Skocz do zawartości


Zdjęcie

"taktyczna" kurtka zimowa :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_nicco
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

"taktyczna" kurtka zimowa :)
witam!
przegladalem archwialne posty ale nie znalazlem nic interesujacego mnie w tym temacie. nosze sie z zakupem kurtki zimowej. przedewszystkim nie moze byc to kurtka bazujaca rzadnych wkladach z pierza - bo mam astme.... preferuje kurtki do pasa, raczej krotkie. podobaja mi sie kroje jakie nosza sluzby ochrony mienia. kurtka musi byc wmiare lekka, nie krepujaca ruchow i przedewszystkim ciepla i nieprzewiewna. oczywiscie oddychajaca :)
co mi poradzicie w tej kwesti? przedzial cenowy do 200zl.

ps. slyszalem cos o kurtkach "moleskin" co to jest za cudo?

pozdrawiam
  • 0

budo_argasiu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: "taktyczna" kurtka zimowa :)
moleskin to taka wojskowa kurtka zielona w lądwoce czarna w marynarce wojennej i stalowa w
wojskach lotniczych
nie wiem jak teraz ale kiedys jak mialem taka to byla ciezka jak diabli ale za to ciepla z odpinaną podpinką gruby ortalion w sumie to dosc mocna tu masz sznurki do serwisu aukcyjnego
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_nicco
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "taktyczna" kurtka zimowa :)

moleskin to taka wojskowa kurtka zielona w lądwoce czarna w marynarce wojennej i stalowa w
wojskach lotniczych
nie wiem jak teraz ale kiedys jak mialem taka to byla ciezka jak diabli ale za to ciepla z odpinaną podpinką gruby ortalion w sumie to dosc mocna tu masz sznurki do serwisu aukcyjnego
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


witaj!
troche przyduze te moleskiny, interesi mnie cos co konczy sie w pasie i nei zachodzi na dupe :) i ma wysoki kolnierz - bez kaptura (ewentyalnie chowany niewidoczny)

pozdrawiam i dzieki za info
  • 0

budo_witia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żolyborz, stolyca Warszawy ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: "taktyczna" kurtka zimowa :)
To N2B ale wtedy cena nieco wyższa. Np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Tyle, że kaptur nie chowany. Generalnie ten przedział cenowy nieco ogranicza pole manewru.
  • 0

budo_nicco
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "taktyczna" kurtka zimowa :)
wypatrzylem dwa produkty - co o tym sadzicie?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tylko pytanie jak bardzio cieple sa te produkty - bo kroj w ten desen najbardziej mi odpowiada. wrazie "w" zawsze mozna ubrac pod kurtke sweterek typu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

lub jakis polarek cienki.

prosze o opinie
pozdr
  • 0

budo_witia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żolyborz, stolyca Warszawy ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: "taktyczna" kurtka zimowa :)
Poszukaj jeszcze
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam, Witia
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: "taktyczna" kurtka zimowa :)
paaaaaanie zwykła fleje sobie kup za 99 i po sprawie ;-) całą zime chodze we fleyersie nieorginalnym i nie nażekam :-) i jak coś to zwiewać mozna i i ruchów aż tak bardzo w czasie zadymy nie krepuje :-)
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: "taktyczna" kurtka zimowa :)
Nicco, ale Twoja kurtka nie ma być praktyczna na zime tylko szpanerska. Krutka kutrka oznacza, że obszary ciała poniżej pasa nie są odpowiednio zabezpieczone. W takim wypadku powinniśmy nosić spodnie typu ogrodniczki. Bo nawet jezeli kurtka będzie sięgała troche poza pas, nie ma szans na uszczelnienie przestrzeni pomiędzy nią, a ciałem. Więc zimno będzie wpływało pod spód. A jak się pochylisz, to tył kurtki Ci się podciągnie i nery będą nie osłonięte.
Ja preferuję kurtki 3/4, w takim wypadku możesz kurtkę śćiągnąć na dole, w połowie uda i dodatkowo w pasie. Przy zimówce, dobry jest też śnieo/wiatrołap, ktory szczelnie opina się woku ciała. Taka długość nie krepuje ruchow, bo przy zamku dwukierunkowym, zawsze można ją rozpiąć od dołu.
Cena tez jest bardzo niska, firmowy polar kosztuje ponad 200zł.
Z krotkich kurtek to najlepsze były by wzorowane na lotniczych. Tam długość przeszkadza podczas siedzenia w kobinie. Może jakaś kurtka "lotnicza" ocieplana kożuszkiem, albo flyera jak ktoś pisał wcześniej. Dobrym cieplaczem jest też sztucznych puch, czyli taki ocieplacz jak w spiworach. Może weź cieńszą kurtkę + kamizelkę. taki zestaw daje większe możliwości ruchowe i lepszą izolację od pojedyńczej grubszej kurtki.
  • 0

budo_nicco
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "taktyczna" kurtka zimowa :)

Nicco, ale Twoja kurtka nie ma być praktyczna na zime tylko szpanerska.


Z krotkich kurtek to najlepsze były by wzorowane na lotniczych. Tam długość przeszkadza podczas siedzenia w kobinie.


Bardzo madrze prawisz przyjacielu, wlasciwosci termiczne krotkiej kurtki sa znacznie ograniczone, ale wlasnie ze wzgledu na wygode nigdy nie preferowalem kurtek "za dupe". Zle sie siedzi w aucie na kurtce i jest to malo praktyczne. Ze szpanowania to juz dawno wyroslem... mam w tej chwili korzuch pilotke ktory ma ponad 25lat - nadszarpnal go nieco zab czasu... siega mi do pasa - jak jest -20 to ubieram kalesony i bluze w spodnie i daje rade :) - szukam poprostu substytutu dla tego korzucha - ztad padl wybor na ciuchy wojskowe ktore uchodza za bardzo cieple i praktyczne...

zgodnie z sugestiami bede polowal na fleyersa badz produkty ala pilotki.

pozdrawiam i dziekuje za opinie
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: "taktyczna" kurtka zimowa :)
CWU-45 od Fostex'a. Połowa Budo w tym chodzi i nikt nie narzeka :)
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: "taktyczna" kurtka zimowa :)
Dobra fleja nie jest zla, sam sie wlasnie zastanawiam nad M-65 badz nad czyms flejopodobnym. Widze, ze nie bede zbyt oryginalny :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024