Skocz do zawartości


Zdjęcie

dodatkowy trening w domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukaszdz-ow
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

dodatkowy trening w domu
Witam !!
Od pół roku trenuje judo i kick boxing. Niestety sekcja judo rozpadla sie i pozostal mi tylko kick boxing, na który mało jest ćwiczeń siłościowych, ktorych na judo było dośc sporo. Aby nie wypaść z formu chciałbym poćwiczyć coś w domu. Kick mam w poniedizałek i środe, w sobote chodze na basen. Na treningi w domu chciałbym przeznaczyć 2 dni. Co mam robić (zapewnne pompki i przysiady ;) )

Kumpel mówil mi zebyn nie przesadzal z pompkami i zebym nie robil 400, bo to nic mi nie da prócz zakwasów. A więc prosze napiszcie mi jakie cwiczenia moge wykonywac, ile powtorzen itd.

Pozdrawiam
  • 0

budo_grom
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dodatkowy trening w domu
* 10 minut skoki przez skakankę,
* rozciąganie 5-10 minut,
* pompki
* brzuszki
* 3 rundy walki z cieniem


Trening powinien trwać co najmniej 1.5 h. Optimum około 2 h - w dobrym tempie. Dużo siły, szybkość, dynamika. Łącz także umiarkowanie długie biegi (3-4 km) Bieganie jest jednym z najlepszych ćwiczeń na rozgrzanie mięśni a jednocześnie wzmacnia naszą wytrzymałość.
Bieganie dodatkowo można urozmaici innymi takimi jak np skipy, jumping, żabki, wyskoki z kolanami do klatki lub pietami do pośladków, naprzemienne wyprowadzanie ciosów prostych itd.

Inne ćwiczenia pomocne w naszym treningu to np walka z cieniem np systemem 2 rundy po 2 min. Jako ciężarki mogą nam posłużyć 2 kamienie o podobnej wadze.



:

1.Pompki na dloniach na szerokosci barkow. (cwiczenie uwzglednie multum miesni:plecy,klata,rece)
2.Pompki wezej niz szerokosc barkow. (wiekszy nacisk na tricpesy)
3.Pompki szerzej niz braki ( zewnetrzne czesci klati ,naramienne itd)
4.Pompki na 2 kosciach szerokosc barkow. (inny kat pracy, poprawy uklady szkieletowego)
5.Pompki 2 kosci wezej niz barki
6.Pompki 2 kosci szerzej niz barki (tu zlaec sie trzymanie dloni prostopadle do glowy)
7.Pompki 3 kosci barki
8 Pompki 3 kosci waska
9.Pompki 3 kosci szeroko (w tych cwiczeniach ykonujemy podpur na trzech kosciach ostatnich)
10.Pompki na "rozczapierzonych "palcach"
11.Pompki trojkaty ( obie rece kolo siebie, dwa palce wskazujace i dwa kciuki tworza trojkat)
12.Pompki izraelskie w przod (pelzamy sie tak jaby w podporze,jakbysmy chcieli przejsc pod lina)
13.Pompki izraelskie w tyl
14.Foczki z rekami przed soba (cwiczenie na miesie plecow, sczegolnie dolne partie)
15.Foczki z rekami na glowie
16.Odwrotne uginanie rak na tricpepsy (nog na pusie. oczy w sufit. rece oparte na innej

pufie,schodzimy jak najnizej nie dotykajac ziemi i podnosimy sie)
W tym momenice dajemy juz odpoczac raczka
17.Brzuszki
18.SPiecia miesni brzucha (jakby skrocona wersja brzuszka)
19.Skreto brzuszki
20. skreto spiecia
21. wznosy nog w lezeniu (na dolne partie brzuszka
22. wznosy nog w lezeniu opierajac sie na lewym biodrze
23. wznosy nog w lezeniu opierajac sie na prawym biodrze.
24. W lezeniu nogi do gory, uznosimy biodra
25. Mostek i pompki na mostku
26. Mostki zpasnicze - obkrecanie sie wokol glowy opartej na ziemi.
27. Przysiady
28. Przysiady (wersja rozni sie od poprzedniej tym ze wykonujemy ja na "palcach")
29. Przysiady + kompiecie (wykonujemy przysiad,z przysiadu kopniecie, przysiad i druga noga kopniecie)
30. Judockie "malpki"
31. wspiecia na palce
32. Pompki na 5,3,2 palcach
  • 0

budo_taz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dodatkowy trening w domu
Ja mam ławeczkę. Pozatym mam wolny dostęp do sali treningowaj gdzie trenujemy z kumplami sami. Kup sobie sztangę i sztangielki i machaj.
A na rozgrzewkę w domu w mojej opinii najlepsza skakanka.

Pozdrow
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dodatkowy trening w domu
polecam inwestycje w drazek i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lukaszdz-ow
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dodatkowy trening w domu
wielkie dzięki chłopaki :) drążek mam od dawna (i takze od dawna go uzywam)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024