Skocz do zawartości


Zdjęcie

rzuty shuai jiao - clipy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
O matko.

ciężko przyjąć że nie zostaniesz
przewrócony na ulicy (powiedzmy że w walce 1 na 1-go).


Na ulicy niczego nie mozesz "przyjac" - masz jakies tam prawdopodobienstwo, ze zostaniesz przewrocony - jesli duzo cwiczysz utrzymywanie rownowagi i.. eee.. nie dawanie sie przewracac :wink: to to prawdopodobienstwo sie zmniejsza.

Wszystko to co było na tych filmikach jest też w judo (w judo jest dużo więcej)


Ta, a ja kiedys widzialem 3 filmiki z 5ma rzutami z judo i w bierkach jest znacznie wiecej :roll:

To że oni nie zchodzą do parteru jest uwarunkowane albo historycznie albo bez sensu.


To, ze judocy nie leja sie po mordach i nie cwicza obrony przed ciosami tez jest bez sensu w takim razie. No przeciez na ulicy beda musieli sie z tym liczyc, nie?

Myślicie że oni mają patenty na to aby się nie przewrucić? Wystarczy gdy rzucany nie puści podczas lotu rzucającego i obaj lądują na ziemi


Prawda. Jesli rzucajacy jest judoka i nie reaguje (bo i po co mialby? - nie przeszkadza mu przeciez znalezienie sie na parterze).

A więc, jak napisałeś, gdyby nie było tych przepisów judoka wygrał by z tym stylem.


Bez sensu to rozwazac, ale jesli juz:

Moglby wygrac np. w klatce czy na ringu, za to zaatakowany przez dwoch napastnikow na ulicy prawdopodobnie judoka poradzilby sobie gorzej - typowa sytuacja w ktorej nie mozna schodzic do parteru (jesli komus zycie mile), wiec caly parterowy trening judoki w tym momencie o kant dupy rozbic - shuai-jiaowiec zas w tym samym czasie cwiczyl bardziej przydatne w takiej sytacji rzeczy.

Pozdrawiam
  • 0

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy

co do Twojej uwagi odnosnie praw fizyki to pomysl jeszcze raz co powiedizales bo nie widze zwiazku z mocny rzutem z znalezeniu sie a parterze... jezeli moc rzut Cie chwieje tzn ze za duzo pracujesz gorna czescia ciala (co widac w dziesiejszym olimpijskim judo) a za malo biodrami i nogami

Jeżeli nadasz rzucanemu prędkości to jego masa przy odpowiednim zadziałaniu z jego strony pociągnie Cie w dół. Jeśli złapie rucającego w momęcie rzutu i obruce sie w locie ciągnąc, to nawet moge wylądować na rzucającym. Faktycznie obrzenie środka ciężkości w momęcie kontaktu z ziemią rzucanego, spowoduje że nie będzie on miał szansy tego wykonać. Nieda się jednak tego zrobić przy wszystkich technikach rzutów i jak zauwarzyłem na filmikach to panowie trzymali się głównie za te ichnie judogi a nie za kończyny (czyli rzucany może ich chwycić)

To, ze judocy nie leja sie po mordach i nie cwicza obrony przed ciosami tez jest bez sensu w takim razie. No przeciez na ulicy beda musieli sie z tym liczyc, nie?

Bez sensu to jest ten tekst w tym temacie.

Moglby wygrac np. w klatce czy na ringu, za to zaatakowany przez dwoch napastnikow na ulicy prawdopodobnie judoka poradzilby sobie gorzej - typowa sytuacja w ktorej nie mozna schodzic do parteru (jesli komus zycie mile), wiec caly parterowy trening judoki w tym momencie o kant dupy rozbic - shuai-jiaowiec zas w tym samym czasie cwiczyl bardziej przydatne w takiej sytacji rzeczy.

Chyba potrafisz wyobrazić sobie terz sytuacje kiedy parterowy trening judogi przydał by się znakomicie? Co do technik które w tym samym czasie ćwiczył by shuai-jiaowiec to troszeczke chyba poniosła Cię fantazja (pewnie czujesz jakąś magie w samej nazwie kung-fu)

nawet wiecej ze umiesz tylko rzucac sportowo.... tylko taki maly przyklad rzucajac np nie za judoge tylko trzymajac konczyny rzucanego powodujemy ze to my go trzymamy a nie on nas wiec jak go puscimy to on nie ma zadnych szans sie czegokolwiek zlapac, drugi to nawet zlapanie wiaze sie zawsze ze zlapaniem za rekawy i wsytarczy widziec ja poruszyc potem rekoma zeby sie do tego uwolnic,

Wynikało by z tego że w Twoim stylu rzyca się tylko trzymając za dwie ręce przeciwnika. Tylko wtedy uniemożliwisz mu złapanie Cie. Do tego nie musi łapać wcale za rękawy.
  • 0

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
Panowie!!!!
Ja się wcale nie chce kłucić co jest lepsze a co gorsze. Obie sztuki są podobne. Jeśli ktoś woli zachwycać sie tym stylem i załować że trudno o niego w Polsce (zamiast poćwiczyć na judo) to tylko jego problem. Jeśli ma do wyboru to i to, polecam żeby ćwiczył to co mu pasuje (jest troche za i przeciw i kazdy ma prawo do własnego myślenia).
pozdrawiam
  • 0

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
aaa.. macie jeszcze coś apropo przewracania się:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
nie śpisz?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
Nudzi się
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
to wysyłam ładną piosenkę do posłuchania (: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
8) można skasować już tem post mój ostatni, bo offtopic. pozwalam :)
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
Mam takie pytanie. Czy rzeczywiście z uprawianych w Polsce systemów, Judo jest najbliżej Shuai Jiao? Mam takie wrażenie jakbym gdzieś, kiedyś słyszał że Tai Chi Chuan jest stylem opartym w dużej mierze o techniki zapaśnicze właśnie... ale może to tylko wrażenie.

Pozdrawiam

Piotrek
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
Tutaj kiedyś mówiliśmy tak o taijiquan, a to dlatego, że komuś się wydawało, że jakieś ruchy formy na klipie są bez sensu, bo interpretował je z punktu widzenia sytuacji "uderzackiej", nie zdając sobie sprawy, że to były ruchy w praktyce stosowane jako rzuty, i przeciwnik przy wykorzystaniu danej akcji znajduje się zupełnie gdzie indziej niż krytykant zakładał.

Rzecz w tym, że w ostatnich kilkudziesięciu latach wykształciły się konkurencje sportowe "uderzane" i "chwytano-rzucane", i teraz nagle niektórzy uświadamiają sobie, że to nie powinno być oddzielane i zaczynają miksować, bo każdej stronie czegoś brakuje. Jednocześnie ten podział na uderzane i chwytane tak im padł na mózg, że nie uświadamiają sobie, że dawniej tego wcale nie dzielono. Więc bez sensu kwalifikują kung-fu generalnie i poszczególne jego style jako "uderzane". Tymczasem to duże nieporozumienie. Tego nigdy tak nie dzielono. W Chinach nigdy nie istniały style "uderzane". Chociaż proporcje mogą w różnych stylach mogą być różne, generalnie każdy chiński styl jest swego rodzaju mma, stosując dzisiejszą terminologię. Zwykle się mówi w Chinach, że sztuka walki obejmuje da - uderzanie, ti - kopanie, na - "przejmowanie" (wpływanie na równowagę, także dźwignie) i shuai - rzuty. Dotyczy to także taijiquan, gdzie łączy się wpływanie na równowagę (odrzucanie, przewracania i "typowe" rzuty") z uderzaniem.

Więc chodziło o zwrócenie uwagi, że taijiquan nie jest "stylem uderzanym", że jest tam dużo czegoś zbliżonego do grapplingu. Ale taijiquan nie jest tutaj czymś szczególnym. To dotyczy praktycznie każdego chińskiego stylu.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
Ale skąd "oni" mają to wiedzieć :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy

Chyba potrafisz wyobrazić sobie terz sytuacje kiedy parterowy trening judogi przydał by się znakomicie?


Oczywiscie potrafie - jesli juz znajdziemy sie w parterze, to dobrze wiedziec co sie tam robi afkorz ;) . Tylko ze na ulicy do parteru schodzic nie chcemy, kropka.

Co do technik które w tym samym czasie ćwiczył by shuai-jiaowiec to troszeczke chyba poniosła Cię fantazja (pewnie czujesz jakąś magie w samej nazwie kung-fu)


:? ... troche Cie tu nie rozumiem - jaka fantazja? jaka magia? jakie ma to znaczenie, czy to gungfu, czy nie? Zakladajac, ze shuai jiaowiec cwiczyl tyle samo co judoka, to powinien byc lepszy w walce na stojaco, poniewaz poswieca 100% swojego treningu temu zagadnieniu - tylko o to mi chodzilo. Jeszcze co do magii - sam cwicze Ju Jutsu, wiec cos bardzo bliskiego judo i nie jestem w zadnym wypadku uprzedzony do tego pieknego sportu.

Bez sensu to jest ten tekst w tym temacie.


Oczywiscie, ze jest bez sensu. Bo bez sensu jest rozpatrywanie tych dwoch dyscyplin jako lepszej i gorszej metody walki ulicznej. Sport to sport - tenis tez moze Ci sie przydac w walce, jak zlapiesz kawalek kijka.

Ja się wcale nie chce kłucić co jest lepsze a co gorsze. Obie sztuki są podobne.


Jednoczesnie bardzo podobne i diametralnie rozne niestety. Jesli ktos sie uparl na shuai jiao, to judo go nie zadowoli po prostu.[/b]
  • 0

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
Do dacheng- bardzo ciekawy post.

Cytat:
... troche Cie tu nie rozumiem - jaka fantazja? jaka magia? jakie ma to znaczenie, czy to gungfu, czy nie? Zakladajac, ze shuai jiaowiec cwiczyl tyle samo co judoka, to powinien byc lepszy w walce na stojaco, poniewaz poswieca 100% swojego treningu temu zagadnieniu - tylko o to mi chodzilo. Jeszcze co do magii - sam cwicze Ju Jutsu, wiec cos bardzo bliskiego judo i nie jestem w zadnym wypadku uprzedzony do tego pieknego sportu.


Chodziło mi tu tylko o Twój przykład dwóch zapaśników przeciwko judoce lub shuai jiaowcowi. Naprawde nie sądze żeby któryś z nich sobie poradził bez sprzętu.
Pozdrawiam
  • 0

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy

Jesli ktos sie uparl na shuai jiao, to judo go nie zadowoli po prostu.[


Tak, wiem,wiem... Niektórym kungfumaniakom to bez kitu nieda sie z do rozumu przemówić. Takie hobby. Co zchrobić?
(jaja sobie robie ale jak teraz to czytam to coś w tym jest :wink: )
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
Idź na forum MMA tam się szybciej dogadasz z podobnymi do Ciebie
  • 0

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
Ale ja lubie dyskusje. Przeszkadza Ci wolność słowa czy może kogoś obraziłem WielkiBracie?
  • 0

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
Na MMA są same pierdoły. Nic ciekawego. Ale dzięki..
Sory za pochopną interpretacje Twojego postu. Myślałem że mnie wywalasz za... sam nie wiem za co (moderator mówi żebym sobie poszedł :cry: )
  • 0

budo_taz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy

Idź na forum MMA tam się szybciej dogadasz z podobnymi do Ciebie


A mi się wydaje że na tym forum też jest potrzebna pewna doza krytyki
i konfrontacji z innymi stylami. Wydaje mi się także dobre to że szukamy pokrewieństw
między kung fu a np judo. Ja osobiście jestem za wspólpracą forumowiczów
i obopulną krytyką. Przynajmniej coś się dzieje.

Może jestem zbyt otwarty, ale taki właśnie jestem.
Pozdrawiam
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy
Ale tutaj nie ma krytyki tylko twierdzenie że to jest lepsze a to gorsze... gdyby to jeszcze wypowiadał człowiek który ćwiczył ileś tam lat judo i ileś tam lat shuai jiao to miło by to sens... a tak to tylko "bicie piany"
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty shuai jiao - clipy

Niektórym kungfumaniakom to bez kitu nieda sie z do rozumu przemówić.


Zastanow sie troche chlopie - piszesz o dalekich Chinach i kungfumaniakach, a jako alternatywe podajesz system japonski, tak jakby Japonia byla pod Nowym Saczem ;)

Idz do jakiegos boksera i mu powiedz ze jest glupi bo nie kopie, przeciez go zabija na ulicy...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024