapac rownowagi - osiaga to sie przez atak an balans ciala w roznych kierunkach w tym samym czasie, osoba dobrze rzucona nie ma nawet prawa nas zlapac i sciagnac do parteru 8)
  • 0

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
hej!! nie zabardzo to skleiłem. Możesz to bardziej rozwinąć albo jakiś przykład podać?
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
Zasadniczo to nie rozumiem czemu temat judo tu się w takiej postaci pojawił. Żbiku - oglądamy sobie klipy, które wlepił nam tu Tomasz. Jednym się mniej podobają, innym bardziej - więc sobie komentujemy. To, że jestem pod jakimś pozytywnym ich wrażeniem, nie oznacza, że od razu chcę biec i zapisać się na shuai jiao albo coś podobnego. Ty zaproponowałeś jako substytut judo - przy tej okazji wynikła, za pewne dla wielu osób, bardzo ciekawa dyskusja na temat róznic. Natomiast prowadzić spór o to co skuteczniejsze, praktyczniejsze na ulicy.... nie ma sensu - nie raz już ten temat był maltretowany dla różnych MA po przeciwnych stronach, rzadko kiedy się to dobrze i konstruktywnie kończyło. Na judo nie musisz nas namawiać, chyba większość tutaj pisząca przynajmniej znikome pojęcie ma o co w tym chodzi - jak ktoś by chciał to by się zapisał. Nie ma co na siłę namawiać.:wink:

Tak poza tym to w Poznaniu jest Shuai Jiao, albo raczej, można ćwiczyć coś co każą tak sobie nazywać. Po obejrzeniu klipów tutaj i w paru innych miejscach, przeczytaniu wypowiedzi Dachenga i Tomasza nt. SJ trochę mi tylko przykro, że tak bardzo różni się to, co mogłem spróbować poćwiczyć u siebie w mieście, od SJ jakie okazuje się być naprawdę.
  • 0

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy

Natomiast prowadzić spór o to co skuteczniejsze, praktyczniejsze na ulicy.... nie ma sensu - nie raz już ten temat był maltretowany dla różnych MA po przeciwnych stronach, rzadko kiedy się to dobrze i konstruktywnie kończyło

Zaprawde powiadam wam: nie o to mi tutaj chodzi.
Pozatym może się przyczyniłem do tego że dowiedziałeś się troche więcej o shuajiao.
pozdro
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy

hej!! nie zabardzo to skleiłem. Możesz to bardziej rozwinąć albo jakiś przykład podać?


chyba nie za bardzo.... to nie ze to jakas tajemnica po prostu trudno to wytlumaczyc piszac.... ale obiecuje ze jak przyjedziesz do Pekinu to Ci pokaze :wink:

afekt koncowy moze jest troche latwiejszy do pisania: judoka chce sie jakby przykleic do rzucanego nawet w czasie rzutu, dobry rzut kung fu powinnien byc tak wykonany aby w czasie rzutu odkleic od siebie przeciwnika, nadac mu rotacje tak zeby uderzyl o ziemie niedaleko naszych nog ze moc sobie soccekara zrobic
  • 0

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
eh.. napisałeś pare trudno zrozumiałych zdań i mówisz że nie warto iść na judo.
Na właśnie takim czymś bazuje chyba cała legęda Kung-Fu: Kung-fu to coś najlepszego, nie dokońca zrozumiałego, i trzeba ćwiczyć 80 lat to w końcu coś sie skuma.
Nie zrozumcie mnie źle. Niechce tu nic atakować. pisze z własnych doświadczeń i przemyśleń. Też ćwiczyłem
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy

eh.. napisałeś pare trudno zrozumiałych zdań i mówisz że nie warto iść na judo.
Na właśnie takim czymś bazuje chyba cała legęda Kung-Fu: Kung-fu to coś najlepszego, nie dokońca zrozumiałego, i trzeba ćwiczyć 80 lat to w końcu coś sie skuma.
Nie zrozumcie mnie źle. Niechce tu nic atakować. pisze z własnych doświadczeń i przemyśleń. Też ćwiczyłem


szczerze to tez zaczynam tracic do Ciebie cierpliwosc.... gdzie do kurwy nedzy napisalem ze 80 lat trzeba cwiczyc :?: :?: :?: i gdzie napsialem ze nie oplaca sie isc na judo :?: :?: :?: napisalem:

cwiczenia judo poniewaz nie ma shuai jiao ma sens ale cwiczenie go jako podloze to lepiej juz nie cwiczyc...


umiesz czytac :?: :!:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
Mówiłem że nie czyta :evil:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy

Niektórzy mają inne zdanie niż TY. Nie jesteś tu jakimś GURU.


Każdy ma do tego prawo, ale pisz na temat i czytaj co piszą inni...

A za teksty typu GURU zablokuję Ci wejście na forum i będzie jasne kto jest GURU a kto nim nie jest :twisted:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy

eh.. napisałeś pare trudno zrozumiałych zdań


no popatrz a ja zrozumiałem :?


i mówisz że nie warto iść na judo.

a gdzie on tak napisał ?


Na właśnie takim czymś bazuje chyba cała legęda Kung-Fu: Kung-fu to coś najlepszego, nie dokońca zrozumiałego, i trzeba ćwiczyć 80 lat to w końcu coś sie skuma.

Kolejny dowód na to że nie masz pojęcia o czym tutaj ludzie piszą.


Nie zrozumcie mnie źle. Niechce tu nic atakować.

ale wciąż to robisz

pisze z własnych doświadczeń i przemyśleń.

..................

Też ćwiczyłem


  • 0

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
Starałem sie być uprzejmy

Żbiku napisał:
eh.. napisałeś pare trudno zrozumiałych zdań


no popatrz a ja zrozumiałem

To napisz o co qrwa chodzi!!!

Żbiku napisał:
Na właśnie takim czymś bazuje chyba cała legęda Kung-Fu: Kung-fu to coś najlepszego, nie dokońca zrozumiałego, i trzeba ćwiczyć 80 lat to w końcu coś sie skuma.

Kolejny dowód na to że nie masz pojęcia o czym tutaj ludzie piszą.

A może to Ty nie masz pojęcia co ja pisze bo za głęboko w tym siedzisz( są i tacy któży bazują o tym co opisałem i robią na tym pieniądze).

Żbiku napisał:
Niektórzy mają inne zdanie niż TY. Nie jesteś tu jakimś GURU.


Każdy ma do tego prawo, ale pisz na temat i czytaj co piszą inni...

A za teksty typu GURU zablokuję Ci wejście na forum i będzie jasne kto jest GURU a kto nim nie jest

napisać jakieś niezrozumiałe frazesy to nie jest problem. Gdybym sie nie dopierdzielił to pewnie by tak zostało i wielu czytających myślało by że to ich wina że tego nie rozumieją.
Dobra ok. Jesteś "GURU". I jako GURU pewnie mnie zablokujesz bo napisałem że jesteś GURU.

szczerze to tez zaczynam tracic do Ciebie cierpliwosc.... gdzie do kurwy nedzy napisalem ze 80 lat trzeba cwiczyc i gdzie napsialem ze nie oplaca sie isc na judo

To ja napisałem w odpowiedzi na Twoje czarodziejskie sformułowania

tsailifo niewiem co miały znaczyć te ostatnie wersy w Twoim ostatnim poście.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy

( są i tacy któży bazują o tym co opisałem i robią na tym pieniądze).

więc niech bazują na czym chcą i niech zarabiają na tym pieniądze

temat uważam za wyczerpany
  • 0

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
tsailifo zamknął mi temat http://www.forum-kul...showtopic=81797 bo niemiał co powiedzieć.
pewnie jeszcze mnie wywali a ja nikogo nawet nie obraziłem.
  • 0

budo_taz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
Tomasz, ja mam takie pytanie: Czy ty chodzisz do sekcji Shui Jiao?
Jak to wygląda, to znaczy zajęcia? Poza tym wydaje mi się że że masz też styczność
z MMA. Jak Shui Jiao wygląda w kontakcie z przeciwnikiem, który chce cię sprowadzić
do parteru?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024