Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szkoły BJJ w trójmieście???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_paragorn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły BJJ w trójmieście???
Gonzo. Dziękuję.
Pedrovic. O nieobecności kilku osób już tu była mowa. O zawody musisz Pawła osobiście zapytać. Co do ATW, to jak mawiają w amerykańskich filmach no comments. ;)
MMA Toruń. Gratuluję wiedzy o światku BJJ w Trójmieście. Radziłbym tylko Tobie nie traktować nazwy Gracie Barra jak fetysz. Przynależność organizacyjna nie czyni ani zawodnikiem, ani instruktorem. Nieładne zaś jest zachowanie pewnej osoby, ale dość o tym.
  • 0

budo_raul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kwidzyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły BJJ w trójmieście???
Po co te kłótnie i tak każdy trenuje, gdzie chce :wink:
Pozdrawiam !!!!!!! :D
  • 0

budo_isengrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MAOD Academy

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły BJJ w trójmieście???
Tfu zaraza, albo Paragorn to alter ego polskiej zaginionej gałęzi rodu Gracie :) , albo Boruta na treningach uczy również stylu wypowiedzi i składni :) . Toczka w toczke.
A tak na marginesie to Gracie Barra to "troszkę" bardziej uznana marka niż Sarmatia...
  • 0

budo_taz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły BJJ w trójmieście???
Często jak czytam wypowiedzi to uświadamiam sobie dlaczego w Polsce tak trudno zrobić coś dobrego. Jeżeli w trójmieście jest wreszcie kilka sekcji MMA i BJJ to normalnym i zdrowym odruchem powinna być współpraca, wewnętrzne zawody, krótko mówiąc -współpraca. No ale to by było zbyt proste.
  • 0

budo_paragorn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły BJJ w trójmieście???
Racja Raul. Niech każdy sam się przejdzie, poćwiczy, powalczy i wybierze.
Isengrim. Nie rozumiem. Składni to mnie pani od polskiego uczyła. A Paweł uczy mnie BJJ. Na pewno stylu też mógłby, jest w końcu bardzo dobrym dziennikarzem, ale warsztatów dziennikarskich nie prowadzi. Tak w ogóle to zainteresowanym treningami w Trójmieście polecam poczytać artykuły Pawła w Budokanie, na przykład o roli sportu, o sparingach, i inne. Od razu widać fachowca.
Masz rację że Gracie Barra to znana marka. Zawdzięcza do klubowi z Rio de Janeiro który jest znakomity i paru równie znakomitym filiom w Brazylii i USA. Tylko co to ma wspólnego z każdym klubem należącym do organizacji? Poziom kwatery głównej nie przenosi się magicznie na każdy klub używający tej nazwy.
Nazwa naszej akademii nie jest nawet w 10% tak znana. Ale trochę jest i na to trochę sami zapracowaliśmy.
Taz. Jest współpraca. Robert Plichta prowadzi grupę dziecięcą tam gdzie my mamy treningi dzięki naszemu trenerowi. Kiedy Jakubek organizował zawody półtorej roku temu nie miał kto sędziować i nasz trener bez problemu mu pomógł. Z koleji Jakubek pomógł nam załatwić salę na seminarium z profesorem Joe Moreira (7 dan BJJ, nauczyciel opiekuna BJJ -Polska, Roya Harrisa).

A żeby ten temat czemuś sensownemu służył, to tu są dwa hajlajty naszego klubu, z amatorskiego turnieju MMA w Bytomiu i z różnych zawodów Submission:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły BJJ w trójmieście???

Taz. Jest współpraca. Robert Plichta prowadzi grupę dziecięcą tam gdzie my mamy treningi dzięki naszemu trenerowi.

Czy Robert prowadzi BJJ w ATW? A orientujesz sie czy dla doroslych BJJ tez on prowadzi?
  • 0

budo_lauferr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły BJJ w trójmieście???
Charly; z ich WWW wynika posrednio, ze prowadzi. Strona co prawda jest wybitnie gowniana i nieczytelna ale z Grafiku wynika, ze BJJ dla doroslych jest na pewno, a pod Zarzadem Klubu wpisany jest Robert Plichta, ktory pewnikiem funkcji jedynie administracyjnych nie pelni. Cholera wie na ile to sa aktualne informacje, doradzalbym zadzwonic i dowiedziec sie z pierwszej reki :) telefon na stronce.
  • 0

budo_herostrates
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinąd (Gdańsk)

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły BJJ w trójmieście???
W kwestii ATW

Obecnie są tam treningi dla początkujących, które prowadzi Wiesiek. Są też treningi dla średniozawansowanych i zaawansowanych, które prowadzi Daniel - z tego co słyszałem niebieski pasek, który część swoich umiejętności zdobywał bodajże na wyspach brytyjskich (ale tego nie jestem pewien). Treningi prowadzi naprawdę profesjonalnie i z pewnością warto wybrać się tam na trening. Wydaje mi się, że poziom ATW będzie sukcesywnie wzrastał.

Pozdrawiam
  • 0

budo_wiewiór
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły BJJ w trójmieście???
Zatem może dodam coś z pierwszej ręki ;) . Otóż rzeczywiście grupę zaawansowaną prowadzi Daniel i wszyscy jesteśmy mu z tego powodu niezmiernie wdzięczni . Treningi mamy we wtorki,środy,czwartki,piątki i soboty . Trochę smutno mi jak słyszę "no comments" jeśli chodzi o ATW ,ale to chyba do niedawna była uzasadniona opinia. W zasadzie od dwóch lat zawiazała się tu dość dobra grupa , która wkłada dużo serca w to co robi i chyba dopiero teraz nadzszedł czas by poważniej myśleć o turniejach. Wg mnie problem z ATW był taki ,że dawała jakieś podstawy ale potem nie było co z nimi robić . Ludzie się rozchodzili po innych klubach jak m.in do bardzo dobrej Akademii Sarmatii . Aktualnie staramy się trzymać razem by rozwijać nasze umiejętności .
Pozdrawiam wszystkich .
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły BJJ w trójmieście???
Chcialbym sie wypowiedziec co do poziomu poszczegolnych klubow. Zawodnicy cwiczacy w klubie tworza ten poziom. Jest wiec oczywiste, ze kluby majace dluzsza historie i zawodnikow, ktorzy cwicza w tym jednym miejscu dlugi czas, beda mialy wyzszy poziom od tych z krotkim stazem.
Pawel Ziolkowski wychowal kilka niebiesich paskow. Chwala mu za to. Jednakze prosze zwrocic uwage, ze Sarmatia dziala praktycznie od 1998 roku (lub 1999) poniewaz jest kontynuacja pierwotnego klubu prowadzonego przez Pawla, Roberta i Grzegorza.
ATW, ciezko mi sie wypowiadac jak sobie poczynaja. Jednak czytajac posty powyzej, sadze iz bedzie dobrze. ATW ma takze historie liczona w latach. Z tego co wiem u Grzegorza polozony nacisk jst na MMA i BJJ jako takiego (w gi) sie nie praktykuje. Sa jeszcze kluby w Galeonie, ale niestety zupelnie nie znam wiec wypowiadac sie nie mam zamiaru.
GB Gdynia istnieje 4 miesiace - slownie cztery (!). Grupa sklada sie w 90% z ludzi, ktorzy nigdy nie cwiczyli grapplingu albo tez nie cwiczyli niczego wogole wczesniej. W porownaniu wiec (stazowo) do wymienionych wyzej... No wlasnie nie ma zadnego porownania, bo to zupelnie inna bajka. Porownywac cos bedzie mozna kiedy klub okrzepnie, bedzie istnial ze 2 lata i te osoby beda mialy 2 letnie doswiadczenie. Pomimo tego, Ci ludzie beda startowac na SW w Szczecinie w maju oraz pewnie pod koniec roku w MP w gi.
Wrocmy wiec do rozmowy o poziomach klubow za jakis czas...
Co do wspolpracy miedzyklubowej w 3City. My jestesmy zawsze chetni do takowej. Nie mamy zadnych uprzedzen ani pretensji do nikogo ( w przeciwienstwie do niektorych) ani takze z nikogo sie nie smiejemy i na moich treningach nie padlo zadne negatywne slowo z mojej strony jesli chodzi o konkurencyjne kluby, chociaz mialem sygnaly od wielu osob ze jest zgola inaczej w tychze klubach, gotowych i otwartych na wspolprace :wink:
Konczac swoj udzial w tym temacie pozdrawiam wszystkich cwiczacych MA w Trojmiescie...
  • 0

budo_amator-mma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły BJJ w trójmieście???
Po co wasze sfary głupie? Wnet i tak zginiemy w zupie ...

A to feler - westchnął seler
  • 0

budo_pedrovic
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły BJJ w trójmieście???
Paragorn, a jak masz na imie? Ja jestem Piotr.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły BJJ w trójmieście???
Witam,
Kluby czystego Bjj sa w Gdansku 2 i 1 w Gdyni.
Pomijam kluby: Galeon, Bulls z racji mieszanego nastawienia.
Ja bym sugerowal wybierac kluby na zasadzie "co blizej'. Chyba ze kogos intresuja dlugie podroze :wink: A do ATW sie bede musial przespacerowac, to kawalek histori Bjj w 3city jak by nie patrzec.

Pozdrawiam,
Hast
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024