Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompki...pomocy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_sawior
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nie powiem

Napisano Ponad rok temu

Pompki...pomocy.
Jestem młody...jestem w okresie intensywnego wzrostu.Czy pompki nie obciążają kręgoslupa...robione nawet bardzo często.Czy nie spowolnią wzrostu i czy nie zabiorą mi paru centymetrów?
  • 0

budo_sephirot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.
"nie spowolnią wzrotu"- nie pon. wysiłek fizyczny zwiększa wytwarzanie hormonu wzrostu w organiźmie
"ociążają kręgosłup"- poweim to tak robie pompki dłurzszy czas i nigdy nie czułem żeby mi obciązały kręgosłup :? ale jeżeli czujesz że coś cie w pecach boli itp.to idź do lekarza sportowego po porade :wink:
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.
obciazasz kregoslup wtedy, gdy robisz pompki z nogami ustawionymi powyzej glowy (cwiczenie na gorna czesc klatki piersiowej)
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.
Robione prawidłowo technicznie nie obciązają kręgosłupa.
  • 0

budo_krde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.
staraj sie robic jeszcze tzw. "grzbiety" czyli kladziesz sie na brzuchu podnosisz klate do gory i nogi.. i tak to robisz.. lekko rozciagasz kregoslup i miesnie plecow.. to takie relaksacyjne cwiczenie zeby w plecach nie bolalo... polecam..
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.
Pompki ZAWSZE obciążają kręgosłup. Wynika to z prawa ciążenia, jeżeli podpierasz ciało na stopach i dłoniach, to jak myślicie, gdzie jest środek ciężkości?? Nie jest to obciążenia na tyle poważne, aby coś uszkodzić, czy też spowolnić wzrost ale jest. Na przykład osoby z uszkodzeniami krzyżowej części kręgosłupa wogóle nie mogą rozbić pompek, pozostaje ławeczka i sztanga lub hantle, expandery itd.
  • 0

budo_vesmir
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.
smuci fakt iz na forum (w ronych dzialach i nie tylko na tym forum :) )wypowiadaja sie , doradzaja , wydaja opinie osoby ktore malo lub nic nie wiedza na dany temat.

- ktos na forum radzil gosciowi ze na najlepszym sposobem na zwiekszenie wlasnej szybkosci ( walka ) bedzie obciazenie sobie rak nog jedno kilogramowymi obciaznikami i kopanie z tymi że w powietrze. (1kg smierc stawom)

- na innym forum pewien informatyk strzelil mi odpowiedzi jakoby technicznie nie bylo mozliwe zrobienie pewnej rzeczy z modemem dsl , do dyskusji dolaczyl sie kolejny znawca sieci ktory stal murem za pierwszym - po czym na innym forum dowiedzialem sie ze jest to jak najbardziej wykonalne. (bzdura tego sie nie da zrobic - a jednak sie da)

- Czy pompki nie obciążają kręgoslupa ?
- Robione prawidłowo technicznie nie obciązają kręgosłupa.
- Pompki ZAWSZE obciążają kręgosłup

8)
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.
8) O widze ze ktos sie doczepił mojej wypowiedzi, znalazł sie specjalista. Zamiast krytykować wypowiedzi innych urzytkowników, bys wykazał sie wiedzą. I nie neguj moich wypowiedzi, bo znam sie na pompkach wystarczająco duzo i zrobiłem ich tez wystarczająco duzo zeby nie pisać totalnych bzdur. Jeśli ktoś nie robi wygięc tułowia podczas robienia pompek czyli tzw. foczek to obciazenie kregosłupa jest znikome. Obciązenie wystepuje dopiero wtedy, kiedy zostajemy w dolnej pozycji przy ziemi lub w górnej(początkowej) na dłuższy czas.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.
wlasnie przedmowca ma racje na forach poprostu kazdy wypowiada swoje subiektywne zdanie na jakis temat no chyba ze sie poprze konkretnym materialem naukowym ale i tak zycie jest zyciem
  • 0

budo_vesmir
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.
witam 8)

nie wypowiadam sie bo , sie nie znam. Dziwia mnie tylko skrajne odpowiedzi .....

- Robione prawidłowo technicznie nie obciązają kręgosłupa.
- Pompki ZAWSZE obciążają kręgosłup

to albo tak albo nie

jezeli gosc sie pyta "Czy pompki nie obciążają kręgoslupa" jednoczesnie TAk i NIE

tym samym nie twierdze ze Ty (Arnold) nie masz racji.
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.

smuci fakt iz na forum (w ronych dzialach i nie tylko na tym forum :) )wypowiadaja sie , doradzaja , wydaja opinie osoby ktore malo lub nic nie wiedza na dany temat.
8)


Mi tu chodzi o tą część wypowiedzi, a nie o reszte,bo z tym sie zgodze.
Przykro mi bardzo, ale moje zdanie jest udowodnione na własnej skórze.
  • 0

budo_sephirot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.
W pełni zdrowa osoba może robić pompki bez ryzyka , jest to podstawowe cwiczenie które ni obciąża w dużym stopniu kręgosłupa rób chłopie pompki nawet sie nie zastanawiaj :wink: :wink: :paker:
  • 0

budo_klin_geerw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.
Robie pompki od małego i nigdy nie miałem problemów z kręgosłupem 8) Nawet jeśli obciąża kręgosłup no to trudno to ryzyko wliczone w cenę. Osobiście wysi mi to czy boli czy nie jeśli chcesz będziesz je robił. Musze powiedzieć że po 9 latach treningów czuje się świetnie i nic mnie nie boli. Pompki= zdrowie więc należy je ciachać bez ograniczeń :D
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.
pompki obciazaj kregoslup wtedy jak je blednie wykonujesz i np twoje ledzwia sa za nisko tzn pupa wtedy sie wyginasz noi to jest niezdrowe natomiast gdy wykonujesz je poprawnie technicznie nic nie grozi i nic nie przeciaza
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.
Dokładnie stary :D I to prubowałem powiedziec.
  • 0

budo_nagato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.

Pompki ZAWSZE obciążają kręgosłup. Wynika to z prawa ciążenia, jeżeli podpierasz ciało na stopach i dłoniach, to jak myślicie, gdzie jest środek ciężkości?? Nie jest to obciążenia na tyle poważne, aby coś uszkodzić, czy też spowolnić wzrost ale jest. Na przykład osoby z uszkodzeniami krzyżowej części kręgosłupa wogóle nie mogą rozbić pompek, pozostaje ławeczka i sztanga lub hantle, expandery itd.


Można zawsze śladami Chucka Norrisa zamiast unosić sie na rękach po prostu odpychć od siebie Ziemię. Wtedy problem z kręgosłupem zniknie ;)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.

Wtedy problem z kręgosłupem zniknie ;)

Dokładnie. Chuck Norris nie ma problemów, to problemy mają Chucka Norrisa.
  • 0

budo_kolos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.
Nie chcę się 'mondrzyć' :) , ale o ile pamiętam słowa mojego trenera na siłowni to w kresie wzrostu nie można wykonywać ćwiczeń które "ściskają" kręgosłup - jak np. podnoszenie dużych ciężarów stojąc, czy przysiady ze sztangą, czy martwy ciąg. Takie ćwiczenia mogą zahamować wzrost. Pompki możesz naginać ile wlezie
  • 0

budo_dżej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łodź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.
Jak byłem młody to pasjami trzaskałem pompki nawet w seriach po 70 (nie żebym się chwalił :lol: )
Chyba mi to nie zaszkodziło bo dziś mam słuszny wzrost 183 cm oraz sportową sylwetkę i jak idę plażą to wszystkie niewiasty podążają za mną wzrokiem. Znowuż, nie żebym się chwalił :twisted:
Reasumując, możesz robić pompki.
  • 0

budo_age159
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki...pomocy.
Zgadzam się z przedmówcą, ja robię przed snem 50 pompek i jak wstanę robię 50 pompek, tak od przeszło roku i nie narzekam na swój kręgosłup.
No oczywiście jak zaczniesz robić po 1000 - 2000 pompek na serie to moim zdaniem wtedy dopiero zaczną się problemy z kręgosłupem i stawami :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024