Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rickson


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson



Poza tym wymyślał nowe techniki, którymi zaskakiwał przeciwników. I owszem był i jest słabszy od brazylijczyków technicznie w pozycyjnym parterze, ale to raczej dzięki strategii a nie technice wygrywał z Graciemi. I moim zdaniem podobnie by ograł Ricksona.

Nie sadze. Pamietaj ze nauczyciel Sakuraby, Nobuhiko Takada dwa razy dostal ostre becki od Ricksona. Niby ten "wielki styl" ktory pokazal ze gracie jiu jitsu nie jest takie skuteczne naprawde nie istnieje. To tylko personalne umiejetnosci Sakuraby pomogly mu wygrac z Graciemi . Trzeba rowniez pamietac ze w samej rodzinie sa lepsi i gorsi. Rickson byl najlepszy. Sakuraba by podzielil los swojego trenera .


Dobrze prawi, wódki mu dać :) :) :)
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
Arona kontrolowal Saku w parterze? no do pewnego stopnia tak, zwazywszy ze Saku wygladal jak po 25 rundowym pojedynku bokserskim i ze Arona grzebal mu paluchami w rozcieciu luku brwiowego...

a walki z Elvisem byly dwie. w pierwszej przypadkowo sie nadzial, w drugiej wygral.
wiec w najgorszym razie jest remis miedzy nimi.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
A ile teraz w końcu Rickson ma lat?
(Nie jestem za biegły w genealogii Gracie'ch. Za dużo ich jest i za podobnie się nazywają, sukinkoty. :) )
A Royce ile ma lat? Bo ma znowu 'na poważnie' powalczyć. Ciekawe jak sobie poradzi...


Zresztą, co do wieku, to zawsze było (i jest nadal) kilku 'wiekowych' zawodników. Walczyli i nieraz wygrywali. Wiek 'zaawansowany' :) nie musi jeszcze oznaczać znaczącego spadku formy.



Czemu osoba, która ma doświadczenie, perfekcyjne umiejętności techniczne w bodaj naiważniejszej (dla MMA) strefie walki i (nieznane nam aktualnie) jakieś tam umiejętności walki w pozostałych strefach, miałaby przegrywać w Pride?
I czemu nie miałaby walczyć w SWOJEJ wadze, tylko zaraz z Minotauro i z Fedorem???

Ja tam myślę, że wszystko zależy od tego, jak skuteczne obalenia i obrony przed ciosami w stójce, przeciwstawiłby Rickson aktualnym top-fighterom. Jeśli dostatecznie skuteczne (a czemu niby nie?) to w parterze byłby już potem baaardzo skuteczny.

A w ankiecie brak mi wyważonej opcji pośredniej. Np. - "Byłby równorzędnym przeciwnikiem.", czy coś takiego...
  • 0

budo_mózgwsłoju
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
>Nie sadze. Pamietaj ze nauczyciel Sakuraby, Nobuhiko Takada dwa razy dostal ostre becki od Ricksona.<

Nie rozśmieszaj mnie :lol: Przecież to Saku uczył tego muła :)

>Niby ten "wielki styl" ktory pokazal ze gracie jiu jitsu nie jest takie skuteczne naprawde nie istnieje.<

Istnieje i nazywa się IQ wrestling :wink: choć fakt - to styl jednego mistrza. To tak jak byś powiedział że Mozart nie miał stylu :) .

>To tylko personalne umiejetnosci Sakuraby pomogly mu wygrac z Graciemi .<

A to fakt. Rzemieślnicy z brazylijskiego zadupia spotkali na swej drodze artystę geniusza :)

>Rickson byl najlepszy. Sakuraba by podzielil los swojego trenera .<

Nie sądze. Rickson był najlepszy a Sakuraba nadal jest. Chyba nikt nie zauważa iż Saku przegrywał tylko i wyłącznie z ludzmi o kategorię wagową wyżej (Silva, Arona, Nog) plus wypadek przy pracy z Nino. Jedynymi z Gracie, którzy mieli by szanse z nim to ciężsi Roger Gracie i Daniel "Gracie". Uważam że w kategorii 83 Saku był i nadal jest najlepszy na świecie i nie widzę nikogo kto może się z nim równać. Tylko niech już nie walczy poza swoją naturalną kategorią. Myślę że mógłby jeszcze wygrać z Bustamante i Hendersonem. A Rickson? Waga ta sama, stójka do dupy, zapasy do dupy, a parter by saku ominął. W ogóle nie wiem co on niby miałby przeciwstawić Sakurabie? Ach tak swój "rekord" :)
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
Ostatnio Saku czesto ma wypadki przy pracy. Rickson nie mial ich nigdy. I to z ludzmi o takiej wadze co sie nie sni. Era Saku skonczyla sie bardzo dawno temu.
  • 0

budo_mózgwsłoju
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
>Czemu osoba, która ma doświadczenie, perfekcyjne umiejętności techniczne w bodaj naiważniejszej (dla MMA) strefie walki i (nieznane nam aktualnie) jakieś tam umiejętności walki w pozostałych strefach, miałaby przegrywać w Pride?<

Temu czemu :) pregrywali mający "perfekcyjne umiejętności techniczne w bodaj naiważniejszej (dla MMA) strefie walki": Royler, Saulo (uczeń Ricksona i Roylera skąd inąd), Nino, Renzo, Mino, Gurgel, Newton, Verissimo etc.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson

Nie rozśmieszaj mnie :lol: Przecież to Saku uczył tego muła :)

Acha.
A sam się Sakuraba nie uczył od nikogo.
W końcu to geniusz. :) Powymyślał sam wszystkie swoje techniki.
I jeszcze ich uczył 'tego muła Takadę'. :)


A to fakt. Rzemieślnicy z brazylijskiego zadupia spotkali na swej drodze artystę geniusza :)


Wcześniej rozjechawszy kogo się tylko dało. Całe tabuny 'zadufków'. Czyż nie? :)


A Rickson? Waga ta sama, stójka do dupy, zapasy do dupy, a parter by saku ominął.

Skąd wiesz? Jesteś wróżką? 8O
Może by ominął, a może by nie ominął... (Z Aroną jakoś nie ominął tak całkiem, ale to akurat całkiem inna sprawa.)
Sądzisz, że Rickson nie ćwiczy obaleń? Może. Ja tam nie wiem. Napisz tylko skąd TY to wiesz?


No i najważniejsze:
Zapominasz, że mowa tu właśnie o... Saku. :D
A to jest akurat gość, który równie dobrze mógłby próbować zawalczyć z Ricksonem w parterze.
Robił już podobnie szalone numery. :)
  • 0

budo_mózgwsłoju
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
>Acha.
A sam się Sakuraba nie uczył od nikogo.
W końcu to geniusz. Powymyślał sam wszystkie swoje techniki.
I jeszcze ich uczył 'tego muła Takadę'. <

Dokładnie :)


Cytat:
A to fakt. Rzemieślnicy z brazylijskiego zadupia spotkali na swej drodze artystę geniusza

>Wcześniej rozjechawszy kogo się tylko dało. Całe tabuny 'zadufków'. Czyż nie?<

Oczywiście. Czy ja mówię że nie?


Cytat:
A Rickson? Waga ta sama, stójka do dupy, zapasy do dupy, a parter by saku ominął.

>Skąd wiesz? Jesteś wróżką?<

Oczy mam :)

>Może by ominął, a może by nie ominął... (Z Aroną jakoś nie ominął tak całkiem, ale to akurat całkiem inna sprawa.)<

Arona i Saku to inne kategorie wagowe.

>Sądzisz, że Rickson nie ćwiczy obaleń? Może. Ja tam nie wiem. Napisz tylko skąd TY to wiesz?<

Oglądałem jego walki. Ćwiczyć coś a być w tym porównywalnym z czołówką to inna bajka. Obalenia do dupy. Nie położyłby sakuraby za chiny ludowe :)


>No i najważniejsze:
Zapominasz, że mowa tu właśnie o... Saku.
A to jest akurat gość, który równie dobrze mógłby próbować zawalczyć z Ricksonem w parterze.
Robił już podobnie szalone numery.<

Otóż właśnie nie robiłby tego. Zapominasz o tym że to wyrachowany strateg z pozoru tylko szalony.
  • 0

budo_zwierzak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
Dwie strony temu myślałem, że dyskusja otarła się o dno.
Teraz wiem, że się myliłem.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie przyszło Wam geniuszom do głowy najpierw sprawdzić jakie Rickson ma w tych kwestiach zdanie?
  • 0

budo_mózgwsłoju
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
>Ostatnio Saku czesto ma wypadki przy pracy.<

Tak jak napisałem BO WALCZYŁ O KATEGORIĘ WAGOWĄ ZA WYSOKO>

>Rickson nie mial ich nigdy.<

Bo NIGDY nie walczył w mma z NIKIM dobrym, nawet w swojej wadze.

>I to z ludzmi o takiej wadze co sie nie sni.<

bez komentarza :)

>Era Saku skonczyla sie bardzo dawno temu.<

Taki pewny jesteś tego? To wymień 10 zawodników którzy dziś na 90% pokonaliby Saku w kat 83. :?: :!:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson

...

>No i najważniejsze:
Zapominasz, że mowa tu właśnie o... Saku.
A to jest akurat gość, który równie dobrze mógłby próbować zawalczyć z Ricksonem w parterze.
Robił już podobnie szalone numery.<

Otóż właśnie nie robiłby tego. Zapominasz o tym że to wyrachowany strateg z pozoru tylko szalony.

Ha! A dobitnie dowodzą tego jego słynne wymiany ciosów z Silvą! :)
Jeśli to było tylko 'pozorne szleństwo', to... :wink:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson

Dwie strony temu myślałem, że dyskusja otarła się o dno.
Teraz wiem, że się myliłem.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie przyszło Wam geniuszom do głowy najpierw sprawdzić jakie Rickson ma w tych kwestiach zdanie?

Ale czemu od razu zakładasz, że Rickson, wie o Ricksonie więcej niż my - forumowicze? 8O :wink: :lol: :D
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson

Rickson nie mial ich nigdy.


Bardzo ciekawe spostrzeżenie. Podaj nazwiska tych którzy wpadkę zanotowali walczac właśnie z nim. Tylko błagam nie serwuj linka do tych 300 czy 400 walk z których sam Helio sie śmieje. Takada , Funaki ....... kto tam jeszcze ?
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson

>Era Saku skonczyla sie bardzo dawno temu.<

Taki pewny jesteś tego? To wymień 10 zawodników którzy dziś na 90% pokonaliby Saku w kat 83. :?: :!:

Aż dziesięciu?
Mogę tylko trzech: Rickson, Rickson i..., hm..., sam nie wiem... może... - Rickson? :D :D :D :wink:
  • 0

budo_mózgwsłoju
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
Tak jak napisałem BO WALCZYŁ O KATEGORIĘ WAGOWĄ ZA WYSOKO - przegrałby zapewne cokolwiek by nie zrobił. Nie ta kategoria wagowa. 100 razy będe to pisał?
  • 0

budo_mózgwsłoju
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
poprzedni post odnośnie walk z Silvą
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson

poprzedni post odnośnie walk z Silvą

Nie chodziło mi o to, że przegrał.
Chodzi o to, że walczył z nim w jego najmocniejszej strefie.
No po prostu - wariat. :)
Jest nieobliczlny i szlony, i mógłby pojechać z Ricksonem do parteru. Kto go tam wie... :wink:
  • 0

budo_mózgwsłoju
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson
>Nie chodziło mi o to, że przegrał.
Chodzi o to, że walczył z nim w jego najmocniejszej strefie.<

Bo nie miał wyboru. Nie chciał tam walczyć, Silva go zmusił do uderzeń.

>No po prostu - wariat.
Jest nieobliczlny i szlony<

Jedynym wariactwem Saku było walczenie z cyborgami z kategorii + 90.


>i mógłby pojechać z Ricksonem do parteru. Kto go tam wie...<

A mógłby na chwilę albo i dwie. Albo byłby to pewnie taki "pół parter" jak Saku vs Rayan czy Fedor vs Mino. To nie oznaczałoby automatycznej przewagi Ricksona. Dzisiejszy parter mma to często co innego niż parter bjj. Renzo, Royce byli lepsi od Saku w bjj-parterze, walce gardą, kończeniach z gardy, przetoczeniach z gardy itd. Nog też jest lepszy od Fedora w bjj-parterze. Nie zawsze lepszy bjj-parterowiec wygrywa w parterze mma.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson

Bo nie miał wyboru. Nie chciał tam walczyć, Silva go zmusił do uderzeń.

Brutal Silva zmusil biednego Saku do walki na uderzenia . Skandal :)
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rickson

Rickson nie mial ich nigdy.


Bardzo ciekawe spostrzeżenie. Podaj nazwiska tych którzy wpadkę zanotowali walczac właśnie z nim. Tylko błagam nie serwuj linka do tych 300 czy 400 walk z których sam Helio sie śmieje. Takada , Funaki ....... kto tam jeszcze ?

Co? Co ma piernik do wiatraka?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024