Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
174 odpowiedzi w tym temacie

budo_remy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Wiadomym jest iż jeżeli dalej będzie trenował na naszym podwórku to na takim poziomie będzie walczył...

Tak sobie myślę ale może w następnej walce dostanie Mirko Cro Copa...
Pierwszy nie może wejść na szczyt a drugi z niego spada...
  • 0

budo_dżej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łodź

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
obawiam się że Marcus73 może mieć dużo racji z tym 1996 :( W końcu to 10 lat temu było ...
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Hejo!

Wiadomym jest iż jeżeli dalej będzie trenował na naszym podwórku to na takim poziomie będzie walczył...

Tak sobie myślę ale może w następnej walce dostanie Mirko Cro Copa...
Pierwszy nie może wejść na szczyt a drugi z niego spada...


Coś mnie też Crocopem pachnie następna walka Pawła Nastuli

Pozdrowionka
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Ja mam cichą nadzieję, że dadzą mu Marka Hunta... to by był idealny przeciwnik i z marketingowego, i sportowego punktu widzenia dla Nastuli :>
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Crocop odgrażał się, że kończy karierę, więc nie wydaję mi się żeby miał walczyć z Nastulą
  • 0

budo_turnplayer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Po pierwsze co do info z onetu ma poprawna nazwisko.Mozna tak je pisac po polsku!jak ktos sie uczyl rosyjskiego to powinien wiedziec.z reszta to redaguja ludzie ktorzy sa po dziennikarstwie :)

Co do emerytury Mirka to tylko plotki z sherdoga.Wczoraj sie ukazal wywiad z czlowiekeim z jego naroznika i pwoiedzial ze Miras nie konczy kariery.Ze musi odpoczac,bo walczyl w ostatnich 3 latach najwiecej sposrod czlowych HW.Mysle ze jsli odpocznie ze 4-5miechow to na GP wroci dorbze przygotowany.

Poza tym przeczytajkcie sobie wypowiedz Sakakibary o tym ze Miras mial kontuzje itp,ja w niego wierze,on jeszcze sie podniesie,choc za nim nie przepadam :lol: i wrecz go nie lubie :twisted:
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
może dla Ciekawostki podam teksty ktorymi rzucano do Pawła podczas walki (tylko te które usłyszalem i zrozumiałem):
1. POLSKA!! (to akurat na samym poczatku walki więc pewnie chcieli go zagrzać do walki)
2. "Napieraj! Lewą ręką".
3. "A teraz w ryj go" (zawodnicy stali dość daleko od siebie.musiałby chyba doskoczyć :wink: )
4. "Dawaj dawaj Paweł" (leżał pod Aleksandrem-żadnej instrukcji jak go zrzucić nic )
5. "Dawaj dawaj go" (ciągle leżał pod Aleksem na dodatek otrzymując serie ciosów w głowę)
6 "I udeż udeż" (miał w końcu Olka w gardzie ale był częściowo przekręcony na prawy bok)
7 tutaj pojawiło się też kilka razy "udeż"ale nei wniosło nic specialnego do walki
8 "Dawaj (sania?)" przynajmniej tak zrozumiałem po czasie kiedy zawodnicy wstali i walczyli w stojce
9 "ZA plecy,za plecy go" (akurat z tym sie zgadzam to była niegłupia podpowiedź)
10 "Podnieś ,podnieś" (ciekawe kogo bo Paweł byl w takiej sytuacji ,że raczej nie miał na to mozliwosci kiedy Olek odpychał jego głowę podczas bycia w "klinczu")
11 podczas zakladania dzwigni łokciowej niestety nic nie zrozumiałem poza "pójdzie,pójdzie"
12 "młotek ,młotek -taak"
13 "dobijaj ,tak dobijaj.teraz teraz . jak psa." (Nastek stał a Olek nie :P )
14 i z nowu uslyszałem to "SAnia" ale nie wiem co to znaczy :/
15 "seria ciosów,potęg"
16 "teraz teraz teraz. seria potęg.Nie ma sily"
17 "Nastek teraz"
18 "na brzuch Paweł" ( Polak byl chyba zbyt zmeczony ,gdyż moim zdaniem pogorszyło to jeszcze sytyacje ale ruska zrzucił)
19 "cios Paweł,młotki mlotki."
20 "Paweł mało ciosów jest.Więcej siły"
21 "próbuj próbuj próbuj"(wtedy Olek zakładał kimurę)
22 "popróbuj popróbuj ,przyj"( :? )
23 "Paweł na brzuch go tam"
24 a tu gwóźdź programu .Paweł leży na brzuchu ,za jego plecami Aleksander i co wola coach? - " Paweł zadaj jakiś cios ręką"


Koniec walki


Na pewno łatwo jest mi mówić niż samemu wygrać tamtą walkę ale nie podobaly mi sie instrukcje trenera Pawła.One mogłyby być ok ale w walce bokserskiej (chociaz nie do końca bo "udeż" niewiele by każdemu mówiło). Zauważyłem ,że mój rodak niestety za szybko się męczy w porównaniu do gwiazd Pride.
Mimo wsyztko jednak wyrazam wielki szacunek dla Pawła za stoczenie tej walki na tak prestizowej gali jaka jest Pride. RESPECT
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
sorry za te orty :/ przede wszystkim za udeż (uuuuu coz za ort z zamiast rz :/) nawiasem to przepraszam tez za post pod postem ale nie moge edytować moich
  • 0

budo_remy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Dzięki za teksty z narożnika, ale tam to powinien być trener z zagranicy a nie laicy w mma.
No cóż będziemy śledzić jaki algorym przygotowań przyjmie Paweł. Jak nie ściągnie trenera z zagranicy (skoro nie chce siedzieć za garnicą) a potem nie utrwali tej wiedzy walcząc z jakimiś dobrymi zawodnikami to nawet nie ma co obstawiać kolejnej walki.

Wracając do kondycji- gdyby ważył 95kg to byłaby szansa na wytrzymałość kondycyjną. Być może Paweł potrzebuje jeszcze trochę czasu aby ze swoją nową wagą dojść do "sprawności na prida".

Mark Hunt to byłoby za dużo jak dla Pawła. Widzieliście co robił z Vanderlei Silvą w swojej debiutanckiej walce w Pride? Paweł jest może i cięższy od Silvy ale nie miałby nic więcej do zaproponoawnia w walce z nim. Stójka bez szans. Parter z takim słoniem? też bez szans.

Z Mirkiem może w parterze ale musiałby zatrudnić kogoś pokroju Maricia...
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Mark Hunt to byłoby za dużo jak dla Pawła. Widzieliście co robił z Vanderlei Silvą w swojej debiutanckiej walce w Pride?

Swoja pierwsza(w dodatku przegrana-> balacha :wink: ) walke w Pride Hunt stoczyl z Yoshida :wink:

Tuatj sa jego statsy...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdro 8)
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Wogóle kto był w narozniku Nastka?
wydaje mi sie ze nie było tam nikogo obytego w parterze :|
A osoba podpowiadajaca potrafi duzo zauwazyc i sa to cenne informacje nie zawsze samemu w ferworze walki mozna zauwarzyc
tak se gdybam, ze gdyby był ktoś doświadczony w kulaniu w narozniku, to Pawła statystyka by wyglądała inaczej ; )
No i szkoda ze nie wystartuje w zawodach "nizszej" rangi na zasadach pridowskich obił by sie z tym.
Pozdrawiam
  • 0

budo_phero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Mnie osobiście oprócz tego wszystkiego o czym piszecie zdziwiły teksty z narożnika pod koniec walki ok 2 minuty, (gdyNastek był wypompowany na maxa) w stylu: "mało czasu jest..... mało czasu jest..... dawaj ". Przecież takie porady można rzucac komus kto dominuje w walce w celu umocnienia lub zakończenia walki przed czasem. Moim zdaniem gdyby własnie "poradzono" mu tylko i wyłącznie aby wytrzymał do końca rundy, przetrwał, nie dał sie obić (oczywiście zanim dał sobie wejść za plecy) to w czasie przerwy na pewno by ochłonął, odpoczął i prawdopodobnie 2 gą rundę walczyłby bardziej opanowanie, bez tego napierania, i wierze że wynik byłby inny.
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Własnie widziałem walke Nakamury vs. Kondo
Kondo miał dosiad, Nakamura zwiewał prawie identycznie jak Nastek "na brzuch" Kondo go dopadł jak tak samo jak Aleks za plecy tylko ze prawa reke miał zablokowana wiec "dusił/skrecał" tylko lewą.
W sumie 3 osoby na tej gali zaprezentowały tą technike 'na brzuch'
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Jak jest po japońsku: "na brzuch!"? :)
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
o dżżżiz 3 rayz ten sam post shit: P
czy moge prosic moderatora o usuniecie 2 nad programowych postów i tego ? ; )
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Moja prywatna opinia jest taka: skoro Paweł nie chce/nie może trenować za granicą i woli to robic w Warszawie/kraju najlepzym dla niego rozwiązaniem byłaby współpraca z Mirkiem Oknińskim. Można Mirka nie lubić, ale w MMA jest jednym z najlepszych fachowców w kraju i jeszcze przed walką Pawła z Nogiem dokładnie potrafił wytknąc wszystko co Nastula robi źle, albo gdzie ma braki - dotyczyło to zwłaszcza parteru.
Boksowac niech uczy Pawła Kosedowski, kopać może uczyć się od Jurasa, ale potrzebny jest także ktoś kto poskłada to wszystko do kupy - a Mirek ma w tej dziedzinie doświadczenie i w chwili obecnej nie ma nikogo na miejscu kto mógłby lepiej pomóc.

Ponadto Mirek byłby idealnym sparringpartnerem dla Nastka - ta sama waga, dobre bjj i stójka,przeciwko sile i obaleniom Pawła.

Ale jak powtarzam jest to moja prywatna opinia
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
najlepszym ternerem byłby moim zdaniem Marcin Dudek i basta :)
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Wogóle kto był w narozniku Nastka?

Kosedowski i Jocz ?
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

najlepszym ternerem byłby moim zdaniem Marcin Dudek i basta :)

Czy ten basta jest z Rabki:?
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
mkimura - w którymś z postów przed walką Nastuli napisałeś, że tym razem o jego kondycję możemy być spokojni. Jesteś blisko naszych zawodników MMA, więc Twoja opinia miała na pewno solidne podstawy. Zresztą podobnie pisało parę innych osób, ludzie pisali jak to biega sobie po Kasprowym jak po małym pagórku itd...

Ciekawi mnie Twoja opinia, dlaczego ZNOWU P.Nastula się wypompował.
Owszem, tym razem sił starczyło na 2 razy dłużej niż z Minotauro, ale ciągle nie jest w stanie dowalczyć nawet do końca pierwszej rudny (w mojej opinii przegrał przede wszystkim z powodu braku kondycji).
Czemu wg Ciebie tak szybko siadł?



Ponadto Mirek byłby idealnym sparringpartnerem dla Nastka - ta sama waga, dobre bjj i stójka,przeciwko sile i obaleniom Pawła.

Bez żartów proszę, bez żartów.
M.Okniński jako sparingpartner to nie ta liga, nie ta siła, nie ten organizm, nie to zdrowie.
Abstrakcja.

Dla mnie jedyną szansą na znaczące poprawienie umijętności Nastuli jako zawodnika MMA jest wyjazd do dobrej drużyny za granicą.
Ale.... ten temat omówiliśmy już dokładnie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024