Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak chronic kolana?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Jak chronic kolana?
Jak wiadomo, kolana sa bodaj najbardziej narazona na kontuzje sportowe czescia ciala, w zwiazku z tym pojawia sie pytanie: w jaki sposob chronic je na treningach bjj/luta livre, a w szczegosci:

- jak rozgrzewac przed i "schladzac" po treningu
- jakich technik, a raczej bledow w nich unikac
- jaka suplementacje stosowac

Pytanie wzielo sie stad, ze jeden z moich kolegow z sekcji zaczyna miec klopoty z tymi stawami. Co prawda cwiczy juz 3 lata bez ochraniaczy siatkarskich, a dodatowo uprawia thai boxing, ale moze to rowniez kwestia graplingu. Bede wdzieczny za sugestie.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak chronic kolana?
Nie odpodziem ci precyzyjnie na wszystkie pytania bo nie znam sie na tyle ale moge ci powiedziec ze
- porzadna rozgrzewka kolan to wszelkie krążenia kolan Ponadto warto wzmocnić mięśnie czterogłowe ud aby zapobiegać kontuzjom (tak mi poradzono i pomogło)
- takie obchodzenie gardy po ktorym spadasz na kolano jest szkodliwe a ponadto wszystkie dzwignie narażające kolana (skretówka, balacha) błedy jakie mozna zrobic gdy przeciwnik própobuje zastosować na nas jedna z tych technik to takie po ktorych technika wchodzi :wink:
- glukozamina jest ok
Ja sam trenując TKD a wcześniej Karate Kyokusin miałem problemy z kolanami, BJJ trenuje 3 miesiąc i nie mam właściwie żadnych problemów z kolanami z tym że obowiązkowo nosze nakolanniki
  • 0

budo_friday
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak chronic kolana?
Taki temat to wrzucaj w dział Sport Zdrowie bo sie zrobi bałagan.

Pzdr
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak chronic kolana?
mnie kolana bolą na sam widok maty. co parwda nie ćwicze bjj a judo, ale sporo kulamy się na glebie. poza tym same rzuty czy serie po 100-12- uchi-komi to to cholerne obciązenia dla kolan.
proponuje profilaktycznie sciągacze na kolana. ja mam neoprena, na razie tylko na jedno kolano 9to które aktualnie bardziej boli :? ) i róznice w rozgrzaniu kolan czuje się juz po kilku minutach biegu dokoła sali. a dobre rozgrzanie to podstawa. no i w pewnym stopniu chroni przed urazami wynikłymi z uderzania kolanami o matę (np przy walce z klęczek). pewnie, niewiele, ale leosze to niz nic.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024