Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
napisze jedno zdanie : Nastula jak był świetny i kompletnie sie tego nie spodziewałem.


p.s. tylko ta balaha...
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Z tego co mi się wydawało, będąc za plecami przeciwnika mozna zawsze coś dobrego upichcić. Trochę negatywnie mnie zaskoczyło że Paweł nic nie kombinował w tej groźnej dla Rosjanina pozycji.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Dwie rzeczy mi się rzuciły w oczy:
1. Rażący brak kondycji. Dużo atakuje ale nie kończy dzieła, techniki parterowe robi siłowo i jakoś tak niedokładnie. No ale przecież to człowiek przyzwyczajony do walki więc skąd te wypompowanie??
2. Dziwna taktyka. Rusza do obalenia a po obaleniu nie wie co zrobić z przeciwnikiem. To znaczy dąży do skończenia techniką, ale niestety nie ma takich umiejętności żeby kończyć technicznie weteranów pride. Trochę więcej uderza, ale nadal czasami o tym zapomina bo się skupia na technice (gdy był za plecami). A przecież przy jego umiejętnościach obalania i mniejszym doświadczeniu w parterze GNP byłoby idealną taktyką.

Zasadniczo radził sobie nieźle ale być może to dlatego że przeciwnik był mniej wymagający niż minotauro.
Obiektywnie rzecz biorąc ja tu niestety nie widzę większej poprawy od pierwszej walki.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
...WA MAĆ!!!!!!!!

Palanta który krzyczał "na brzuch !!!" powinno się udusić!!!
"obijaj go, obijaj!!!" - te pacnięcia to nawet muchy by nie zabiły,
kurwa mać - kolesie od boksu nie powinni sie wypowiadać o walce w parterze, ani doradzać w trakcie co robić


a "świetne przygotowanie kondycyjne" - smiech na sali

ogólnie się, ...rwa. rozczarowałem
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
bo one nie mialy wiekszego wrazena wywzec, ale zauwasz ze nawet jak majac Alexa w gardzie pacnal go kilka razy, to rosjanin mniej smialo sobie poczynal i troche bardziej sie chowal.
Gdyby pawel uderzal od poczatku (bo rzeczywiscie, gdy pozniej uderzal byl skrajnie wypompowany i nie mial juz czym yderzac) moglo by to wygladac inaczej.
Co do kondycji to nie jest tak jak powinno byc, ale zauwaz, ze walczac z minotauro wymiekl pod tym wzgledem w podobnym czasie, ale wtedy znacznie mniejsza ilosc uderzen zainkasowal. Jak widzialem jak zbieral ciosy bedac na plecach i co najgorzej kopniaki na glowe probojac wyciagnac balache to az mnie ciarki przeszly - troche tego bylo...
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
bo one nie mialy wiekszego wrazena wywzec, ale zauwasz ze nawet jak majac Alexa w gardzie pacnal go kilka razy, to rosjanin mniej smialo sobie poczynal i troche bardziej sie chowal.
Gdyby pawel uderzal od poczatku (bo rzeczywiscie, gdy pozniej uderzal byl skrajnie wypompowany i nie mial juz czym yderzac) moglo by to wygladac inaczej.
Co do kondycji to nie jest tak jak powinno byc, ale zauwaz, ze walczac z minotauro wymiekl pod tym wzgledem w podobnym czasie, ale wtedy znacznie mniejsza ilosc uderzen zainkasowal. Jak widzialem jak zbieral ciosy bedac na plecach i co najgorzej kopniaki na glowe probojac wyciagnac balache to az mnie ciarki przeszly - troche tego bylo...
  • 0

budo_choke
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Nastula podpala sie jak początkujący (w MMA jest początkującym :) ). Caly czas maksymalna spinka, ani chwili spokoju dlatego sił starcza mu na 3 minuty. W parterze braki widoczne, widac to najbardziej kiedy walczy polgarda. Pierwszy dosiad Alexandra tez nie powinien sie zdażyc, była tam bardzo dużo miejsca zeby uciec do gardy ale niestety, brak sil, moze brak umiejetnosci (ze wskazaniem na to pierwsze). Charakter do walki ma ale to nie wystarcza. Oczywiście szacunek dla Pawła i aby w następnej walce było lepiej :)
  • 0

budo_szpiegu
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
blagam zapodajcie linka do tej walki ; (
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)

blagam zapodajcie linka do tej walki ; (

ZAJRZYJ W TEMAT "LINKI DO WALK"
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Kenjiro dobrze napisal. moze ktos wysle Pawowi troche materialow od rodneya kinga/sbg. napewno mu sie przyda.
pozdro
  • 0

budo_remy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Niestety nie ta klasa przygotowujących do walki aby pod Pride wystarczyła...
Aby kogoś w krótkim czasie przygotować do walki do której de facto nie jest przygotowany (w judo mamy głównie obalenia i techniki kończące bez "dużego sprzeciwu" tego komu tą technikę się zakłada- a gdzie stójka i przekrojowy parter) trzeba kogoś kto się na tym profesjonalnie zna.
W analogi do nauki języka obcego. W Polsce będzie się uczył długo jak go rzucą na zachód bez kontaktów z Polakami szybko się nauczy języka w danym kraju...

Tylko nie wiadomo czy Nastek ma kasę aby wyjechać np. do Brazyli, siedzieć tam z pół roku ponosząc wszelkie koszty utrzymania i trenowania z dobrym trenerem...

Szczególnie dziwi minie fact iż będąc w parterze w gardzie Alexa zamiast odpoczywać zadając mu "krótkie młotki" na głowę próbował wstawać i zadawać uderzenia nie do końca wiedząc jak to zrobić.

Dużym plusem Nastka było sprowadzanie Alexa do parteru do korzystej dla siebie sytuacji. Dwa razy obalił Alexa tak iż miał jego plecy.
Na początku ściągnął go do swojej gardy co można uznać za błąd w perspektywie tego co pokazał później (dobre sprowadzenia Alexa do parteru) ale nie można się dziwić bo chciał unikać stójki za wszelką cenę. Miał szczęście że Alex nie walczy w parterze jak Fedor bo byłoby po walce.

Szkoda że nie widział przed walką co Fedor robił w sambo Alexowi (walka turniejowa Fedora i Alexa), miałby gotowy sceniariusz na balachę.
  • 0

budo_drexio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMz

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Moim zdaniem Nastek powinien wiecej czasu poswiecic na walke w parterze pod czas przygotowan do kolejnej walki. Jego parter jest zbyt silowy.
Jezeli chodzi o szybkie wypalenie sie to ciezko powiedziec czy zawiodla kondycja, czy zostal oslabiony przez te kopniecia w parterze.
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)

Tylko nie wiadomo czy Nastek ma kasę aby wyjechać np. do Brazyli, siedzieć tam z pół roku ponosząc wszelkie koszty utrzymania i trenowania z dobrym trenerem...

Nie róbmy jaj.Np. skoro część naszych zawodników(np.Cipao)byli w Brazil to Nastule napewno stać na taki wyjazd. W końcu Priade troche kasy mu dał za kontrakt.
Nie powtarzam się o kondycji po raz 100 bo każdy widział co się działo. Szkoda, ze tej balachy nie wyciągnął;/. Gratulacje dla pana ''od pleców'':)...i myśle, że czas zmienić trenerów i wyjechać z kraju chyba, że trzecią walke też chce przegrać. Ale i tak szacunek dla pierwszego Polaka w Pride za walke.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)

Szkoda że nie widział przed walką co Fedor robił w sambo Alexowi (walka turniejowa Fedora i Alexa), miałby gotowy sceniariusz na balachę.


Remy masz może linka do tej walki?Nie widziałem jej a zainteresowałes mnie konkretnie!
  • 0

budo_remy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Tu masz lik

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zajmueje 12MB

jak by nie działał to daj znać a powiesze jeszcze raz.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Mam, dzięki :D Zabawił sie z Olusiem ładnie :) :) :) Tylko to 'harai-goshi'(o ile dobrze zczaiłem)na Fedoze tak jakos łatwo weszło...ale może mi się wydaje :wink:
  • 0

budo_xprzemekx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Przed chwilą obejrzałem se wideo z walką. Jestem pod wielkim wrażeneim zaciętości z jaką walczył Nastula. Widac ze idzie mu coraz lepiej. Jak tak dalej pójdzie wyrośnie nam czempion Pride'a. Bardzo ładna walka, widać że jego przeciwnik wiedział że walczy z dobrym fighterem. W pewnej chwili Nastula mógł nawet wygrac :-) . Kitance na pewno na pewno zastanawiają sie co to za kraj z którego tacy fighterzy się wywodzą.
  • 0

budo_remy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Mogli sobie to potraktować jako trening ale to pokazuje co ciekawego można zrobić gdy przeciwnik robi "żółwia". Fakt mieli trochę wolnego miejsca.
W judo pojedynek by się skończył po rzucie na matę. W sambo jednak nabierają dodatkowego doświadczenia.
A tu mamy super wyjście Fedora z pozycji bocznej i ładne fikołki które zdezorientowały Alexa.
  • 0

budo_yamahita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Przesadzanie z tymi gadkami ze Nastula ma slaby parter, wedlug mnie dzwignia nie weszla glownie przez liny, a pozniej juz doszly kopniecia.Co do trenerow uwazam ze trener Kosedowski zrobil swietna robote, jesli chodzi o przygotowanie bokserskie , a tym krzyczeniem na brzuch chodzilo im o to by sie Nastula po prostu ruszal, na brzuch potem wysuniecie i ucieczka tak jak to mialo miejsce w pierwszej akcji, duzo blad popelnil Nastula ze zostawil szyje,ale wsumie Alex nie zrobil zadnego hadaka jime tylko skrecil naszemu judodze kark i Nastula sie chyba przestraszyl. Ja uwazam ze pokazal sie bardzo dobrze, jeszcze niedawno wszyscy na (na forum tez sporo ludzi) mowilo ze Nastula nie przetrwa minuty, ze skonczy sie to ciezkim nokautem tak jak w poprzednich walkach Alexa,a tu nasz zawodnik zrobil badz co badz niespodzianke i od razu zwiekszyly sie wymagania, jak to sie mowi apetyt rosnie w miare jedzenie.Uwazam ze najwiekszym bledem nawet wiekszym od zostawienia szyi pod koniec walki bylo zrezygnowanie z utrzymania plecow Alexa i dochodzenie na sile do balachy, zauwazcie jaka piekna okazja byla na obijanie Alexa zza plecow, on byl calkowicie zdezorientowany w tym momencie i glowe mial odkryta, mogl w ten sposob Nastula go utrzymac,troszke obic i samemu sprobowac technik z zzaplecow w tym hadaka jime. Wedlug mnie zawiodla troche psychika, Nastula za bardzo chce,widac ze jest mega ambitny i chcial szybko pokazac swiatu ze jest w stanie wygrac przez balache,no co by tu mowic chcial za szybko skonczyc, zaponial o fazie przejsciowej ,od razu wskoczyl na faze koncowa techniki,ze tak to ujme. Ale brawo brawo, na sherdogu cos pisali o postawie Nastuli badz na innych stronach zagranicznych??
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)

wedlug mnie dzwignia nie weszla glownie przez liny, a pozniej juz doszly kopniecia

Juji-gatame nie wyszła, bo Nastek sam sobie zablokował rękę Aleksa! jego błąd to to, że za bardzo się ze wszystkim spieszył.

Ktos pisał już wczesniej o ewentualnym wyjeździe nastka do np Brazylii czy Takada dojo na dłużej. I ja się z nim zgadzam, ze mając tu rodzinę, własny biznes 36 lat na karku z tego ponad 20 przewalczonych i perspektywę zakonczenia kariery po roku - raczej nie pojedzie na dłużej. No bo po co mu to? Po co ma inwestować w coś, z czym już kończy?

Inna sprawa, ze faktycznie powinien ćwiczyc nie u boksera, tylko raczej u speca od MMA ( w niczym nie uchybiając Kosedowskiemu)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024