Skocz do zawartości


Zdjęcie

miecz pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: miecz pytanie

z tego co sie oriantuje to na mieczach japonskich z 2 wojny hamonu nie bylo, ze wzgledu na to iz miecze te byly robione maszynowo.


Sorry (bez obrazy), ale chyba przed Tobą jeszcze wiele wiedzy do przyswojenia....W czasie II wojny miecze robiono i maszynowo, i tradycyjnie, i nawet oprawiano rodowe głownie-często znacznej wartości-w oprawy regulaminowe. A taki hammon na szabli to celowo wykonana imitacja, aby być w zgodzie z tradycją. Zresztą te zagadnienia należy powiązać z wiedzą o tradycji i kulturze Japonii i kulturze samurajskiej, aby się na ten temat wypowiadać
PZDR Jacek
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: miecz pytanie
Faktycznie, podobne, no i mi się też zdjae że to może być oryginał. Oczywiście jego wartość wykonania nie jest wysoka ale możliwe że jest z tego okresu. A jeśli komuś chodzi o wartość historyczną to, dlaczego nie ?

Lepsze to niż jakaś nędzna podróba z targu...
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: miecz pytanie

z tego co sie oriantuje to na mieczach japonskich z 2 wojny hamonu nie bylo, ze wzgledu na to iz miecze te byly robione maszynowo.


Sorry (bez obrazy), ale chyba przed Tobą jeszcze wiele wiedzy do przyswojenia....W czasie II wojny miecze robiono i maszynowo, i tradycyjnie, i nawet oprawiano rodowe głownie-często znacznej wartości-w oprawy regulaminowe. A taki hammon na szabli to celowo wykonana imitacja, aby być w zgodzie z tradycją. Zresztą te zagadnienia należy powiązać z wiedzą o tradycji i kulturze Japonii i kulturze samurajskiej, aby się na ten temat wypowiadać
PZDR Jacek


nikt nie urodzil sie wszystkowiedzacym :wink: :wink:
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: miecz pytanie
Wiem Piotrze, że nikt nie jest w stanie wiedzieć wszystkiego. Ale można chcieć się doskonalić. Każdy musi "zapłacić frycowe". ja niestety też je zapłaciłem. Po tym fakcie zacząłem czytać na temat mieczy samurajskich co tylko wpadło mi w ręce. Wiele daje wymiana myśli ze znawcami i praktykami. Jeden z nich już wypowiadał się w Twoim poście.
Dalej uważam, że prezentowany miecz to nie oryginał. Jednak kiedy choć raz zobaczysz na własne oczy ORYGINALNY miecz, jakikolwiek, ale oryginalny to raczej nie pomylisz się już nigdy i podróbki nie kupisz (oczywiście mam na myśli, że zobaczenie oryginału pobudzi Twoje chęci poszerzania wiedzy o mieczach japońskich:))
PZDR Jacek
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: miecz pytanie
Akurat tutaj chce zwrócić uwage na odóżnienie słowa "oryginalny" a "tradycyjny". Mówiąc że ten miecz może być oryginalny miałem na myśli że może być to oryginalne gunto z tamtego okresu, a na pewno nie miałem na myśli tego że mógłby być to miecz kuty przez kowala metodą tradycyjną, czyli że miałoby być to nihonto.

Uważam jedynie że ten miecz może pochodzić z czasów drugiej wojny światowej.
  • 0

budo_shd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gubin

Napisano Ponad rok temu

Re: miecz pytanie
ja akurat interesuje sie II wojna swiatowa, bronia na niej uzywana i mieczami japonskimi. wychodzilo by na to ze miecze gunto to scalenie wszystkich moich zainteresowan ;]
nawet jezeli nie sa pieknie wykonane podobaja mi sie
  • 0

budo_krzysztofor3
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: miecz pytanie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to jest strona na ktorej znajdziesz informacje na temat wojskowych mieczy japonskich moim zdaniem miecz na zdjeciu jest nie orginalny pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024