Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rickson


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
Za 40 lat padnie pytanie, czy Rickson dalby rade ,gdyby nie lezal w trumnie.

Smiech na sali :roll:
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson

Za 40 lat padnie pytanie, czy Rickson dalby rade ,gdyby nie lezal w trumnie.

Smiech na sali :roll:


Eeeeeeeeee, Ty zawsze taki poważny? :wink:
Poteoretyzować już nie można? :?:

Szczena powiedz - co myślisz, dałby rade :) :wink:
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson

Poteoretyzować już nie można? :?:


Mozna, tylko po cholere?
Glupie to.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
Ty myślisz że głupie ja myśle ze nie! I wszystkie osoby które zagłosowały w ankiecie i wypowiedziały się w temacie zapewne też :)
Nie musisz tego czytać, czyż nie?

PS: Gdyby ludzie nie teoretyzowali to dalej jeździlibyśmy dyliżansami - a tak samoloty mamy!
  • 0

budo_maciekkapec
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
Uważam, że Rickson wcale by nie pozamiatal w Pride w wadze lekkociężkiej a już napewno nie w cięzkiej, szczególnie z dobrymi uderzaczami takimi jak m.in. Silva, Shogun, Fiodor Crocop, czy Hunt, ze względu choćby na jego wiek. Napewno nie jest tak dynamiczny i szybki jak kiedyś. Swoją drogą pojedynek z Sakurabą byłby sensacją ;) Legenda vs Legenda. Gdybym miał obstawiać obstawiłbym na Saku gdyż jego nieprzewidywalny styl wymiata (wygrał z 4 braci Gracie przez poddania, szedł na wymiane z Wanderleiem co w sumie pozniej zle sie skonczylo, ale moge sie zalozyc ze nikt nie myslal ze tak bedzie). Ciekawy jestem gdyby Rickson mial walczyć z Nastulą czy rowniez przy wejsciu Pawła uslyszelibyśmy "the real rickson" czy juz nie :D . można by tak gdybac dlugo, to tak samo jak czy Bruce Lee pozamiatal by w Pride gdyby ktos go przysłał wehikułem czasu. Uważam że dostał by manto w lekkocięzkiej i cięzkiej. Ktoś powie, że to nie ta waga, ale przeciez Bruce Lee mówił, że pokonałby każdego.Wczoraj leciał film z Brucem Lee i aktorem łudząco podobnym do Chucka Norrisa, ale przecież to nie mógłbyć Chuck, bo Bruce go zlał :D
  • 0

budo_szerszy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TYCHY
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson

Wydaje mi sie ze Rickson nie miałby szans w Pride. Współczesni zawodnicy to ludzie bardzo przekrojowo wyszkoleni. Potega Rickson według mnie polegała na tym ze walczył w okresie kiedy był rzeczywiscie jednym z najlepiej wyszkolonych ludzi w parterze, ale jesli chodzi np. o jego stojke to patrzac na jego walki nic rewelacyjnego nie pokazał. Swoje walki konczył w parterze do ktorego zawsze jak najszybciej dazył. Dzisiaj taka taktyka juz by sie raczej nie sprawdziła, z takimi ludzmi jak fedor czy minotauro tak łatwo w parterze by nie wygrał. Załuje ze nie doszło do walki ricksona z Sakuraba. Saku jest wg mnie najlepszym fighterem jesli chodzi o parter, udowodnił to pokonujac wielu fachowcow od parteru poprzez poddanie. rozbił cała rodzine Gracie i nie tylko udowadniajac ze jego parter jest skuteczniejszy od ich BJJ. Jestem pewnien ze podobnie bło by z Ricksonem, ktorego mysle Saku pokonałby jak pozostałych.

8O brak słów...
  • 0

budo_ghostnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jesteś??

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
sorrki ale jak sie glosuje :oops:
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
Musisz być w grupie 'Userzy Vortalu Budo' - nie widze tego w Twoim profilu, więc pewnie w niej nie jesteś
Dodaj się do grupy - TUTAJ i czekaj aż admin Cie dołączy
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson

I znowu palant zorro się odezwał. Myślę że powinno się dla niegio stworzyć dział a'la "wasteland" na sherdog.com. Będzie tam spokojnie mógł dyskutować o magicznym stylu BlowJobJitsu, dzięki któremu mozna pozamiatac każdego i otym że bracia Gracie są lepsi od Sakuraby mimo że wszyscy czterej z nim przegrali i o tym że Helio był lepszy od Kimury mimo że ten wygrał walkę łamiąc Helio rękę i że Mino jest lepszy od Fedora mimo że dwa razy z nim przegram itd. bla bla aż do zarzygania.

Dlatego moja prośba do modów o stworzenie działu WASTELAND dla rozjebów, oszołomów i wiernych wyznawców kultu Ricksona i całego BJJ.

Peace out.

Prostak z ciebie :) , Mam przytaczac odwrotne sytuacje? Przez miesiac mozna wymieniac.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson

Nie wiem czy tak bardzo unikał obejrzys sobie walke z Conanen( czy jak mu tam było), albo Newton. Zwłaszacza zwroc uwage na Newtona, Saku praktycznie nie uderzał i nie unikał parteru w wygrał przed poddanie. Ajesli chodzi o Gracie to w walce chocbyz Rayanem to raczej Saku w parterze go osmieszył. Jdynym gosicem z Gracie ktory mogł pokonac Saku był Renzo jednak tego nie zrobił. Walka Saku z Ricksonem mogłaby byc wielkim hitem jednka pewnie do niej nigdy nie dojdzie. Widziałem wiekszosc walk Sakuraby i zaden z eksperto od parteru go nie poddał było zazwyczaj odwrotnie.

Co ma Newton do rodziny Gracie ? Newton nigdy nie byl i nie jest przedstawicielem BJJ ( on jest dragon ball jiu jitsu :D ) . Co do mitu ze walka na chwyty to " techniki konczace" to bez komentarza. Saku dostal wpie.... od Minotoro, Arony i od Nino tylko .dlatego ze w chwytach byl lata swietlne za nimi ( w szczegolnosci za Arona ) . Nie potrafil ich kontrolowac w rzadnym dystansie. Oczywiscie Saku to swego rodzaju geniusz. Ma naturalne wyczucie do walki jak malo kto.
  • 0

budo_hoolxter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
FOX kolejny znawca z przbogatym doświadczeniem (19 lat ??? WTF). Pewnie od 2 miesięcy ćwiczy BJJ i już stwierdził że jego styl dominuje na światowych arenach.

W ogóle zauważyem pewną prawidowość że większość adeptów BJJ, szczególnie tych młodych, cechuje wrodzona skromność, szacunek do dokonań zawodników nie reprezentujących BJJ i obiektywizm w ocenach walk.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
Owszem mam 19 lat. Bjj cwicze od 14 roku zycia :) do tego tyle samo boks .
  • 0

budo_mózgwsłoju
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
>Co ma Newton do rodziny Gracie ?<

Uczył się trochę u Ricksona :) .

>Saku dostal wpie.... od Minotoro, Arony i od Nino tylko .dlatego ze w chwytach byl lata swietlne za nimi ( w szczegolnosci za Arona ).<

Mnie się wydaje że dostał raczej dlatego, że fizycznie był "za nimi" ( w szczegolnosci za Arona ). Technicznie też ale przedewszystkim fizycznie. Z Nino przegrał przez przypadkowe uderzenie swoją szczęką w jego głowę.

>Nie potrafil ich kontrolowac w rzadnym dystansie.<

Nino kontrolował cały czas.

>Oczywiscie Saku to swego rodzaju geniusz. Ma naturalne wyczucie do walki jak malo kto.<

Poza tym wymyślał nowe techniki, którymi zaskakiwał przeciwników. I owszem był i jest słabszy od brazylijczyków technicznie w pozycyjnym parterze, ale to raczej dzięki strategii a nie technice wygrywał z Graciemi. I moim zdaniem podobnie by ograł Ricksona.
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson

I znowu palant zorro się odezwał. Myślę że powinno się dla niegio stworzyć dział a'la "wasteland" na sherdog.com. Będzie tam spokojnie mógł dyskutować o magicznym stylu BlowJobJitsu, dzięki któremu mozna pozamiatac każdego i otym że bracia Gracie są lepsi od Sakuraby mimo że wszyscy czterej z nim przegrali i o tym że Helio był lepszy od Kimury mimo że ten wygrał walkę łamiąc Helio rękę i że Mino jest lepszy od Fedora mimo że dwa razy z nim przegram itd. bla bla aż do zarzygania.

Dlatego moja prośba do modów o stworzenie działu WASTELAND dla rozjebów, oszołomów i wiernych wyznawców kultu Ricksona i całego BJJ.


jak matole jeden uważasz że sakuraba dążył w walkach z przedstawicielami rodziny Gracie do parteru to znaczy że jesteś za głupi na dyskusje ze mną :evil:
  • 0

budo_varner
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
Jesli chodzi o wlake z Arona to widziałem tylko urywki i raczej arona nie wygrał z Saku dzieki lepszym umiejetnoscia walki w parterze. Przewazyła lepsza stojka lepsze przygotowanie fizyczne itp. Jesli chodzi o Nnio to tak jak zostało juz napisane był to zwykły przypadek Saku był od niego lepszy i poiwnien był to wygrac.
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
I po co te nerwy :?: Zorro proponowalbym dac "koledze" ignora(tak jak ja) i po sprawie(moim zdaniem dyzkusja z nim nie ma zadnego sensu) :wink:

pozdro 8)
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson

Co ma Newton do rodziny Gracie ? Newton nigdy nie byl i nie jest przedstawicielem BJJ ( on jest dragon ball jiu jitsu :D )

Ale z Ciebie amator... Dragon Bal Z Jiu Jitsu! :wink:
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson

Jesli chodzi o wlake z Arona to widziałem tylko urywki i raczej arona nie wygrał z Saku dzieki lepszym umiejetnoscia walki w parterze. Przewazyła lepsza stojka lepsze przygotowanie fizyczne itp. Jesli chodzi o Nnio to tak jak zostało juz napisane był to zwykły przypadek Saku był od niego lepszy i poiwnien był to wygrac.

Arnona wygral bo kontorlowal saku w kazdym dystansie. W szczegolnosci w parterze !!. Co do walki Nino to faktycznie prowadzil w walce saku. Ale co z tego jezeli nie potrafil go skonczyc? A fakt pozostaje faktem.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson

Poza tym wymyślał nowe techniki, którymi zaskakiwał przeciwników. I owszem był i jest słabszy od brazylijczyków technicznie w pozycyjnym parterze, ale to raczej dzięki strategii a nie technice wygrywał z Graciemi. I moim zdaniem podobnie by ograł Ricksona.

Nie sadze. Pamietaj ze nauczyciel Sakuraby, Nobuhiko Takada dwa razy dostal ostre becki od Ricksona. Niby ten "wielki styl" ktory pokazal ze gracie jiu jitsu nie jest takie skuteczne naprawde nie istnieje. To tylko personalne umiejetnosci Sakuraby pomogly mu wygrac z Graciemi . Trzeba rowniez pamietac ze w samej rodzinie sa lepsi i gorsi. Rickson byl najlepszy. Sakuraba by podzielil los swojego trenera .
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson


Co ma Newton do rodziny Gracie ? Newton nigdy nie byl i nie jest przedstawicielem BJJ ( on jest dragon ball jiu jitsu :D )

Ale z Ciebie amator... Dragon Bal Z Jiu Jitsu! :wink:

Wybacz mi blad :) Mam 19 lat i DBZJJ trenuje dopiero od 2 miesiecy :) Jestem dopiero na etapie kamehamy i lewitowania :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024