Skocz do zawartości


Zdjęcie

słabe ręce?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_julas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

słabe ręce?
Zaczne moze od poczatku. Mam 23 lata 180cm wzrostu średnio 77 kilo wagi.Trenuje od wrzesnia br. Dwa razy w tygodniu chodze na trening tajskiego ( wt,czw.) i trzy razy na silownie ( pon, śr,pi). Problem jest następujacy: przy uderzaniu sierpami na worek nie mam sily (worek ledwo sie buja), caly sie spinam i szybko dostaje "zadyszki".Dodam ze mniejsi i szczuplejsi odemnie (chyba) mają wiecej sily dynamicznej (patrząc na zachowanie worka). Warto chyba nadmienic ze jetem bardzo rozciągnięty- trenowalem kiedys taekwondo i trener powiedzial ze jestem zbyt rozciagniety i ze powinienem budowac dynamike. Nie wiem w czym problem bo jestem dobrze zbudowany wiec teoretycznie nie powinno byc tak zle.
Nastepnym moim zmartwieniem jest fakt iz z miesiaca na miesiac intensywnego treningu zamiast coraz lepiej to czuje sie coraz gorzej (obecnie mam gorszą kondycje niz po miesiacu cwiczen).Mam uczucie jakby moje nogi wazyly tone. Moze to przetrenowanie, moze jakies odzywki powinienem konsumowac (ale nie chce przytyc) lub aminokwasy... Totalnie sie nie znam wiec prosze o opinie i rady...
Wiem ze to kwestia treningu i powinienem byc cierpliwy ale chce znac Waszą opinie.
  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: słabe ręce?
Moze nie bijesz technicznie, to jest bez skretu nie wkladasz ciala w sile uderzenia itd...
  • 0

budo_kamilbox
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słabe ręce?
Dokladnie technika uderzen polaczona z masa ciala da ci najlepszy efekt..Odnosnie tego spinania podczas uderzen to raczej ogranicz silownie! bo pewnie robisz trening typowo "kulturystyczny" z duzym obciazeniem tj. obciazasz obrecz barkowa i inne miesnie.Skup sie na cwiczeniach silowych ktore wypracuja tzw sile dynamiczna ktora w polaczeniu z technika i twoimi warunkami fizycznymi pozwoli ci na wyprowadzanie "soczystych uderzen" :D
  • 0

budo_lekki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza rogu

Napisano Ponad rok temu

Re: słabe ręce?
rozciagniety luzny miesien jest bardziej dynamiczny i szybszy anizeli spiety i zbyt rozrosniety. moze tez byc problem techniki a takze wielu innych kwestii. potrenuj kolejny miesiac ale pomysl tez kondycji np bieganiu i patrz co sie dzieje.
  • 0

budo_mjblack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słabe ręce?
pamiętaj zeby nie spinać sie cały czas tylko podczas uderzenia, musisz byc luzny a przy uderzeniu zaciskać mieśnie. Oczywiscie w siłe ciosu wchodzi tez bardzo ważny skręt bioder wtedy uderzenie nie idzie tylko z ręki a z całego ciała.
Pozdrawiam
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: słabe ręce?
nie ukrywam, że rozbawienie wzbudził we mnie fakt, że martwisz się o brak "bujania" worka 8)

Rozbujany worek to właśnie sygnał, że ktoś nie ma techniki i jego uderzenia nie są punktowe tylko przepychane. Na tym etapie treningu nie martwiłbym się zupełnie o siłę uderzeń, a o poprawne techniczne ich wykonanie. Aha - więcej tarczy, mniej worka.

Technika przełoży się w końcu na siłę uderzenia.

pozdrawiam

Piotr
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Full Contact Magazyn w SdW
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: słabe ręce?
[quote name="Brat Pit"]nie ukrywam, że rozbawienie wzbudził we mnie fakt, że martwisz się o brak "bujania" worka 8)

Rozbujany worek to właśnie sygnał, że ktoś nie ma techniki i jego uderzenia nie są punktowe tylko przepychane. Na tym etapie treningu nie martwiłbym się zupełnie o siłę uderzeń, a o poprawne techniczne ich wykonanie. Aha - więcej tarczy, mniej worka.

eee jak sie poprowanie uderzy to tez sie bujnie worek
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: słabe ręce?
najlepiej jest jak ci sie nawinie na rękę zostając w miejscu :)

ale tak na prawde to trudno przez net wnioskować o sile ciosu na zasadzie opisu bujania :)

do autora tematu:
czujesz że bijesz słabo?
  • 0

budo_julas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słabe ręce?
Co do skretu tulowia to jest nastepujacy problem:
Jak juz napisalem ponoc jestem za bardzo rociagniety i dlatego poszedlem na silownie.
Trener powiedzial takze ze mam bardzo slabe miesnie grzbietu- przepraszam ale nie znam nazewnictwa :oops: (chodzi o mięsnie dolne pleców) i mialem sie troche skrocic.?(wiem ze to dziwne ale u mnie ruch tulowia wokol wlasnej osi byl troche "za dlugi" i za malo dynamiczny-moze troche nawet bezwladny)
Oprocz zwyklego treningu kulturystycznego zalecil wymachy na boki z gryfem na ramionach i sklony z gryfem. nie wiem czy podczas zadawania sierpowego skret ma byc w biodrach, barkach czy w obu miejscach na raz. jak daleko ma ruch siegac (trener mowi ze krotko- ruch ma przejsc przez centralna os)
Co do pytania Nuevo to tak-czuje ze bije slabo ale tylko we worek(mam wrazenie ze czasami naprawde bardziej go pcham niz uderzam), bo partner dosyc to odczuwa.
Wiem ze jeszcze musze bardzo duzo trenowac i na pewno brakuje mi tez prawidlowej techniki,ale chce znac Wasze zdanie.
Chcialbym Wam bardzo serdecznie podziekowac za sumienne i fachowe odpowiedzi.
  • 0

budo_adwokat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: słabe ręce?
Jeśli łączysz siłownię i SW to musisz większą uwagę przywiązywać do diety. Na palcach jednej ręki mogę policzyć znajomych z siłowni którzy stosują jakąkolwiek dietę a jak doda się do tego SW i brak suplemętów to przetrenowanie gotowe. To może tłumaczyć twój brak kondycji. Może przerwij na jakiś czas treningi na siłowni.
  • 0

budo_julas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słabe ręce?
Świetna uwaga Adwokat. Zadnej diety nie stosowalem; ba czesto sie zdarzalo ze moj pierwszy posilek konsumowalem okolo poludnia (wstaje o 6:00 do pracy). Po pracy okolo 17:30 obiad ktory "zalegal" nawet na treningu (godz 20:00). A co do Twojej rady to juz tydzien nie trenuje na silowni co pozytywnie odbilo sie na kondycji podczas treningow tajskiego. Martwie sie tylko o to czy to co budowalem treningiem zlozonym (tajski + silownia) pojdzie na marne, bo jak mniemam- mimo spadku kondycji moj organizm byl na najlepszej drodze do "wzmocnienia sie" nie?(oczywiscie przy ODPOWIEDNIO dobranym treningu i diecie- na co nie zwrocilem uwagi) Jezeli cos myle to prosze o sprostowanie.Pozdrawiam
  • 0

budo_adwokat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: słabe ręce?
Prowadzisz bardzo intensywny tryb życia.
Budowa masy, praca, SW, brak diety i suplemętów – tego nie da się pogodzić to doprowadzi cię do przysłowiowego zajeb......
W celu zahamowania spadków siły i masy najlepsza będzie glutamina ewentualnie aminokwasy. Nie bój się, że utyjesz od tego. Utyć można tylko od gajnerów albo po sterydach.
Jeśli chcesz konkretniejszej porady napisz
1. W jakie dni trenujesz na siłowni a w jakie SW.
2. W jakie dni ćwiczysz poszczególne grupy mięśni.
3. Ile trwa twój trening na siłowni {ilość serii}.
4. Czy brałeś jakieś odżywki i jak działały.
Ja też trenuję na siłowni i SW i znam się trochę na tym więc chętnie podzielę się doświadczeniem.

:?
  • 0

budo_aras!
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słabe ręce?
Witam, jesli twierdzisz ze pchasz w worek to znaczy ze zła masz technike, musisz dobrze popracowac nad technika. Popros kogos doswiadczonego zeby ciebie przypilnowal podczas treningu na worku, cwicz tak długo az opanujesz technike i oczywiscie powoli cwicz technike.W pierw technika , potem siła ciosu. Ja tez miałem ten problem co Ty, dziwiłem sie dlaczego moi koledzy z taka łatwoscia uderzaja tak mocno w worek, a Ja zeby dac dobry efekt musialem nie zle sie przyłozyc. Mozliwe jest tez ze jetes za blisko worka. Dziwi mnie to ze trener nie nauczył ciebie jeszcze tej techniki. A mozesz powiedziec u kogo trenujesz? "Jak worek "lata" to znaczy ze zle uderzaz, worek ma sie giac w pół"
  • 0

budo_julas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słabe ręce?
A wiec konkretnie i rzeczowo:
ad.1
poniedziałki, środy, piątki- siłownia
wtorki, czwartki- SW
ad.2
poniedziałki:: klatka,biceps,nogi(uda),brzuch
wtorki:: plecy,triceps,brzuch,łydki
piątki: barki,nogi(uda)- co dwa tygodnie,brzuch
Jesli to pomoze to podam cwiczenia jakie wykonuje na dana partie miesni.
ad.3
po 3 serie, rosnacy ciezar i ilosc powtorzen, odstep czasowy miedzy seriami ok.30 sekund
Wszystkie cwiczenia wykonuje dynamicznie( takie zalecenia trenera)
ad.4 nie brałem żadnych odzywek
Odpowiedz na pytanie arasa!:
U Włodka w Tygrysie -siłownia i SW.(Poznań- Naramowicka)
Na ostatnim treningu zauważylem ze mam problem ze skretem w prawa strone (tzn lewy sierp), a takze dystans do worka byl zbyt maly. Generalnie duzo w tym mojej winy tzn. techniki, ale pracuje nad tym.
  • 0

budo_aras!
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słabe ręce?
Dziwie sie ze trener Ciebie jeszcze nie nauczył poprawnej techniki, bo to podstawa. Nie chce twojego trenera zbyt pochopnie oceniac, ale wynika z tego ze kiepski z niego trener. Najlepiej jak pogadasz z trenerem zeby ciebie poprawnej techniki nauczył, albo zmien trenera.Raczej wina jest nie twoja, a trenera ze zle wykonujesz techniki.
  • 0

budo_adwokat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: słabe ręce?
Ok. po pierwsze na twoim miejscu przeniósłbym mięśnie trenowane w poniedziałek na piątek i odwrotnie.
PON barki, nogi
ŚR plecy, brzuch, łydki, triceps
PIĄ klata, biceps, nogi {zastanów się czy nie dałbyś rady przenieść na piątek albo sobotę jeszcze tricepsa czy pleców}
Dlaczego?
Bo na koniec tygodnia powinieneś robić najcięższy trening bo masz weekend na regenerację.
Co do ćwiczeń brzucha to czytałem, że lepiej trenować go często ale przy małej ilości serii { ja robię 20 uniesień nóg na drążku + 50 do 80 „brzuchów” z dużą intensywnością 3 razy w tygodniu}.
Co do odżywek to „obowiązkowo” GLUTAMINA przed siłownią i SW.
Jeśli byś chciał porządnie zwiększyć masę {jakieś 7-10 kg} i siłę.
To :
1. Dokup KREATYNĘ i BIAŁKO SERWATKOWE {lub BIAŁKO EEG jeżeli masz grupę krwi 0}
2. Zawieś treningi SW na około 6 tygodni.
3. Jedz dużo węglowodanów
4. Trenuj w tym czasie dużymi ciężarami {3-8 powtórzeń}
Przy twojej obecnej budowie i trybie życia nie grozi ci otyłość.
Radziłbym zajrzeć na portale i do prasy na temat kulturystyki, znajdziesz tam ciekawe informacje co do diety, odżywek itd.
  • 0

budo_yahara
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: słabe ręce?
przy uderzeniu reka popierac cios caly skretem ciala to raz a dwa ze mozesz byc przetrenowany zrob sobie mala przerwe
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024