Skocz do zawartości


Zdjęcie

GARDA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_rifek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

GARDA
Jak uważacie jaka garda jest w miarę szczelna w stylach udeżanych ??? Porównując gardę bokserską i muay thai, to według was, która jest doskonalsza ??? Jak powinna wyglądać idealna garda np. bokserska /???? są różne sposoby trzymania , na co zwracać uwagę aby dobrze się zasłaniać ??? może macie jakieś foty z dobrym sposobem trzymania gardy.
Chciałbym wiedzieć od razu jak najlepiej trzymać gardę i na co zwracać uwagę podczas trzymania jej. Na treningu tą co trener mi pokazał to jest jakaś za szeroka nie wiem sam (muay thai) chcę się nauczyć od początku dobrej żeby nie mieć żadnych złych nawyków i żebym nie miał problemu później podczas jakiejś walki. Garda to jest każdego chyba osobista sprawa jeden woli tak drugi innaczej, poradźcie co dobre jakieś foty pomocnicze o ile możecie. Wcześniej trenowalem shotokan i tam garda praktycznie nie była gardą zasłonięty mostek i to wszystko.

pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_amper88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: GARDA
Nie wiem dalczego mówisz, ze trener ci zle pokazuje jak trzymac garde. Jesli trener myli sie w takich sprawach to nie chce myslec co sie dzieje przy przenoszeniu ciala itp. Mnie trener zawsze powtarzal na okrąglo ze najwazniejsze to garda wąsko aby zaslaniala mostek i przepone. Ja jestem prawo reczny wiec prawa reka powinna zaslaniac wątrobe i byc przy ciele
i dotykac prawej strony rzuchwy. Natomiast lewa reka wysunieta do przodu- dzieki niej masz blizej do głowy przeciwnika.
Zaraz znajde photosa to ci przesle

pozdr
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GARDA

Garda to jest każdego chyba osobista sprawa jeden woli tak drugi innaczej


Jak sam stwierdziłeś. Najważniejsze w gardzie jest to żeby chroniła dobrze ciało i nie utrudniała wyprowadzania i zbijania ciosów. To jak ją trzymasz zależy od twojego stylu walki. Ja np. wole nie oddalać za bardzo rąk od szczęki i zazwyczaj trzymam prawą (jestem leworęczny) nieco wyżej niż lewą.
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GARDA
Może dlatego ci taką pokazał trener że w tajskim nie ma za bardzo wymian bokserskich tylko co raz się jakimś prostym walnie. Ale ogólnie z tego co zauważyłem to głównie kopanie casem jakiś prosty i klincz jak już są w takiej odległości że można rękami bić.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: GARDA
Jesli chcesz wybierac sobie garde to pierw zastanow sie w jakiej pozycji wolisz sie poruszac czy frontalna czy tez boczna-skrecona. Do obydwu mozna uzywac garde bokserska jednak tajska raczej tylko do frontalnej bardziej. Moim zdaniem tajska garda latwiej bronic glowe ale latwiej wylapac nizej w szczegolnosci kopniecia na zeberka. zawsze mozesz sprobowac stworzyc sobie swego rodzaju mix i ulozyc rece jak Ci wygodnie :wink: ale lepiej trzymac sie trenera (o ile nie masz jakiegos duzego doswiadczenia)
  • 0

budo_wodeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GARDA

Na treningu tą co trener mi pokazał to jest jakaś za szeroka nie wiem sam (muay thai) chcę się nauczyć od początku dobrej żeby nie mieć żadnych złych nawyków i żebym nie miał problemu później podczas jakiejś walki.


skoro powątpiewasz w słuszność nauk trenera - to po co tam trenujesz? Zastanów sie chłopie nad tym co napisałeś, bo skoro zdecydowaleś się na treningi tam, to albo trenujesz, albo znajdź inna sekcję a o sprawy szkoleniowe pytaj na forum albo kup sobie komiks z supermenem gdzie narysowane jest jak sie walczy, na pewno szybciej się nauczysz niz pod okiem trenera...
Nie uważam, że Twój trener jest Alfą i Omegą, ale skoro Ciebie trenuje, na pewno nie nauczył się tego z książek, więc może lepiej zacznij np rozmawiać z trenerem przed lub po treningach jeśli masz jakies wątpliwości- po to On jest trenerem żeby Ci je rozwiać, pozdrawiam
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: GARDA

(...) Ale ogólnie z tego co zauważyłem to głównie kopanie casem jakiś prosty i klincz jak już są w takiej odległości że można rękami bić.



Najwyraźniej mało widziałeś chłopie... :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024